Zabawa

Gdy czas dziecka w przedszkolu jest dobrze zorganizowany i obfituje w różnorodne gry i zabawy ruchowe, dziecko nie może narzekać na nudę. Należy jednak pamiętać, że przez cały ten okres to właśnie zabawa będzie sposobem poznawania świata przez dziecko – ważne jest więc, aby łączyć ją z edukacją. Zawsze warto zadbać o odpowiednią ilość ruchu na świeżym powietrzu, która przyniesie szereg korzyści dla zdrowia dziecka i pozwoli rozładować …

Co zrobić z liści, które dzieci uzbierają na spacerze? To pytanie zadaje sobie jesienią niejeden rodzic. Jeśli macie dość oklepanych propozycji na prace plastyczne z liści, zerknijcie do naszej galerii i prześledźcie super pomysły DIY na wykorzystanie liści z dziećmi!
Zabawy urodzinowe obowiązkowo muszą pojawić się na każdym kinderbalu. W dużej mierze to od nich będzie zależało, czy urodziny będą udane, a dzieci miło spędzą czas. Jakie zabawy na urodziny zaplanować dla dzieci? Prezentujemy ciekawe pomysły na konkursy urodzinowe dla dzieci, które na pewno spodobają się maluchom!
Dekoracje na roczek możesz kupić w sklepie lub zrobić własnoręcznie. Warto się postarać, bo pierwsze urodziny dziecka to ważne wydarzenie w waszym życiu, którego zapewne wszyscy nie możecie się już doczekać. Zobacz jakie dekoracje na roczek będą odpowiednie dla chłopca, a jakie dla dziewczynki.
Ludziki z kasztanów i żołędzi to klasyczne dekoracje pokoju dziecka o tej porze roku. Co jest potrzebne do zrobienia takich ludzików? Oczywiście kasztany, żołędzie, a także liście i gałązki przyniesione ze spaceru. Zrób z dzieckiem ludziki z kasztanów i żołędzi - to świetna zabawa na jesienne wieczory. 
Zabawy na Halloween to nieodłączny element święta duchów. Tradycja zabawy w Halloween przywędrowała do nas bezpośrednio z Europy Zachodniej. W Polsce z roku na rok Halloween ma coraz więcej zwolenników, szczególnie wśród dzieci. W co się bawić z dzieckiem w Halloween? Jakie halloweenowe zabawy przygotować na upiorne przyjęcie?
Przyjęcia na Halloween stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Jednak niezależnie od tego, czy wybieracie się na bal halloweenowy, czy zostajecie tego dnia w domu, możecie się przebrać. Jakie stroje wybrać, by nie wydać na nie fortuny? Najlepiej proste, które bez problemu wykonacie sami w domu! Oto nasze propozycje strojów na Halloween DIY!
Zabawa w Halloween w Polsce wciąż kojarzona jest jedynie ze strachami, wiedźmami, duchami i kościotrupami. Podczas gdy na zachodzie, rodziny Halloween traktują po prostu jako powód do wspólnej zabawy. Ich przebrania na Halloween często są inspirowane ulubionymi bajkami dzieci, czy filmami familijnymi.
Przebranie na Halloween to jeden z niezbędnych elementów udanej zabawy. Święto największą popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych, jednak i w Polsce zyskuje coraz więcej zwolenników. Prezentujemy więc 10 propozycji przebrania na Halloween, które powinny spodobać się dzieciom!
Gadżety na Halloween to propozycje, które ucieszą każde dziecko, wybierające się na halloweenowe przyjęcie. Oczywiście najciekawsze są te najstraszniejsze, którymi można zaskoczyć kolegów. Jakie gadżety na Halloween kupić dla dziecka? Gdzie kupić straszne dekoracje i jakie są ich ceny?
Sezon na dynie trwa. To dobra okazja, by nie tylko wprowadzić dynię do swojej kuchni, ale również wykorzystać to warzywo w jesiennej dekoracji swojego domu. Oto najlepsze dekoracje z dyni dla dzieci.
Dekoracje na Halloween obowiązkowo powinny pojawić się na każdym "upiornym" przyjęciu. Jednak wraz z rosnącą popularnością tego święta niemal każde dziecko chce mieć halloweenowe dekoracje w swoim domu. Jeśli nie macie pomysłu na dekoracje na Halloween skorzystajcie z naszych instagramowych inspiracji!
Dynia na Halloween to jeden z najważniejszych symboli tego święta. Jak wydrążyć dynię? To jedno z najważniejszych pytań, jakie zadają sobie osoby obchodzące Halloween. Poniżej przedstawiamy poradnik jak krok po kroku wydrążyć dynię na Halloween!

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza

Warto zaopatrzyć się również w planszowe gry edukacyjne. Dziecku należy pozwalać też na swobodną zabawę, która sprzyja rozwojowi wyobraźni i uczy samodzielności. Wszystkie zajęcia dodatkowe powinny być dla dziecka przyjemnością, a pomóc w ich wyborze powinien sam maluch – po stopniu zaangażowania dziecka w niektóre zajęcia można wyczuć oznaki uzdolnienia w danym kierunku. Zawsze warto pamiętać, że charakter takich zajęć powinien być ogólnorozwojowy i nie przypominać zajęć lekcyjnych. Należy zadbać o to, żeby dziecko spędzało odpowiednią ilość czasu z rodzicami – aby wśród codziennych obowiązków znaleźć czas na rozmowę z dzieckiem oraz wspólne czytanie książek.