Spacer w ciąży - najprostszy sposób na łatwy poród i zdrowie

2022-03-04 12:36

Spacer – brzmi banalnie, a tymczasem może przynieść  wiele dobrego dla ciężarnej mamy. Zobacz, dlaczego warto spacerować w ciąży.  

Spacer w ciąży pomaga w porodzie i zapobiega powikłaniom
Autor: Getty images Spacer w ciąży pomaga w porodzie i zapobiega powikłaniom

Kobietom w ciąży stawia się wiele ograniczeń – lepiej, żeby się nie męczyły, żeby nie sprzątały, nie dźwigały... To oczywiście prawda, ale warto pamiętać, że większość zakazów dotyczy ciąży zagrożonej. Ciąża zdrowa może, a nawet powinna przebiegać pod znakiem aktywności fizycznej, bo ćwiczenia są dla przyszłej mamy bardzo istotne.

Ale co, kiedy kobieta w ciąży naprawdę czuje się słabo? Wie, że powinna wzmacniać kondycję przed porodem i przez ćwiczenia dbać o swoją wagę, ale po prostu nie ma siły? Lekarze znają odpowiedź – niech spaceruje!

Prawidłowa waga w ciąży. Ile powinna wynosić?

Chodzenie i spacerowanie po świeżym powietrzy to jedną z aktywności, która jest nie tylko łatwa do wykonania i ogólnodostępna, ale dodatkowo bardzo korzystne dla ciąży i zdrowia mamy oraz dziecka. To nieurazowy „sport”, który nie jest zbyt forsowny (możesz zawsze zwolnić tempo chodzenia) i relaksujący.  

Badania prowadzone nad  kobietami w ciąży, które spacerowały w czasie 9 miesięcy oczekiwania na dziecko ujawniły że chodzenie, zwłaszcza szybkimi krokami, może zmniejszyć ryzyko powikłań u kobiet w ciąży, takich jak cukrzyca ciążowa, stan przedrzucawkowy lub nadmierny przyrost masy ciała.

Badani pokazują również, że chodzenie w ciąży wzmacnia układ sercowo-naczyniowy, oddechowy oraz stawy. Pozwala też na lepsze dotlenienie płodu.

Czytaj równieżNordic walking w ciąży: 5 powodów, dla których warto maszerować z kijkami

Dlaczego warto spacerować w ciąży? Odpowiedź znajdziesz w galerii

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza