W czasie parcia wypadły jej gałki oczne. Wszystko wróciło do formy po 6 tygodniach leczenia

2022-07-27 13:07

Młoda mama, wstrząsnęła TikTokiem po tym jak opowiedziała swoją historię porodową. 23-latce w wyniku silnego parcia, "wypadła" gałka oczna. To bardzo rzadki, wręcz niespotykany przypadek. Od razu jednak uspokajamy - po kilku tygodniach szczęśliwa mama w pełni wróciła do zdrowia, a wygląd jej oka nawet w najgorszym momencie nie wyglądał tak, jak można by to sobie wyobrażać.

poród wypadnięcie oka
Autor: Getty Images Jak to możliwe, że wypadła jej gałka oczna w trakcie porodu?

Filmik młodej mamy obejrzały już 2 miliony osób, a ta liczba stale rośnie. Jak to możliwe, że doszło do wypadnięcia gałki ocznej w trakcie porodu?

23-letnia Bethany Collins z Indiany w Stanach Zjednoczonych miała wywoływany poród, mimo to rozwarcie nie powiększało się i poród nie postępował, a skurcze były słabe. Gdy w pewnym momencie, dziecku zaczął spadać puls, kobieta otrzymała znieczulenie zewnątrzoponowe i kazano jej przeć ile sił.

Spis treści

  1. Niesamowita siła parcia
  2. Młoda mama wróciła do zdrowia po 6-tygodniach
  3. Dziś młoda mama żartuje ze swojej historii
Wytatuowała sobie oczy i straciła wzrok. Teraz nie ma pieniędzy na życie

Niesamowita siła parcia

Aby ratować córeczkę zaczęła przeć z całych sił, by możliwie jak najszybciej wydać ją na świat. Wtedy Bethany usłyszała trzask i poczuła ból z jednej strony głowy. Zapytała lekarza - "Czy moje oko nadal jest w mojej głowie?". Mimo bólu i niedowidzenia w jednym oku, zaczęła ponownie przeć i po chwili urodziła zdrową córeczkę.

Przeczytaj: Przedłużający się poród - kiedy należy już wykonać cesarkę?

Tuż po porodzie, nie było widać, że gałka oczna wysunęła się z oczodołu, mimo, że kobieta straciła wzrok w jednym oku. Sytuacja jednak pogarszała się z godziny na godzinę, a w nocy ból był już bardzo duży, a oko uwypuklone.

mama z TikToka - wypadnięcie gałki
Autor: TikTok/ @clydestinks69 Wypadnięcie gałki ocznej w trakcie porodu.

Młoda mama wróciła do zdrowia po 6-tygodniach

Bethany została więc skonsultowana z optometrystą, który powiedział, że nigdy w życiu czegoś takiego nie widział. Końcowa diagnoza była taka, że ciśnienie w gałce ocznej wzrosło zbyt mocno przez niesamowitą siłę parcia i dlatego doszło do wypadnięcia gałki ocznej.

Dowiedz się: Ciąża i poród z wadą wzroku: co radzi okulista?

Jak opowiada Bethany, po 6 tygodniach od porodu wszystko samoistnie wróciło do normy. Gałka oczna się cofnęła. Ten proces jednak trwał. Jak opowiada młoda mama w wywiadzie dla Daily Mail:

Zaczęłam zauważać poprawę po koło 2. tygodniach. Moje oko było jednak całe czarne - wystające i posiniaczone. Wszystko skończyło się dobrze. Mam śliczną 2-miesięczną córeczkę i obydwie gałki oczne na miejscu. 

wypadnięcie oka
Autor: TikTok/ @clydestinks69 Wypadnięcie gałki ocznej w trakcie porodu.

Dziś młoda mama żartuje ze swojej historii

Teraz rozbawiona i szczęśliwa mama publikuje filmik na TikToku, zaczynając od słów "Czuję, że wyglądałam tak seksi w ciąży." Jak widać, choć jej historia wydaje się przerażająca, nie wywołała w kobiecie traumy. Zdecydowanie też jej wygląd wrócił do całkowitej normalności. 

Dowiedz się: Ciąża z wadą wzroku - czy poród naturalny może pogłębić wadę?

Wszystko skończyło się dobrze. Warto zaznaczyć, że historia Bethany jest zaskoczeniem dla specjalistów, którzy zgodnie twierdzą, że to pierwszy taki przypadek o jakim słyszeli. Zatem drogie mamy - nie ma się czego bać!