Masz w domu małego geniusza? Dzieci urodzone w tym miesiącu najlepiej poradzą sobie w klasie

2023-02-07 15:53

Najnowsze badania sugerują, że data urodzenia ma wpływ na zdolności małych uczniów. Dzieci urodzone w tym miesiącu najlepiej radzą sobie w klasie od swoich rówieśników, którzy przyszli na świat nieco wcześniej. Różnica w czołówce jest niewielka. Zaskoczeniem może być ostatnie miejsce.

Dziecko liczy na liczydle
Autor: GettyImages Najnowsze badania sugerują, że data urodzenia ma wpływ na zdolności małych uczniów

Ciężka praca to jedno, ale jak się okazuje również data urodzenia ma wpływ na wyniki dziecka w szkole podstawowej.

Jak podaje portal mirror.co.uk najnowsze dane zebrane przez Atom Learning, specjalistów w dziedzinie technologii, sugerują, że dzieci urodzone pod koniec roku osiągają lepsze wyniki w szkole. Według badań najwolniej nadrabiają zaległości dzieci, które przyszły na świat latem.

Zobacz także: Dzieci urodzone w marcu. Jak się przygotować na narodziny dziecka wiosną?

Kuba ma 9 lat i rapuje o szkole

Wyniki w szkole a data urodzenia

Naukowcy zebrali dane od 5 tys. uczniów z klas 6. Przeanalizowali wyniki dzieci w szkole z ich datą urodzenia. Jak się okazało, dzieci urodzone w listopadzie wyprzedzały swoich rówieśników.

Badacze brali pod uwagę wyniki z takich przedmiotów jak: język angielski, matematyka, nauki ścisłe oraz z rozumowania werbalnego i niewerbalnego.

Z przeanalizowanych danych wynika, że dzieci urodzone w styczniu plasują się w środku rankingu.

Średnie wyniki w miesiącu urodzenia

Jak się okazało, dzieci urodzone w listopadzie wyprzedzały swoich rówieśników. Uzyskały średni wynik na poziomie 3046, tym samym wyprzedzając o zaledwie 1 pkt. dzieci urodzone we wrześniu.

Na podium znalazły się także dzieci urodzone w grudniu z wynikiem 3041.

W następnej kolejności uplasowały się dzieci urodzone w lutym (3024), październiku (3016), styczniu (3014), kwietniu (2997), czerwcu (2995), maju (2991) oraz marcu (2982).

Najsłabiej wypadły dwa letnie miesiące – sierpień z wynikiem 2973 oraz lipiec, który zamykał zestawienie z wynikiem 2932.

Naukowcy uspokajają

Anna Masterson ekspertka ds. edukacji z Atom Learning uspokaja, aby rodzice nie popadali w panikę.

Tak długo, jak zapewniamy każdemu dziecku odpowiedni rodzaj wsparcia dla jego indywidualnych potrzeb i mamy cierpliwość, gdy nadrabiają zaległości w szkole podstawowej, nie ma powodu, dla którego wszystkie dzieci nie mogą się rozwijać

- podkreśla.

Zwraca również uwagę, że nie należy skupiać się na dzieciach urodzonych w sierpniu lub lipcu, zaniedbując wsparcie rozwoju potrzebne uczniom, którzy przyszli na świat w innych miesiącach.

Czytaj także: Najmądrzejsze w klasie i z zadatkami na długowieczność. 8 ciekawostek o wrześniowych dzieciach

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza