Odczuwała potworny ból przy ruchach dziecka. Lekarze mówili, że dramatyzuje, ale potem byli w szoku

2023-01-20 14:33

Bóle przy każdym ruchu dziecka w końcówce ciąży były dla niej nie do zniesienia. Nikt nie chciał wierzyć, że aż tak ją boli. Ani rodzina, ani lekarze. Mówiono jej, że dramatyzuje, a dolegliwości bólowe są typowe dla ostatnich tygodni ciąży. Dopiero później okazało się, że ból był spowodowany ułożeniem jej córki w brzuchu.

Kobieta odczuwała potworny ból przy ruchach dziecka
Autor: TikTok/ @bethjlovex Kobieta odczuwała potworny ból przy ruchach dziecka

Bethany Love jest mamą dwójki dzieci. Przy drugiej ciąży cierpiała na niesamowite bóle przy każdym ruchu dziecka. Nikt nie chciał wierzyć, że jest aż tak źle. Dopiero w chwili porodu, okazało się, że... stopa jej dziecka utknęła między jej żebrami. Jak się okazuje, to nie jest odosobniony przypadek. 

Dowiedz się: Bolesne kopnięcia dziecka w brzuchu - czy można jakoś ich uniknąć?

Jak liczyć ruchy płodu?

Przeczytaj: Kiedy i w jakim celu lekarz może kazać liczyć ruchy płodu?

Gdy dziecko Beth przyszło na świat, jego stópka była wygięta w nienaturalny sposób. Lekarze dopiero wtedy uwierzyli, że kobieta jednak nie "dramatyzowała" mówiąc o swoich dolegliwościach bólowych. Stópka dziecka zakleszczyła się między jej żebrami i powodowała silny ból przy każdym ruchu malucha. 

Historia opowiedziana przez Bethany przeraziła wiele ciężarnych, które zaczynają teraz inaczej patrzeć na swoje dolegliwości ciążowe. Okazuje się bowiem, że jej historia nie jest odosobnionym przypadkiem. Podobne komplikacje w ciąży miały inne internautki komentujące wideo, które Beth zamieściła na TikToku. 

- "To samo spotkało mnie, gdy byłam w ciąży z moją córką. Jej stopa była podobnie wygięta, tylko że w drugą stronę" - napisała jedna z użytkowniczek TikToka.

- "Kiedy byłam w drugiej ciąży, zaczęłam odczuwać straszny ból w żebrach, miałam wrażenie, że coś tam jest. Rodziłam przez cięcie cesarskie, a lekarze musieli użyć kleszczy, ponieważ moje dziecko utknęło pod jednym z moich żeber" - opowiedziała o swoim przypadku inna. 

Stopa dziecka Beth była wygięta w przerażający sposób. O dziwo jednak, zdrowie malucha nie ucierpiało, a dzięki masażom u rehabilitanta kształt stópki szybko wrócił do normy.

Nie mogłam uwierzyć, jak szybko wada się cofnęła! (...) Położna powiedziała, że to dość powszechne, stopa dziecka może utknąć pod żebrami lub miednicą

- opowiada kobieta na swoim profilu. 

Sprawdź też: Bóle brzucha i inne dolegliwości ciążowe w trzecim trymestrze ciąży

TikTok/ @bethjlovex
Autor: TikTok/ @bethjlovex TikTok/ @bethjlovex