Pokazała bufet na komunii i rozpętała burzę. "Bardzo przykro się patrzy"

2023-05-29 13:36

TikTokerka pokazała, co jadła na komunii. Ilość i różnorodność dań przyprawia o zawrót głowy, ale internauci byli oburzeni jedną konkretną rzeczą, która to znalazła się na komunijnym stole. „Bardzo smutny widok” - podsumowali.

Jedzenie na komunii
Autor: TikTok/@aniapiestrzeniewicz Pokazała bufet na komunii i rozpętała burzę. "Bardzo przykro się patrzy"

Przyjęcie z okazji pierwszej komunii obecnie nie przypomina tych sprzed lat. Organizowanie go w domu jest coraz rzadsze. Zamiast tego rodzice dzieci komunijnych wynajmują salę i dobierają odpowiednie menu. Wielu osobom komunie zaczynają przypominać wesela, szczególnie pod względem ilości ciepłych dań i przekąsek.

Ania Piestrzeniewicz prowadzi swój kanał na TikToku @aniapiestrzeniewicz. Na jednym ze swoich nagrań postanowiła podzielić się tym, co jadła na komunii, na której ostatnio gościła. Internauci z zaskoczenia przecierali oczy, nie mogąc się nadziwić, jak wiele dobrych potraw znalazło się na komunijnym stole.

Ale dopiero po zobaczeniu tego na stole, w komentarzach rozpętała się prawdziwa burza. Dla wielu nie powinno się to w ogóle znaleźć na żadnym przyjęciu dziecka.

Zobacz także:  Ile pieniędzy dać dziecku na komunię? Te kwoty najczęściej pojawiają się w kopertach

Komunia córki Cichopek i Hakiela

Przyjęcia z okazji pierwszej komunii

Zorganizowanie przyjęcia z okazji pierwszej komunii to duży wydatek. Wiele osób skupia się na tym, aby wszystko było idealne i niczego nie brakowało. Decydują się na wiele dań, przystawek i na tort w kształcie rozłożonej Biblii.

Samo przyjęcie to jednak nie wszystko. Jeżeli do pierwszej komunii idzie dziewczynka, wielu rodziców dba, aby wyglądała ona jak z bajki. Umawiają profesjonalnego fryzjera, a niekiedy także wizażystkę, która zrobi makijaż 8-latce.

Prawdziwym szaleństwem są także komunijne prezenty. Tu nie wystarczy już Biblia, aparat fotograficzny czy zegarek. Dzieci potrafią dostać zestawy kina domowego, konsole do gier, quady, elektryczne hulajnogi lub zagraniczne wycieczki.

Zapominając o prawdziwym znaczeniu tego wydarzenia, którym jest spotkanie z Bogiem.

Pierwsza komunia jak wesele

Jak się okazuje, przyjęcie związane z przystąpieniem do pierwszej komunii może przypominać wesele. TikTokerka pokazała uginający się od potraw bufet. Nie brakuje na nim ciasteczek, owoców, batoników i wielu gorących dań.

Kobieta pokazała półmisek z kotlecikami, rosół, zupę grzybową, mięso pieczone z kluskami śląskimi, zestawy sałatek, surówek, zimnych nóżek i wędlin. Nie da się ukryć, że gospodarze chcieli zadowolić każde podniebienie i stworzyć niezapomniane wrażenie kulinarne.

Choć wielu internautów było zaskoczonych taką ilością przystawek i dań, to większość zwróciła uwagę na inny szczegół.

„Bardzo smutny widok”

Choć wielu internautów było zaskoczonych taką ilością przystawek i dań, to większość zwróciła uwagę na jeden szczegół. Już na samym początku nagrania widać, że na stole z ciasteczkami i słodkościami stoi również alkohol. W dalszej części filmu nie ma wątpliwości, że pojawiła się także wódka. Dla wielu internautów alkohol jest zbędny na jakimkolwiek przyjęciu dla dzieci.

„Chore to, że na Komunii wóda” – oburzyła się jedna z internautek.

„Dużo jedzonka, ale ten alkohol to jakieś nieporozumienie” – przyznała inna.

„To jak wesele, a nie komuna, a jeszcze wódka odpada” – dodała kolejna.

„Dla mnie osobiście wódka w takim dniu, to już przegięcie”  - wyznała następna.

"Wódka na komunii — Bardzo smutny widok" - napisała internautka.

„Nie powinno być wódki na komunii. To przyjęcie dziecka” – podsumowała inna.

Czytaj także: Tradycyjne prezenty na komunię. Wybieramy ponadczasowy prezent komunijny

Ten pomysł na prezent komunijny pobił wszystko. "Podaruj radość na całe życie"