Nie rób tego na koniec roku szkolnego. Policjantka uczula dumnych rodziców

2024-06-21 11:22

Gdy pociecha wraca z zakończenia roku szkolnego rodziców nierzadko rozpiera duma. Cieszą się otrzymanym świadectwem i wysoką średnią, dyplomami czy nagrodami książkowymi. O czym powinni bezwzględnie pamiętać?

Nie rób tego na koniec roku szkolnego. Policjantka uczula dumnych rodziców
Autor: getty images/ Screen Instagram @z_pamietnika_policjantki Nie rób tego na koniec roku szkolnego. Policjantka uczula dumnych rodziców

Czerwcowy piątek, gdy uczniowie i nauczyciele świętują koniec roku szkolnego to dzień, w którym wielu rodziców rozpiera duma. Nic dziwnego - ich dzieci przez cały rok szkolny ciężko pracowały i właśnie rozpoczynają ponaddwumiesięczne wakacje.

Niektórzy odbiorą świadectwa z czerwonym paskiem, inni bez, jednak absolutnie każdy uczeń zasłużył na wyróżnienie. Za nim 10 miesięcy nauki, nierzadko okupionej nerwami czy zarwanymi nocami. Ci, którzy zdawali w tym roku ważne egzaminy poznali, czym jest stres, a młodsi uczniowie z pewnością narzekali na wczesne pobudki.

Wiele mam i ojców chce pochwalić się światu osiągnięciami swojej pociechy. Nie ma w tym nic dziwnego, o ile potrafią oni powstrzymać się z pewną czynnością, w której wielu dorosłych nie widzi nic dziwnego. Policjantka twierdzi jednak inaczej.

Czytaj też: Kasia Cichopek świętuje początek wakacji i pokazuje świadectwo córki. Fani bezlitośni: "Aż tak słabe oceny?"

Rodzina pięcioraczków z Horyńca w Tajlandii. Czy dzieci porzuciły szkołę? Pani Dominika zaskoczyła wszystkich

Ważne przypomnienie dla rodziców

Przeglądając media społecznościowe w ostatni dzień roku szkolnego z pewnością wiele razy natrafisz na zdjęcia rodziców z dziećmi ubranymi w strój galowy lub uczniów trzymających w rękach dyplomy lub świadectwa.

Jedni rodzice zechcą pochwalić się czerwonym paskiem na świadectwie, inni będą udowadniać, że i bez niego są dumni z tego, co osiągnęły ich pociechy. Jedni i drudzy zapominają przy tym o ważnej rzeczy.

Policjantka Małgorzata Sokołowska, która na Instagramie prowadzi profil @z_pamietnika_policjantki postanowiła przypomnieć rodzicom i ich dzieciom o ważnej zasadzie dotyczącej bezpieczeństwa.

Czytaj też: Psycholog przeciwna kolorowym paskom na świadectwach. „Nie musimy zadowalać dzieci za wszelką cenę”

"Nigdy nie publikuj zdjęcia świadectwa w internecie"

Mł. insp. Małgorzata Sokołowska postanowiła uczulić swoich obserwatorów, by pamiętali o ochronie danych osobowych swoich dzieci.

"Pamiętaj, nigdy nie publikuj zdjęcia świadectwa, na którym są widoczne dane osobowe twojego dziecka" - mówi na nagraniu policjantka.

Chodzi o imię, nazwisko, adres szkoły, do której uczęszcza pociecha. "Chroń jego dane osobowe, tym samym bądź przykładem" - apeluje.

Policjantka przekonuje, że nasz luźny stosunek do upubliczniania danych osobowych może sprawić, że dziecko również nie będzie o nie należycie dbać. Tymczasem warto pamiętać, że dane osobowe zostają z nami do końca życia, dlatego warto je chronić.

Czytaj też: Tego na koniec roku chce nauczyciel twojego dziecka. Nie kwiatka ani bransoletki

Tego nie uczą w szkole! Quiz z wiedzy ogólnej

Pytanie 1 z 10
Firma, która ma m.in. sklepy Biedronka pochodzi z jakiego kraju?