Małgorzata Rozenek może być dumna. "Na świecie pojawia się nowy człowiek"

2023-03-02 13:44

Małgorzata Rozenek z dumą poinformowała o wielkim sukcesie swojej fundacji. Na świat przyszedł mały Nikodem. Jego rodzice skorzystali ze wsparcia fundacji w leczeniu niepłodności i są pierwszą parą, której starania zakończyły się sukcesem. „To daje mi motywację do działania i nadzieję” – napisała prezenterka.

Małgorzata Rozenek może być z siebie dumna. Na świat przyszło pierwsze dziecko dzięki jej fundacji
Autor: Instagram/@m_rozenek Małgorzata Rozenek może być z siebie dumna. Na świat przyszło pierwsze dziecko dzięki jej fundacji

Małgorzata Rozenek od lat wspiera pary borykające się z niepłodnością. Po wycofaniu rządowej refundacji leczenia niepłodności metodą in vitro w Polsce, Rozenek założyła fundację MRM. Jej zadaniem miało być nagłośnienie problemu, jakim jest niepłodność i uświadomienie opinii publicznej, że problem ten będzie tylko narastał.

Fundacja nawiązała też współpracę z klinikami leczenia niepłodności, umożliwiając wielu parom poddanie się skomplikowanemu procesowi leczenia, który znacznie przekracza domowe budżety. Po latach pracy, przyszedł dzień taki jak ten.

Gadaj Zdrów: Mama dwójki dzieci z in vitro: "Nie afiszuję się z tym"

Mały Nikodem urodził się dzięki pomocy fundacji MRM

„Choć jeszcze wiele Par jest w trakcie leczenia, bo leczenie niepłodności to bardzo często proces żmudny, długi i wymagający poświęceń, zdarzają się takie chwile jak ta… kiedy na świecie pojawia się nowy człowiek” – obwieściła na Instagramie Magłorzata Rozenek.

Prezenterka ze wzruszeniem podziękowała za ten sukces klinice, która przyczyniła się do niego.

– Ze wzruszeniem dziękuję prof. Laudańskiemu oraz całemu zespołowi za zaufanie, za szansę, za pracę i w końcu za Nikodema, który jest już wśród nas i który jest spełnieniem marzeń swoich rodziców Moniki i Marcina – powiedziała.

Dodała także, że rodzice Nikodema są pierwszą parą w fundacyjnym programie, której leczenie zakończyło się sukcesem.

– To daje mi motywację do działania i nadzieję. Nadzieję na to, że zmiany nadejdą, bo ich potrzebujemy. I motywację do działania, bo doskonale wiem, jak żmudna i męcząca potrafi być droga do spełniania marzeń i celów. Ale zawsze warto. Bo na końcu tej drogi może pojawić się nowe życie, na które z utęsknieniem czekaliśmy – wyznała.

"Tak dla in vitro"

Małgorzata Rozenek aktywnie działa też, by krajowa refundacja in vitro została przywrócona. Jest wiceprzewodniczącą Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej „Tak dla In Vitro”.

– Mam nadzieje, że refundacja leczenia metodą in vitro w końcu powróci i będzie realną odpowiedzią na spadek dzietności w Polsce – podkreśla.

Prezenterka bardzo dobrze rozumie pary, które borykają się z niepłodnością, gdyż sama jej doświadczyła. Zajście w każdą ciążę wiązało się z dużymi problemami. W końcu gwiazda skorzystała z leczenia metodą in vitro. Dzięki niej przyszli na świat zarówno jej starsi synowie – 17-letni Staś i 12-letni Tadeusz, jak również najmłodszy - 2-letni Henio.