Zabawa

Gdy czas dziecka w przedszkolu jest dobrze zorganizowany i obfituje w różnorodne gry i zabawy ruchowe, dziecko nie może narzekać na nudę. Należy jednak pamiętać, że przez cały ten okres to właśnie zabawa będzie sposobem poznawania świata przez dziecko – ważne jest więc, aby łączyć ją z edukacją. Zawsze warto zadbać o odpowiednią ilość ruchu na świeżym powietrzu, która przyniesie szereg korzyści dla zdrowia dziecka i pozwoli rozładować …

Według większości z nas gry planszowe to doskonała rozrywka na jesienno-zimowe wieczory, kiedy szybciej robi się ciemno, a pogoda nie zachęca do wychodzenia z domu. Wtedy chętniej wybieramy dłuższe rozgrywki i bardziej rozbudowane tytuły. A co z cieplejszymi okresami, obfitującymi w piękną pogodę i liczne spotkania towarzyskie?

Materiał sponsorowany

Zabawy dla dzieci w domu to rozwiązanie nie tylko na niepogodę, ale również doskonała forma wspólnego spędzania czasu. Podpowiadamy, jak bawić się z dzieckiem, aby kreatywnie spędzić czas w rodzinnym gronie. Sprawdźcie propozycje zabaw idealne dla 2-3 latków!
Jak zrobić masę solną? To nic prostszego! Masa solna to ponadczasowe źródło zabawy i sposób na wyczarowanie czegoś z niczego. Zrobienie masy solnej nie jest trudne, za to możliwości jej wykorzystania – nie tylko przez dziecko – jest całe mnóstwo. Zobacz nasz sprawdzony i prosty przepis na masę solną i wykonaj ozdoby krok po kroku.
Temperatura przekraczająca 30 stopni Celsjusza to istny żar lejący się z nieba. Tu po prostu przyda się miska z wodą i garść pomysłów na dobrą zabawę, aby dziecko się ochłodziło i miło spędziło czas. Podpowiadamy, jak szybko i niebanalnie zorganizować czas maluchowi w upalne dni.
Jedną z najważniejszych kwestii podczas wakacyjnych wyjazdów jest logistyka pakowania. Upychając rzeczy w walizkach i torbach ćwiczymy umysł niemal tak intensywnie, jak podczas zabawy z grami planszowymi! A skoro już o tych ostatnich mowa, warto znaleźć dla nich nieco miejsca w naszym bagażu. Pomogą zabić nudę w podróży, uratują niejeden deszczowy wieczór i pozwolą zintegrować się z nowo poznanymi osobami.

Materiał sponsorowany

Plac zabaw, trochę zieleni i w tym samym miejscu siłownia plenerowa - to typowy obraz terenów rekreacyjnych w Polsce. Dzieci korzystają z urządzeń do ćwiczeń, jak z integralnej części placów zabaw. Jak się okazuje, nie powinny. Ostatnio nagłośniona została sprawa licznych wypadków w takich miejscach.
Jak zrobić bańki mydlane z produktów, które masz w domu? Co dodać, żeby bańki chciały się robić i nie pękały? Znamy przepis na bańki mydlane, które będą duże i mocne.
Nawet mając ograniczone fundusze, można znaleźć upominek, który sprawi smykowi frajdę. W naszym przeglądzie, z pewnością znajdziesz prezent na Dzień Dziecka do 50 zł, który będzie strzałem w 10!
Prezent na Dzień Dziecka nie musi być bardzo kosztowny i oryginalny. Najważniejsze, by ucieszył smyka. Dzień Dziecka coraz bliżej – jeśli nie wiesz co kupić, zapoznaj się z naszymi pomysłami na prezenty dla dziecka. Być może znajdziesz tu inspirację i łatwiej będzie ci wybrać odpowiedni podarunek.
Od współczesnych zabawek można wymagać nie tylko dostarczania rozrywki, ale również ważnych funkcji edukacyjnych, które stymulują prawidłowy rozwój dziecka. Patrząc na sklepowe półki, często zapominamy o tym istotnym fakcie. Przygotowaliśmy dla Was ściągawkę, dzięki której wybierzecie idealny upominek dla malucha. Gwarantujemy, że wywoła on uśmiech na twarzy jak i zapewni moc edukacyjnych wrażeń! Poznajcie zabawki z unikalną technologią Poziomy Nauki od Fisher-Price®, które "rosną" wraz z dzieckiem.

Materiał sponsorowany

Kolorowanki z zajączkiem wielkanocnym to dobry pomysł na kreatywne zagospodarowanie czasu malucha w trakcie świąt. Pobierz i wydrukuj kolorowanki dla dziecka, które skupią jego uwagę, gdy ty będziesz robiła porządki lub piekła wielkanocne ciasta.
Po co dzieciom zabawki? Czy tylko po to, żebyśmy się o nie potykali, wchodząc do mieszkania? Czy nie mogłyby się bez nich wychowywać? Mogłyby, ale zabawki znacznie to ułatwiają. Zobacz, dlaczego warto kupować dzieciom zabawki.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza

Warto zaopatrzyć się również w planszowe gry edukacyjne. Dziecku należy pozwalać też na swobodną zabawę, która sprzyja rozwojowi wyobraźni i uczy samodzielności. Wszystkie zajęcia dodatkowe powinny być dla dziecka przyjemnością, a pomóc w ich wyborze powinien sam maluch – po stopniu zaangażowania dziecka w niektóre zajęcia można wyczuć oznaki uzdolnienia w danym kierunku. Zawsze warto pamiętać, że charakter takich zajęć powinien być ogólnorozwojowy i nie przypominać zajęć lekcyjnych. Należy zadbać o to, żeby dziecko spędzało odpowiednią ilość czasu z rodzicami – aby wśród codziennych obowiązków znaleźć czas na rozmowę z dzieckiem oraz wspólne czytanie książek.