Zmarła kilkanaście dni po urodzeniu bliźniąt. Szpital mówił, że jej stan się poprawia

2023-09-01 9:00

24-letnia kobieta przebywała w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Korczaka w Słupsku, gdzie dochodziła do siebie po operacji. Jej stan miał się poprawiać, niestety po kilkunastu dniach zmarła. Szpital wszczął postępowanie.

Kobieta w szpitalu
Autor: Getti Images Zmarła kilkanaście dni po urodzeniu bliźniąt. Szpital mówił, że jej stan się poprawia

Jak przekazał portal prk24.pl, kobieta zmarła kilkanaście dni po urodzeniu bliźniąt przez cesarskie cięcie. Rzecznik szpitala potwierdził tragiczną informację. Szpital wszczął wewnętrzną procedurę ustalenia przyczyn śmierci 24-latki.

Zobacz także: Sięgnęła po telefon i od razu upadła. Nie żyje kobieta w 9. miesiącu ciąży

"Ani jednej więcej!" w Krakowie 14.06.2023. Tłum ludzi solidaryzował się ze zmarłą Dorotą

Urodziła przez cesarskie cięcie. Jej stan miał się poprawiać

Z ustaleń portalu wynika, że kobieta urodziła bliźnięta pod koniec lipca przez cesarskie cięcie. Później musiała przejść dodatkową operację.

Rzecznik szpitala Marcin Prusak poinformował, że 24-latka dochodziła do siebie w szpitalu, a jej stan zdrowia miał się poprawiać. — Współlokatorka widziała tego samego dnia, jak kobieta wstaje z łóżka — zapewnia rzecznik.

Kobietę znaleziono martwą 16 sierpnia. Do tej pory nie są znane okoliczności i przyczyna śmierci 24-letniej mamy nowo narodzonych bliźniąt.

Szpital wszczął postępowanie w tej sprawie. Ciało kobiety przekazano do badań sekcyjnych w Gdańsku.

Cesarskie cięcie to poważna operacja

Zdarza się, że po cesarskim cięciu występują powikłania pooperacyjne. Nie wiemy, czy to one były przyczyną śmierci 24-latki. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że cesarka to poważna operacja wymagająca otwarcia jamy brzusznej.

Po cesarskim cięciu może dojść do uszkodzeń innych narządów wewnętrznych, takich jak moczowód, pęcherz, jelita, naczynia krwionośne w macicy. Może dojść do dużej utraty krwi.

Cesarka może także zakończyć się zakażeniem wewnętrznym i ogólnym, w tym także sepsą. Co więcej, zrosty w jamie brzusznej mogą w przyszłości powodować liczne problemy, jak bóle brzucha, niedrożność jajowodów i jelit.

Wyniki badań pokazują także, że wskutek poważnych powikłań operacyjnych po cesarskim cięciu zgon matki i dziecka podczas porodu zdarza się 2-3 razy częściej, niż podczas porodu naturalnego.

Źródło:

  • prk24.pl
  • fakt.pl

Czytaj także: W kilka miesięcy choroba zabrała im matkę i ojca. Starsza siostra podjęła trudną decyzję

Magda Mołek brutalnie o śmierci ciężarnej Doroty. "Dlaczego umieramy pod waszą opieką?”

„Stała w kałuży krwi”. Krystyna zmarła w 7. miesiącu ciąży, osierociła sześcioro dzieci