Urodziła dziecko będąc w śpiączce. Tylko tak mogła przeżyć poród

2023-05-12 12:40

33-letnia Emma Taylor z Wielkiej Brytanii gdy zachodziła w ciążę, nie wiedziała, że ma guza mózgu. Niestety na kilka tygodni przed porodem jej stan zdrowia gwałtownie się pogorszył, a najlepszym rozwiązaniem, na jakie wpadli lekarze było wprowadzenie przyszłej mamy w stan śpiączki farmakologicznej.

Urodziła dziecko będąc w śpiączce
Autor: Getty Images/ Facebook screenshot NY Post Lekarze podjęli decyzję o wykonaniu cesarskiego cięcia u kobiety w śpiączce.

Ciąża Emmy przez pierwszych 6 miesięcy przebiegała podręcznikowo. Dopiero w 3. trymestrze coś zaczęło dziać się z jej zdrowiem. Kobieta, pracująca jako higienistka stomatologiczna, trafiła wówczas do szpitala, gdzie postawiono druzgocącą diagnozę - złe samopoczucie to wynik zmiany w mózgu. 

Zobacz: Top 5 najbardziej spektakularnych porodów 2022

Dlaczego kobietom w ciąży tak często dokuczają żylaki?

Zobacz też: Niesamowite sposoby, którymi kobiety ułatwiają sobie poród. Te zdjęcia to skarb dla przyszłych mam

- Badania wykazały, że żyła z guzem, który pękł po tym, jak hormony ciążowe przyspieszyły jego wzrost. Spowodowało to krwawienie do mózgu, w wyniku czego ma sparaliżowaną lewą stronę - tłumaczył w rozmowie z magazynem New York Post partner kobiety, Scott Weeks.

W takiej sytuacji lekarze musieli działać natychmiastowo. Mimo że do planowanego terminu porodu zostało Emmie jeszcze 6 tygodni, postanowiono wykonać cesarskie cięcie, a samą mamę wprowadzić wcześniej w stan śpiączki farmakologicznej. 

Córka pacjentki urodziła się zdrowa i otrzymała imię Ofelia. Jak opowiada jej tata w rozmowie z mediami, po konsultacjach z lekarzami okazało się, że gdyby zwlekali z przyjechaniem do szpitala choć kilka godzin, Emma mogłaby już nie żyć. 

Dwa dni po porodzie świeżo upieczona mamę, która wciąż pozostawała w śpiączce, przetransportowano samolotem do specjalistycznego szpitala, gdzie z sukcesem usunięto guza. Teraz Emma rozpoczyna rehabilitację, by móc wrócić do rodziny i opiekować się córką. Póki co jest jednak w znacznym stopniu sparaliżowana.

Z przypuszczeń lekarzy wynika, że guz w jej mózgu mógł rozwijać się od wczesnej młodości, ale bagatelizowała objawy. Podobno dość często skarżyła się na bóle głowy. 

Przeczytaj: Takie porody zdarzają się niezwykle rzadko! Zobacz, gdzie urodziły te kobiety

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza