Pozbawia energii i "odcina prąd". Oto sposoby na zmęczenie - niegroźny, ale uciążliwy objaw ciąży

2022-09-02 11:41

Padasz z nóg, a przecież nie zrobiłaś dziś niczego wielkiego, masz ochotę przespać cały dzień, nie chce ci się nawet włączyć TV. To naturalny objaw w trakcie oczekiwania na dziecko. Zmęczenie ciążowe sprawia, że jesteś kompletnie pozbawiona siły i energii. Ale przecież jest praca, dom, czasem starsze dziecko... Jak pokonać zmęczenie wywołane ciążą?

Pozbawia energii i odcina prąd - oto sposoby na zmęczenie, niegroźny, ale uciążliwu objaw ciąży
Autor: Getty images Pozbawia energii i "odcina prąd" - oto sposoby na zmęczenie, niegroźny, ale uciążliwu objaw ciąży

Skrajne zmęczenie na początku ciąży to normalny objaw, co nie znaczy, że akceptowalny przez przyszłą mamę. Chociaż zmęczenie nie boli, to jednak utrudnia życie - nie pozwał skupić się na pracy, powoduje zaległości w domowych obowiązkach: praniu, sprzątaniu, odsuwa od życia towarzyskiego.

Zmęczenie ciążowe po prostu odcina prąd i sprawia, że brakuje nam energii nawet na umycie zębów.

Czytaj również: Pierwsze objawy ciąży - jakie są wczesne oznaki tego, że będziesz mamą?

Niepokojące objawy i zagrożenia w 1 trymestrze ciąży

I trymestr ciąży - czego nie wolno robić?

Dlaczego odczuwasz zmęczenie w ciąży?

Wyczerpanie i zmęczenie to objaw, który pojawia się w pierwszych miesiącach ciąży, potem mija, aby powrócić w ostatnim etapie ciąży, ale wtedy jest spowodowane problemami ze snem, dużą masą ciała i ciężarem, który nosimy przed sobą w brzuchu.

Na początku zmęczenie w ciąży ma inne źródło, oczywiście głównie hormonalne. Zmęczenie ciążą jest w dużej mierze spowodowane przyspieszoną produkcją progesteronu, który utrzymuje ciążę i stymuluje produkcję gruczołów mlecznych niezbędnych do późniejszego karmienia piersią.

Ale to nie jedyny winowajca. Ciąża to, jak ktoś powiedział, bieganie z plecakiem, który każdego dnia jest coraz cięższy. Chociaż nie zdajesz sobie sprawy, to twój organizm pracuje coraz ciężej: produkuje więcej krwi, przepycha ją przez żyły, wytwarza i obsługuje nowe organy, jak łożysko. To wszystko wymaga masy energii, której nie starcza na twoje dotychczasowe aktywności.

Sposoby na zmęczenie w ciąży

Rozwój dziecka odbija się na twoim organizmie - tego nie unikniesz, podobnie, jak nie uspokoisz burzy hormonów w twoim ciele. Nie ignoruj ​​sygnałów wysyłanych przez twoje ciało.

Gdy się zmienia, traktuj wypoczynek jako priorytet i postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.

Oto sprawdzone sposoby na zmęczenie w ciąży

Nasi Partnerzy polecają