Zabawa

Gdy czas dziecka w przedszkolu jest dobrze zorganizowany i obfituje w różnorodne gry i zabawy ruchowe, dziecko nie może narzekać na nudę. Należy jednak pamiętać, że przez cały ten okres to właśnie zabawa będzie sposobem poznawania świata przez dziecko – ważne jest więc, aby łączyć ją z edukacją. Zawsze warto zadbać o odpowiednią ilość ruchu na świeżym powietrzu, która przyniesie szereg korzyści dla zdrowia dziecka i pozwoli rozładować jego energię. Gdy ...

Nawet mając ograniczone fundusze, można znaleźć upominek, który sprawi smykowi frajdę. W naszym przeglądzie, z pewnością znajdziesz prezent na Dzień Dziecka do 50 zł, który będzie strzałem w 10!
Jak zrobić latawiec? Nie trzeba mieć specjalnych umiejętności manualnych, by go wykonać! Zrobienie latawca z dzieckiem może okazać się świetną zabawą, podobnie jak jego puszczanie! Zobacz, jak w kilku krokach zrobić latawiec.
Sprzęt do baniek mydlanych można kupić, ale można też zrobić go samodzielne w domu. Problem leży w płynie: jak dobrać proporcje składników? Co dodać, żeby bańki chciały się robić i nie pękały? Znamy przepis na płyn, z którego bańki będą duże i mocne.
Jak zrobić masę solną? To nic prostszego! Masa solna to ponadczasowe źródło zabawy i sposób na wyczarowanie czegoś z niczego. Zrobienie masy solnej nie jest trudne, za to możliwości jej wykorzystania – nie tylko przez dziecko – jest całe mnóstwo. Zobacz nasz sprawdzony i prosty przepis na masę solną i wykonaj ozdoby krok po kroku.
Zabawę i odpoczynek można ze sobą połączyć i to z dużym sukcesem. Gdy padasz z nóg i jedyne, na co masz ochotę, to wylegiwanie się na kanapie, a jednocześnie twoje dziecko jest gotowe na aktywne zabawy, to znaczy, że potrzebujesz naszych pomysłów na leżące zabawy.
Masa plastyczna to fantastyczna zabawa, która rozwija zdolności manualne dziecka. Jak zrobić masę plastyczną domowej roboty? Zobaczcie 5 przepisów na proste masy plastyczne dla dzieci!
Opaska do włosów DIY okiełzna niesforne kosmyki i sprawi dużo frajdy małej dziewczynce, zwłaszcza jeśli przygotujemy ją wspólnie z nią. Zobacz, jak krok po kroku wykonać opaskę do włosów. Wykorzystaj do tego drobiazgi, które zalegają ci w domu: sztuczne kwiaty, filc, stare guziki, kawałki materiałów, wstążek oraz koronek i dobrze się przy tym baw!
Slime to uwielbiana przez wszystkie dzieci zabawka, która potrafi zająć je na długi czas. Aby ją zrobić, wystarczy przygotować piankę do golenia oraz przeźroczysty klej biurowy. Całe wykonanie kolorowych glutków zajmie ci tylko kilkanaście minut! Zobacz naszą instrukcję, jak zrobić slime z pianki do golenia w kilku prostych krokach!
Kolorowanki na Dzień Matki w aż 20 wzorach do wydruku! Wśród nich znajdziecie propozycje zarówno dla małych jak i starszych dzieci. Pokolorowane od serca, będą pięknym prezentem dla mamy w dniu jej święta.
Zabawki DIY z materiałów recyklingowych to idealny sposób na wprowadzenie dziecka w temat ekologii, ale nie tylko... Dzięki różnym pomysłom na zabawki z recyklingu twoje dziecko będzie miało okazję uwolnić swoją kreatywność i puścić wodze fantazji.
Wieniec w kształcie serca z kwiatów z papieru to bardzo efektowna ozdoba DIY, którą wykonasz ze swoim dzieckiem w jeden wolny wieczór. Doskonale sprawdzi się jako dekoracja ścienna w salonie lub w pokoju małej księżniczki, ale nie tylko... Zobacz, jak wykonać go w 10 prostych krokach.
Kolorowanki z pisankami to doskonały sposób na zaangażowanie dzieci w każdym wieku do świątecznych aktywności. Przygotowaliśmy dla was kolorowanki z bardzo różnymi wzorami pisanek - prostymi dla przedszkolaków, średniozaawansowane dla dzieci szkolnych oraz bardzo skomplikowane wzory dla nastolatków i dorosłych.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka

Warto zaopatrzyć się również w planszowe gry edukacyjne. Dziecku należy pozwalać też na swobodną zabawę, która sprzyja rozwojowi wyobraźni i uczy samodzielności. Wszystkie zajęcia dodatkowe powinny być dla dziecka przyjemnością, a pomóc w ich wyborze powinien sam maluch – po stopniu zaangażowania dziecka w niektóre zajęcia można wyczuć oznaki uzdolnienia w danym kierunku. Zawsze warto pamiętać, że charakter takich zajęć powinien być ogólnorozwojowy i nie przypominać zajęć lekcyjnych. Należy zadbać o to, żeby dziecko spędzało odpowiednią ilość czasu z rodzicami – aby wśród codziennych obowiązków znaleźć czas na rozmowę z dzieckiem oraz wspólne czytanie książek.