Ten dzieciak poradzi sobie w życiu. Tata nagrał małego "wynalazcę'"

2023-07-27 14:33

Ma może 3 lata, a jego kreatywność zadziwia. Zobaczcie, co wymyślił ten chłopiec, aby zjeść ulubione danie i się nie poparzyć. "Po prostu geniusz" - śmieje się jego tata na filmie, który opublikował na Tik Toku.

Ten dzieciak poradzi sobie w życiu, Tata nagrał małego Wynalazcę'
Autor: kadr tiktok@fathersdayclub Ten dzieciak poradzi sobie w życiu, Tata nagrał małego "Wynalazcę'"

Niektóre dzieci naprawdę nas zaskakują. Skąd u nich tyle energii albo tak pomysłowość? Z wyjątkową kreatywnością swojego synka spotkał się pewien tata, który prowadzi na Tik Toku profil @fathersdayclub na którym dzieli się swoimi ojcowskimi przeżyciami. 

W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?

Sam to wymyślił." Po prostu geniusz!"

Niezwykłą zaletą dzieci jest ich naturalność i świeżość z patrzeniu na świat, Nie wiedzą, co wypada, a czego nie, nie są skażone czyimiś poglądami, po prostu robią to, co czują i chcą. Tak jak ten mały chłopiec, który uwielbia nuggetsy z kurczaka, ale wiecznie parzył sobie nimi paluszki. Posługiwanie się widelcem jest dla niego za trudne, a może zbyt "zwyczajne", dlatego chłopiec znalazł własny sposób na zjedzenie posiłku bez ryzyka oparzenia

Jak pokazuje na filmie jego tata, chłopak ściągnął z lodówki magnesy w kształcie szczypców, do przytrzymywania notatek, i złapał w nie kawałki go rączego kurczaka. Tata, który nagrywa synka, jak zajada trzymane szczypcami nuggetsy pyta go. czy to konieczne. "Tak, są za gorące!" wyjaśnia zgodnie z prawą maluch. "Po prostu geniusz!" - komentuje z uśmiechem jego tata.

Po postem pojawiło się sporo komentarzy. "Będzie inżynierem" - napisał ktoś, a inny dodał: "Też tak robię, jem chipsy pałeczkami, żeby nie pobrudzić siebie rąk". 

Czytaj również: Od tych składników zależy pamięć i kreatywność. Podajesz je dziecku?

Nie wiesz, w co się bawić z dzieckiem? Oto 15 zabaw wspierających rozwój niemowlaka

Kreatywność to gwarancja sukcesu 

Czy jedzenie kawałków kurczaka plastikowymi szczypcami do przypinania notatek na lodówce to dobry pomysł? No cóż. nauka dobrych manier przy stole to cos, czego nie wolno zaniedbywać, ale czasem można pozwolić dziecku na małe wygłupy, które tak naprawdę są przejawem jego kreatywności i logicznego rozumowania. 

To jak robienie "obiadu" z liści i wody w foremce do babek w czasie zabawy piaskownicy. Taka zabawa jest  nie tylko ciekawsza i lepsza dla rozwoju dzieci niż korzystanie z gotowych zabawkowych garnuszków. Eksperci podkreślają, że pomysłowość to umiejętność, która przygotuje dzieci do dorosłości. To sztuka, która uczy dziecko myślenia, rozwiązywania problemów, wymyślania nowych rzeczy, badania i tworzenia nietypowych, niestandardowych rozwiązań. Kreatywny mózg, to gwarancja sukcesu w dorosłym życiu, a dzieciństwo to najlepszy czas na trening pomysłowości. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza