Zabawa

Gdy czas dziecka w przedszkolu jest dobrze zorganizowany i obfituje w różnorodne gry i zabawy ruchowe, dziecko nie może narzekać na nudę. Należy jednak pamiętać, że przez cały ten okres to właśnie zabawa będzie sposobem poznawania świata przez dziecko – ważne jest więc, aby łączyć ją z edukacją. Zawsze warto zadbać o odpowiednią ilość ruchu na świeżym powietrzu, która przyniesie szereg korzyści dla zdrowia dziecka i pozwoli rozładować …

Jak zrobić bańki mydlane z produktów, które masz w domu? Co dodać, żeby bańki chciały się robić i nie pękały? Znamy przepis na bańki mydlane, które będą duże i mocne.
Zestawy kreatywne dla dzieci zaspokajają ciekawość, poprawiają koncentrację, ćwiczą sprawności manualne, rozwijają zainteresowania. Najpopularniejsze zabawki DYI dla chłopców to zestawy chemiczne, konstrukcyjne, eksperymentalne.
Zabawki kreatywne cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci kilkuletnich i starszych. Zestawy kreatywne dla dziewczynek to m.in. zestawy do robienia biżuterii, wyszywanki, zestawy do produkcji kosmetyków.
Zabawki do pływania, czyli rękawki i koła ratunkowe to konieczny sprzęt w czasie wakacji nad wodą. Nie wszystkie zabawki na plażę są jednak bezpieczne, o czym przekonuje Agnieszka Majchrzak z biura prasowego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jak kupować zabawki na plażę?
Motywem, jaki skłania dziecko do zabawy jest frajda, jaką z niej może mieć. Do zabawy może inspirować wszystko, a wyobraźnia dziecięca bywa nieograniczona. I to w tym wszystkim jest najbardziej niebezpieczne. Niestety często jest tak, że najwięcej uciechy dostarcza ta rozrywka, która bywa również bardzo niebezpieczna.
Planszówki, karty, układanki czy gry plenerowe to znakomita rozrywka dla całej rodziny. Myślicie, że wasz czterolatek jest na nie jeszcze za mały? Mylicie się. Oto 5 gier, które na pewno spodobają się czteroletniemu dziecku.
Wyjeżdżając z dziećmi nad morze lub jezioro, warto zaopatrzyć się nie tylko w letnie ubrania i akcesoria, ale także pomysły na ciekawe zabawy, które można wykorzystać na plaży. Oto 10 najlepszych pomysłów na zabawę na plaży.
Jak zorganizować dzieciom czas, by uniknąć wakacyjnej nudy? Przygotowaliśmy 10 pomysłów na fantastyczne zabawy dla dzieci na lato.
Czym zająć dziecko, gdy za oknem pada deszcz? Przygotowaliśmy dla Was 5 pomysłów na zabawy, które idealnie sprawdzą się w deszczowe letnie dni. I przepis na pyszne ciasteczka z owocami i galaretką, które możecie wspólnie przygotować z dziećmi!
Jak zająć dziecko w wieku 5 lat w domu? Jakie zabawy i gry mu zaproponować? Czy są jakieś zajęcia, które zajmą go na dłużej? Przekonajcie się, jakie są nasze propozycje gier dla 5-latka.
Każda mama stanie kiedyś przed tym wyzwaniem – jak nauczyć synka wiązać krawat? Kiedy jest dobry moment na to? Czy to męskie zadanie i umiejętność powinien przekazać tata? Cóż, nie ma jak mama, a nawet jeśli to tata uczy wiązać krawat to z pewnością przyda mu się nasza ściągawka.
Domowa piankolina to świetna alternatywa dla ciastoliny lub plasteliny, piasku kinetycznego czy innych mas plastycznych – zwłaszcza, że dzieci mają mnóstwo radości już na etapie przygotowywania piankoliny. Jak zrobić domową piankolinę i co można z niej zrobić? Jakie zabawki można wykorzystać? Przekonajcie się sami.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka

Warto zaopatrzyć się również w planszowe gry edukacyjne. Dziecku należy pozwalać też na swobodną zabawę, która sprzyja rozwojowi wyobraźni i uczy samodzielności. Wszystkie zajęcia dodatkowe powinny być dla dziecka przyjemnością, a pomóc w ich wyborze powinien sam maluch – po stopniu zaangażowania dziecka w niektóre zajęcia można wyczuć oznaki uzdolnienia w danym kierunku. Zawsze warto pamiętać, że charakter takich zajęć powinien być ogólnorozwojowy i nie przypominać zajęć lekcyjnych. Należy zadbać o to, żeby dziecko spędzało odpowiednią ilość czasu z rodzicami – aby wśród codziennych obowiązków znaleźć czas na rozmowę z dzieckiem oraz wspólne czytanie książek.