Potrąconemu chłopcu "prawie oderwała się głowa". Lekarze dokonali niemożliwego

2023-07-19 15:25

12-latek uległ bardzo poważnemu wypadkowi na rowerze. Śmigłowiec przetransportował go do szpitala, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Miał niewielkie szanse na przeżycie, ale lekarze dokonali niemożliwego.

Wypade rowerowy
Autor: Getti Images Potrąconemu chłopcu "prawie oderwała się głowa". Lekarze dokonali niemożliwego

Rodzice 12-letniego Suleimana Hassana z Izraela nigdy nie podejrzewali, że zwykła przejażdżka rowerem może zakończyć się tak dramatycznie.

Jak podaje portal israelnationalnews.com chłopiec, który codziennie jeździł po okolicy, uczestniczył w bardzo poważnym wypadku. Lekarze od razu mówili o niezwykle trudnym i rzadkim przypadku.

Zobacz także: Wjechała w dziecko i uciekła. "Zostawiła go w szoku. Interesowała się tylko uszkodzonym lakierem"

O krok od tragedii w Gdyni. Dziewczynka na hulajnodze niemal wjechała pod koła samochodu

"Prawie oderwała się głowa"

12-latek jechał na rowerze, gdy zderzył się z samochodem. W wyniku silnego uderzenia dziecko doznało krytycznych obrażeń i zostało przetransportowane helikopterem na oddział urazowy w Hadassah Ein Kerem w Jerozolimie. Ratownicy od razu byli świadomi, że życie chłopca jest zagrożone.

Dr Ohad Einav, specjalista z oddziału ortopedii wyjaśnił, że głównym urazem odniesionym przez chłopca było złamanie połączenia między głową a szyją. Uszkodzeniu uległy również wszystkie więzadła.

- Ze względu na poważne obrażenia, głowa prawie całkowicie oderwała się od podstawy szyi – powiedział specjalista.

Lekarze walczyli o życie chłopca

Jedynym ratunkiem dla chłopca była skomplikowana operacja, której podjęli się lekarze. Musieli ponownie połączyć czaszkę z kręgosłupem.

Podczas wielogodzinnej operacji uczestniczył duży zespół lekarzy intensywne terapii i oddziału chirurgicznego. Lekarze użyli nowych płytek i mocowań w uszkodzonej części kręgosłupa.

- Możliwość uratowania dziecka dzięki najbardziej innowacyjnej wiedzy i technologii na sali operacyjnej daje ogromną satysfakcję. To jest cel nas wszystkich na oddziale urazowym – wyznał dr Einav.

Dokonali niemożliwego

Lekarze dokonali niemożliwego. Operacja zakończyła się sukcesem. Życie 12-latka zostało uratowane, a on sam został już wypisany ze szpitala z szyną szyjną. Jego powrót do pełnego zdrowia będzie wciąż monitorowany przez personel szpitala.

Ojciec chłopca nie odstępował łóżka syna przez cały czas hospitalizacji i rekonwalescencji. Był niezwykle wdzięczny lekarzom, że udało im się uratować życie jego jedynego dziecka.

- Błogosławię was wszystkich, dzięki wam odzyskał życie, nawet gdy szanse były niewielkie, a niebezpieczeństwo oczywiste. To, co go uratowało, to profesjonalizm, technologia i szybkie podejmowanie decyzji przez zespół urazowy i ortopedyczny – powiedział w wywiadzie.

Czytaj także: Ratownik medyczny pokazał, jak bardzo kask chroni twoje dziecko. "Na sam widok boli" [WIDEO]

Jak nauczyć dziecko jazdy na rowerze? Sprawdzone sposoby

Źródło: israelnationalnews.com

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza