Ćwiczy z dzieckiem od urodzenia. Internauci przerażeni: "Możesz mu zwichnąć kostki, to bardzo niebezpieczne"

2022-12-12 17:02

Dzieci tej mamy są zachwycone każdym treningiem. Opublikowane nagrania mogą jednak budzić sprzeczne emocje. Jednym się podobają i widzą na nich niezwykle wysportowane maluchy. Innym włosy jeżą się na plecach, gdy pomyślą, jakie to może być niebezpieczne „Nie rób tego ze swoim dzieckiem, to bardzo niebezpieczne, wstrząsy głową mogą wywołać krwawienie”.

Niemowlę z mamą
Autor: Getti Images Ta mama ćwiczy z dzieckiem od urodzenia. Internauci zszokowani "Można mu zwichnąć kostki i inne okropne rzeczy"

Ruch jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zachęcamy więc naszych najmłodszych, aby bawili się na świeżym powietrzu, a niekiedy zapisujemy również na dodatkowe zajęcia z tańca, piłki nożnej lub inne, gdzie mogą się trochę poruszać. Jednak niektórzy rodzice idą o krok dalej i zaczynają treningi ze swoimi dziećmi już w okresie niemowlęctwa.

Lembi Vaher ćwiczy ze swoimi dziećmi akrobatykę, odkąd były niemowlętami. Sama wyznaje, że kiedy była mała, tata uprawiał z nią ten sport. Dla niej to najpiękniejsze wspomnienia.

Na swoim profilu na Instagramie @acrobabykids pokazuje, że akrobatykę można ćwiczyć już z niemowlętami. Pod postem, gdzie pokazuje możliwości swojego kilkulatka, zaroiło się jednak od bardzo nieprzychylnych komentarzy. Internauci są w prawdziwym szoku i piszą, czym to się może skończyć.

Zobacz także: Nadmierna elastyczność kręgosłupa: czy jest prawidłowa? [Porada eksperta]

M jak Mama - Jak ćwiczyć sprawność małych rączek?

Akrobatyka dla dzieci

Lembi jest profesjonalistką. Prowadzi szkołę akrobatyki rodziny Vaher, która powstała w 1986 roku. Na każdym nagraniu podkreśla, żeby nie wykonywać podobnych ćwiczeń z dzieckiem samemu w domu.

Wymienia zalety akrobatyki, która jest doskonałym ćwiczeniem dla koordynacji, równowagi i siły młodego człowieka. Dodatkowo zwiększa niesamowitą więź między rodzicem a dzieckiem.

Patrząc na jej nagrania, gdzie obraca 4-miesięcznym niemowlęciem, można być pod ogromnym wrażeniem dla jej umiejętności. Obserwując, jak kilkulatek staje na jej rękach, a później tylko czeka, aż kobieta go obróci i wykona silny zamach, może budzić sprzeczne odczucia.

Film budzący kontrowersje

Na jednym ze swoich nagrań kobieta pokazała, jak ćwiczy z kilkuletnim chłopcem. Wpierw stawia go na swoich rękach ponad własną głową. Postawa dziecka jest wyprostowana.

Chwilę później trzymając go za kostki u nóg, obraca maluchem dookoła głowy. Następnie wykonuje wymach między swoimi nogami. Przez cały czas trzyma dziecko za nogi głową w dół.

Na koniec chłopczyk wykonuje obrót między rękami mamy, która stawia go na nogach na macie.

Kobieta wyznaje, że po treningu dzieci wołają:

To jest takie fajne.

Internauci w wielkim szoku

Dla wielu Internautów takie ćwiczenia z dziećmi są niedopuszczalne. Nie tylko wymieniają, co może stać się dziecku, ale wręcz uważają, że nie jest to dla niego dobre.

— Nie sądzę, żeby kości dziecka były na to wystarczająco silne. Zapłacisz za to, jeśli coś się stanie

— Nie rób tego ze swoim dzieckiem, to bardzo niebezpieczne, wstrząsy głową mogą wywołać krwawienie.

— A co z syndromem wstrząsanego dziecka?

— Nie przekonasz mnie, że całe to wygłupianie się jest w porządku.

— Można mu zwichnąć kostki i inne okropne rzeczy.

Czytaj także: Chcesz wzmocnić relację ze swoim dzieckiem? O tych 8 rzeczach powinnaś pamiętać codziennie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza