Od tych składników zależy pamięć i kreatywność. Podajesz je dziecku?

2022-04-13 11:39

Składniki odżywcze, które dostarczasz dziecku wraz z pokarmem, są tak samo ważne dla jego rozwoju, jak zabawa, nauka, odpowiednia pielęgnacja czy troska o jego zdrowie. Szczególnie dotyczy to substancji wpływających za rozwój mózgu, który jest "komputerem" odpowiedzialnym za działanie całego organizmu człowieka.

Mikroelementy
Autor: Getty images

Większość rodziców wie, że dieta dziecka ma być urozmaicona, zbilansowana itd. Ale właściwie dlaczego? Czy to tylko takie gadanie lekarzy, producentów żywnosci dla dzieci, czy może rzeczywiście składniki odżywcze mają wpływ na rozwój dziecka?

Specjaliści przyjrzeli się kilkunastu składnikom uważanym za ważne w rozwoju mózgu dziecka i sprawdzili, za co tak naprawdę odpowiadają i dlaczego są ważne w diecie niemowlęcia. Sprawdź to i dowiedz się, po co mózgowi dziecku cholina, DHA czy niacyna? 

Czytaj również: To najważniejszy organ człowieka - jak rozwija się mózg dziecka w życiu płodowym?

Czym jest modelowy talerz żywieniowy dla dzieci w wieku 1-3 lata?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza