Zabawy z dzieckiem

Gdy czas dziecka w przedszkolu jest dobrze zorganizowany i obfituje w różnorodne gry i zabawy ruchowe, dziecko nie może narzekać na nudę. Należy jednak pamiętać, że przez cały ten okres to właśnie zabawa będzie sposobem poznawania świata przez dziecko – ważne jest więc, aby łączyć ją z edukacją. Zawsze warto zadbać o odpowiednią ilość ruchu na świeżym powietrzu, która przyniesie szereg korzyści dla zdrowia dziecka i pozwoli rozładować …

Zgadywanki dla dzieci ćwiczą pamięć, uczą logicznego myślenia i wspomagają koncentrację. To doskonały pomysł na wspólne spędzanie czasu. Jak dobrać zagadki do wieku malca? Jakie zagadki dla dzieci wybierać: logiczne, matematyczne czy śmieszne? Oto najlepsze zgadywanki dla dzieci.
Bajki o zwierzętach tworzone były od wieków, ale nie zawsze z myślą o dzieciach. Uczyły i bawiły, pokazując ludzkie przywary, kończąc się zawsze cennym morałem. Bajki o zwierzętach powstają także dziś i są ulubionymi opowieściami naszych dzieci, które mogą je słuchać i oglądać w nieskończoność. Oto najpopularniejsze bajki o zwierzętach, po które warto sięgnąć.
Zima kojarzy się nam z siedzeniem w domu pod ciepłym kocem. Jednak, gdy pogoda temu sprzyja warto wyjść z pociechą na zewnątrz. Nawet przy minusowej temperaturze można wymyślić kreatywne zabawy z dzieckiem na śniegu. Przedstawiamy nasz przegląd zabawek dla dzieci na zimę, które sprawiają radość również podczas chłodnych dni.
Zabawy z dawnych lat, które pamiętamy ze swojego dzieciństwa, do dziś wspomina się z rozrzewnieniem. Wystarczyła piłka, kawałek kredy, znalezione pod sklepem kapsle, by bawić się do upadłego. Zabawy te angażowały bez reszty, ćwiczyły sprawność, poprawiały kondycję. Właśnie dlatego pamięć o nich warto podtrzymywać, ucząc ich swoje dzieci.
Kulki żelowe to dla dzieci wyjątkowo atrakcyjny gadżet. Wielu terapeutów wykorzystuje je w zajęciach sensorycznych, jednak stosowane poza ścisłą kontrolą i ich przeznaczeniem, mogą stanowić ogromne zagrożenie. Potrafią powiększyć swój rozmiar nawet o 400 razy. Gdy trafią do przewodu pokarmowego dziecka, może dojść do tragedii. A nie trudno o ich połknięcie, bo dla dziecka wyglądają, jak żelki.
Uwielbialiśmy je my, pokochają je także nasze dzieci. Śmieszne, łatwo wpadające w ucho rymowanki używane do wyliczania urozmaicały niejedną zabawę. Te proste rymy pamiętamy do dziś, wystarczy, że usłyszymy ich początek, dalej leci już jak z nut. Zobacz sama, że pamięć nie jest wcale taka ulotna. Przypomnij sobie kultowe wyliczanki dzięki naszemu quizowi.
Ojcowie są trochę jak dzieci. Nie wiedzą, co to strach i uwielbiają dobrą zabawę. Jeżeli z czymś sobie nie radzą, znajdą sposób, aby osiągnąć sukces. Zauroczeni swoimi pociechami, mogliby za nimi skoczyć w ogień. Te filmiki pokazują, że są na świecie genialni ojcowie.
W ten sposób zwiększysz odporność dziecka

Materiał sponsorowany

Zabawy na Halloween to nieodłączny element święta duchów. Tradycja zabawy w Halloween przywędrowała do nas bezpośrednio z Europy Zachodniej. W Polsce z roku na rok Halloween ma coraz więcej zwolenników, szczególnie wśród dzieci. W co się bawić z dzieckiem w Halloween? Jakie halloweenowe zabawy przygotować na upiorne przyjęcie?
Sezon na dynie trwa. To dobra okazja, by nie tylko wprowadzić dynię do swojej kuchni, ale również wykorzystać to warzywo w jesiennej dekoracji swojego domu. Oto najlepsze dekoracje z dyni dla dzieci.
Dynia na Halloween to jeden z najważniejszych symboli tego święta. Jak wydrążyć dynię? To jedno z najważniejszych pytań, jakie zadają sobie osoby obchodzące Halloween. Poniżej przedstawiamy poradnik jak krok po kroku wydrążyć dynię na Halloween!
10 października obchodzimy wyjątkowe święto: Dzień Gier Planszowych. To doskonała okazja, aby zorganizować domowy turniej, zapolować na wymarzoną grę w atrakcyjnej cenie albo wziąć udział w jednym z wydarzeń organizowanych w całej Polsce przez lokalne szkoły, biblioteki, puby, kluby i domy kultury. To również świetny moment, by zacząć swoją przygodę z grami, zwłaszcza że są one niezwykle wartościową formą spędzania czasu!

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza

Warto zaopatrzyć się również w planszowe gry edukacyjne. Dziecku należy pozwalać też na swobodną zabawę, która sprzyja rozwojowi wyobraźni i uczy samodzielności. Wszystkie zajęcia dodatkowe powinny być dla dziecka przyjemnością, a pomóc w ich wyborze powinien sam maluch – po stopniu zaangażowania dziecka w niektóre zajęcia można wyczuć oznaki uzdolnienia w danym kierunku. Zawsze warto pamiętać, że charakter takich zajęć powinien być ogólnorozwojowy i nie przypominać zajęć lekcyjnych. Należy zadbać o to, żeby dziecko spędzało odpowiednią ilość czasu z rodzicami – aby wśród codziennych obowiązków znaleźć czas na rozmowę z dzieckiem oraz wspólne czytanie książek.