Zabawa

Gdy czas dziecka w przedszkolu jest dobrze zorganizowany i obfituje w różnorodne gry i zabawy ruchowe, dziecko nie może narzekać na nudę. Należy jednak pamiętać, że przez cały ten okres to właśnie zabawa będzie sposobem poznawania świata przez dziecko – ważne jest więc, aby łączyć ją z edukacją. Zawsze warto zadbać o odpowiednią ilość ruchu na świeżym powietrzu, która przyniesie szereg korzyści dla zdrowia dziecka i pozwoli rozładować …

Z czym kojarzą nam się gry planszowe? Wiadomo: pionki, kostki, karty, ale też liczenie punktów i rywalizacja o to, kto zajmie pierwsze miejsce. Jednak prawda jest taka, że nie wszystkie tytuły opierają się na tym samym schemacie! Wśród planszówek nie brakuje takich, które zachęcają uczestników do współpracy w dążeniu do wspólnego celu, stanowiąc jednocześnie ciekawe wyzwanie dla naszych umysłów i zdolności planowania.

Materiał sponsorowany

Jedną z popularniejszych form codziennej rozrywki (oprócz oglądania telewizji) od wielu lat są wszelkiego rodzaju łamigłówki takie jak krzyżówki czy sudoku. I choć wydawać by się mogło, że jest to po prostu forma zabicia czasu, tak naprawdę płynie z niej wiele korzyści, zwłaszcza dla naszego mózgu. Regularne rozwiązywanie łamigłówek poprawia naszą koncentrację i pamięć, a także kreatywne myślenie – w końcu opierają się one na poszukiwaniu rozwiązań i analizowaniu różnych opcji oraz ich skutków. To szczególnie cenne w przypadku dzieci.

Materiał sponsorowany

Kolorowanki z zajączkiem wielkanocnym to dobry pomysł na kreatywne zagospodarowanie czasu malucha w trakcie świąt. Pobierz i wydrukuj kolorowanki dla dziecka, które skupią jego uwagę, gdy ty będziesz robiła porządki lub piekła wielkanocne ciasta.
Po co dzieciom zabawki? Czy tylko po to, żebyśmy się o nie potykali, wchodząc do mieszkania? Czy nie mogłyby się bez nich wychowywać? Mogłyby, ale zabawki znacznie to ułatwiają. Zobacz, dlaczego warto kupować dzieciom zabawki.
Kolorowanki wielkanocne do wydruku to pomysł na zajęcie dziecka w czasie, gdy ty będziesz przygotowywała mazurki i baby. Pobierz kolorowanki na Wielkanoc, wydrukuj je i zapewnij dziecku świetną zabawę, która wprowadzi je w atmosferę świąt. Bo Wielkanoc tuż tuż!
Ile razy słyszałaś krzyk z piaskownicy: To moja łopatka, to moje wiaderko! Place zabaw, na których spotykają się dzieci w różnym wieku, to doskonałe miejsce do nabycia umiejętności interpersonalnych, ale też obszar, w którym często dochodzi do konfliktów. Jak sobie z nimi radzić i jak powinni się zachowywać rodzice - podpowiada Beata Mikołajewska, psycholog.
Zabawy urodzinowe obowiązkowo muszą pojawić się na każdym kinderbalu. W dużej mierze to od nich będzie zależało, czy urodziny będą udane, a dzieci miło spędzą czas. Jakie zabawy na urodziny zaplanować dla dzieci? Prezentujemy ciekawe pomysły na konkursy urodzinowe dla dzieci, które na pewno spodobają się maluchom!
To naturalne, że jako rodzice boimy się o bezpieczeństwo naszych dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych. Na placu zabaw, gdzie maluszki nie radzą sobie same asekurujemy, podajemy rękę, podnosimy, wsadzamy. Gdy jednak mamy wątpliwość, czy dzieci podołają jakiejś aktywności, czasami lepiej odciągnąć je od pewnych atrakcji, bo pomoc może skończyć się źle.
Jak zrobić masę solną? To nic prostszego! Masa solna to ponadczasowe źródło zabawy i sposób na wyczarowanie czegoś z niczego. Zrobienie masy solnej nie jest trudne, za to możliwości jej wykorzystania – nie tylko przez dziecko – jest całe mnóstwo. Zobacz nasz sprawdzony i prosty przepis na masę solną i wykonaj ozdoby krok po kroku.
Zabawę i odpoczynek można ze sobą połączyć i to z dużym sukcesem. Gdy padasz z nóg i jedyne, na co masz ochotę, to wylegiwanie się na kanapie, a jednocześnie twoje dziecko jest gotowe na aktywne zabawy, to znaczy, że potrzebujesz naszych pomysłów na leżące zabawy.
Nasi rodzicie nie bez powodu bawili się z nami w ten sposób. Zabawy z kocem wciągają do reszty, angażując całe ciało, wyzwalając pozytywne emocje i integrując wszystkich uczestników. Dzieci nigdy nie mają ich dość! Przypominamy 7 ulubionych zabaw z wykorzystaniem koca z naszego dzieciństwa!
Wspólne przygotowywanie lizaków to świetny pomysł na zabawę w gotowanie z dzieckiem. Możliwość samodzielnego zrobienia własnych lizaków to dla dziecka wspaniała zabawa. Wypróbujcie nasz przepis na lizaki na walentynki.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza

Warto zaopatrzyć się również w planszowe gry edukacyjne. Dziecku należy pozwalać też na swobodną zabawę, która sprzyja rozwojowi wyobraźni i uczy samodzielności. Wszystkie zajęcia dodatkowe powinny być dla dziecka przyjemnością, a pomóc w ich wyborze powinien sam maluch – po stopniu zaangażowania dziecka w niektóre zajęcia można wyczuć oznaki uzdolnienia w danym kierunku. Zawsze warto pamiętać, że charakter takich zajęć powinien być ogólnorozwojowy i nie przypominać zajęć lekcyjnych. Należy zadbać o to, żeby dziecko spędzało odpowiednią ilość czasu z rodzicami – aby wśród codziennych obowiązków znaleźć czas na rozmowę z dzieckiem oraz wspólne czytanie książek.