Politycy zapowiadają nowy przedmiot w szkołach. Ma pomóc dzieciom się chronić

2023-09-27 14:26

Taki przedmiot musi funkcjonować we współczesnym świecie - twierdzą politycy KP-PSL. Trzecia Droga zapowiada, że jeśli wygra wybory, wprowadzi nowy przedmiot do szkół. Chodzi o przedmiot roboczo nazwany "cyberbezpieczeństwo". Zapowiedź polityków spodoba się rodzicom?

Cyberbezpieczeństwo nowym przedmiotem w szkołach?
Autor: Getty Images Cyberbezpieczeństwo nowym przedmiotem w szkołach?

O kwestiach cyberbezpieczeństwa dzieci mówili na wczorajszej konferencji w Sejmie poseł KP-PSL Marek Biernacki oraz Jakub Stefaniak, były rzecznik PSL i kandydat Trzeciej Drogi (PSL i Polska 2050) do Sejmu. Politycy wspominali o tym, że ofiarom oszustw padają nie tylko osoby starsze metodami "na wnuczka", ale także niewinne i niczego niepodejrzewające dzieci, których obecność w internecie jest coraz liczniejsza. 

Przeczytaj też: Darmowe laptopy już trafiają do uczniów. Ale szkoła może zarządzić kontrolę

Impreza urodzinowa na 250 osób starosty Krzysztofa Baranowskiego z PSL w szkole podstawowej

Dowiedz się: PiS ogłasza Bon Szkolny. Skorzystają wszyscy uczniowie

Cyberbezpieczeństwo - nowy przedmiot w szkołach

Zdaniem Jakuba Stefaniaka, młodzież na zachodzie od dawna jest już edukowana w temacie cyberbezpieczeństwa. Wiedza z tej dziedziny jest istotna nie tylko dla pojedynczych osób, ale także dla przyszłego bezpieczeństwa kraju.

- Oni (red. kraje na Zachodzie) są świetnie przygotowani do tego i przygotowują swoją młodzież do tego, żeby potrafiła radzić sobie z niebezpieczeństwem ataku internetowego - powiedział były rzecznik PSL. - To nie musi być atak wroga zewnętrznego, to równie dobrze może być atak wroga wewnętrznego. A wrogiem wewnętrznym są, chociażby złodzieje. Doskonale państwo kojarzycie metodę na tak zwanego wnuczka, na babcię, na samochód, na pożyczkę, na cokolwiek - tłumaczył Stefaniak.

"Cyberbezpieczeństwo" także dla seniorów

Zdaniem polityka winne są tu braki w edukacji, zarówno dzieci, jak i osób starszych.

- My - jako Koalicja Polska, jako PSL, jako Trzecia Droga - jeśli wygramy wybory, a wierzę, że tak będzie, wprowadzimy do systemu edukacji cyberbezpieczeństwo - zapowiedział przedstawiciel ludowców. 

Jak zapowiedzieli obydwaj politycy, "cyberbezpieczeństwo" miałoby pojawić się nie tylko w polskich szkołach, ale także klubach seniorów i na Uniwersytetach Trzeciego Wieku.

Jak sądzicie? To dobry pomysł?

Przeczytaj: Bazy danych pedofilów są pełne takich zdjęć. Tak twoje dziecko stanie się obiektem chorych fantazji

Źródło:

Bankier.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza