Te bliźniaczki dzielą 3 lata różnicy wieku. "Gdybyśmy chciały, urodziłybyśmy własne rodzeństwo"

2022-12-23 16:15

"Moja siostra jest technicznie rzecz ujmując - moją bliźniaczką, a sposób w jaki zostałyśmy zapłodnione daje nam możlowość urodzenia własnego rodzeństwa" - twierdzi influencerka z Texasu, Michel Janse. Filmik z TikToka, na którym wraz z młodszą siostrą dzielą się swoimi kontrowersyjnymi przemyśleniami w tematach in-vitro, wywołał niemałe poruszenie.

Bliźniaczki z trzyletnią różnicą wieku.
Autor: Instagram/ @michel.c.janse Te bliźniaczki z in vitro wywołały niemałe poruszenie na TikToku.

Michel Janse jest trzy lata starsza od swojej siostry JJ, ale obydwie zostały poczęte w 1996 roku, kiedy ich rodzice zakończyli z sukcesem procedurę leczenia in-vitro, w wyniku którego powstało kilka silnych zarodków. Zarodek z którego urodziła się Michel został wykorzystany jako pierwszy, a po dwóch latach, rodzice sióstr zdecydowali się na odmrożenie kolejnego. W ten sposób urodziła się JJ.

Dla takich przypadków, używany jest termin "bliźnięta in-vitro", chociaż niektórzy twierdzą, że do użycia tego terminu potrzebne jest współdzielenie macicy. Młode kobiety zdają sobie z tego sprawę, dlatego pod kontrowersyjnym filmikiem napisły:

Dobra, wiemy, że tak NAPRAWDĘ nie jesteśmy bliźniaczkami. Ale zostałyśmy poczęte w tym samym czasie, z tej samej partii jajeczek. To mimo wszystko fajne!

To jednak nie jest główna kontrowersja. Ich rodzice wciąż bowiem utrzymują kilka pozostałych, zamrożonych zarodków. A w głowach sióstr zrodził się dziwaczny pomysł...

Dowiedz się: Naprotechnologia a in vitro: czym się różnią?

Gadaj Zdrów: Mama dwójki dzieci z in vitro: "Nie afiszuję się z tym"

Przeczytaj: Największy dar od kobiety dla kobiety. Te zdjęcia pokazują, że surogacja to nie tylko biznes

Urodzenie... własnego rodzeństwa

Prawdziwą rewelację siostry zostawiły na drugą część viralowego filmiku z TikToka. 

"Nasi rodzice nadal zamrażają nasze rodzeństwo, które powstało 25 lat temu. Więc gdybyśmy chciały… mogłybyśmy użyć embrionów i urodzić własne rodzeństwo."

O dziwo, część internautów jest zachwycona pomysłem. Inni z kolei uważają, że nikt nie dokonałby implantacji ze względów etycznych.

- Nie sądzę, aby jakakolwiek klinika in-vitro na to pozwoliła, ale fajnie jest o tym pomyśleć!

- Zróbcie to. Serio, namawiam was. Tylko dlatego, że możecie”.

Dowiedz się: Babcia urodziła własnego wnuka - 54-letnia surogatka zrobiła to dla córki

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza