Śpij, gdy dziecko śpi - mówili... Mamę obudziło 3 policjantów. Przyprowadzili jej zmarzniętego 2-latka do domu

2022-11-23 10:22

To częsta rada od "życzliwych". Śpij, gdy dziecko śpi. Okazuje się jednak, że dzieci potrafią dać się ponieść fantazji w odkrywaniu świata nie tylko wybudzone z drzemki w ciągu dnia, ale nawet gdy mowa o śnie nocnym. Ta mama przeżyła koszmar, gdy w środku nocy obudziła ją policja, która przyprowadziła do domu jej synka.

Mama zasnęła wraz z dwuletnim dzieckiem. Obudziła ją policja.
Autor: TikTok/ @mustangashley9 Mama zasnęła wraz z dwuletnim dzieckiem. Obudziła ją policja.

Kobieta, która ma konto na TikToku - @mustangashley9 - opowiada w jednym z filmików, że położyła swoje dzieci spać o godzinie 20:00. Zajrzała do swojego dwulatka o 22:30, zanim sama poszła spać, i wszystko było w porządku. Chłopiec spokojne spał, był nakryty kołdrą, więc Ashley także się położyła.

Następną rzeczą, jaką pamięta, było już pukanie policji w okno jej sypialni. Była 1:45 w nocy, a funkcjonariusze znaleźli chłopca na podwórku przed domem. Był zmarznięty i przestraszony. Czekał na rodziców w wezwanej przez policję karetce. Jak doszło do tej przerażającej sytuacji?

Przeczytaj też: "Najgorsze 35 sekund w życiu". Mama ostrzega innych, aby nie spuszczali dzieci z oka nawet na tak krótki czas

Co potrafi 2-letnie dziecko?

Zobacz też: Chłopiec nie dostał cukierków na śniadanie, spakował walizkę i wyszedł z domu. To, co wziął na drogę, chwyta za serce

Do tej pory nie wiadomo, jak to możliwe, że cała rodzina spała tak mocno, elektroniczna niania nie zaalarmowała śpiących rodziców, a chłopczyk był w stanie tak sprawnie i cicho wyjść z domu. 

Nie tylko mama przeoczyła wyjście 2-latka z domu. Jej mąż, teściowa i drugie dziecko też się nie obudzili. Nawet ich pies nie szczekał. Mimo że to nie ona zawiniła bezpośrednio, mama chłopca przyznaje, że ma teraz ogromne wyrzuty sumienia.

Nie wiem, jak długo tam był. Czuję się jak najbardziej gówniana mama na świecie. Nie będę dobrze spać przez bardzo długi czas - opowiada innym internautom w swoim filmiku na Tik Toku.

Sprawdź: Zgubić dziecko? To może przydarzyć się każdemu. Tę jedną rzecz musisz zrobić natychmiast, gdy się zorientujesz

Inni rodzice, którzy widzieli filmik kobiety, radzili jej, żeby nie była dla siebie zbyt surowa. Wypadki zdarzają się w wielu rodzinach, a wyrzuty sumienia w niczym nie pomogą. 

  • Myślę, że wszyscy rodzice boją się takich sytuacji. Mi się to przydarzyło. Nie ma co się zadręczać, tylko wstawić dodatkowe, górne zamki do drzwi.
  • Kiedy mój najstarszy miał trzy lata, wyszedł na trzypasmową autostradę, kiedy przypinałem jego młodszego brata do fotelika samochodowego. Nic mu się nie stało, ale ja mam traumę do dziś.