Zabawy z dzieckiem

Gdy czas dziecka w przedszkolu jest dobrze zorganizowany i obfituje w różnorodne gry i zabawy ruchowe, dziecko nie może narzekać na nudę. Należy jednak pamiętać, że przez cały ten okres to właśnie zabawa będzie sposobem poznawania świata przez dziecko – ważne jest więc, aby łączyć ją z edukacją. Zawsze warto zadbać o odpowiednią ilość ruchu na świeżym powietrzu, która przyniesie szereg korzyści dla zdrowia dziecka i pozwoli rozładować …

Wspólne przygotowywanie pisanek to jedno z tych wspomnień z dzieciństwa, do których lubimy wracać. I choć niektóre techniki ich wykonania są pracochłonne i trudne dla dzieci, wśród mnóstwa pomysłów i inspiracji wielkanocnych można znaleźć takie, z którymi bez problemu poradzą sobie najmłodsi. Oto pomysł na banalnie proste pisanki z efektem wow.
Większość dzieci kocha wodę latem. Nie da się jednak całych wakacji spędzić nad morzem, czy jeziorem. Dla tych, którzy mają do dyspozycji działkę, czy przydomowy ogródek, idealnym rozwiązaniem, by uszczęśliwić i zająć na długo dzieci będą zabawki do ogrodu umożliwiające schłodzenie się wodą. Niejeden dorosły pewnie też się skusi na taką rozrywkę. Jakie zabawki do wody warto kupić?
Kto kupuje dzieciom lego, to wie, że prędzej czy później każdy zestaw wyląduje rozsypany w jednym wielkim koszu. Aby dzieci się nim zainteresowały, musi pojawić się jakiś impuls – najlepiej w postaci rodzica, który zainspiruje je do ponownej zabawy zdekompletowanymi zestawami. Co jednak jeśli nie mamy na to czasu lub po prostu drygu do układania lego? Z pomocą przychodzi pewne sprytne narzędzie.
Zajączek wielkanocny to symbol świąt. Aby udekorować mieszkanie świątecznymi gadżetami, możesz zrobić go sama z dzieckiem. Oto najłatwiejsze propozycje do wykonania zajączka wielkanocnego. Oto nasz poradnik - krok po kroku - jak zrobić z dzieckiem zająca wielkanocnego. 
Piosenki wielkanocne to nieodłączny element tych wiosennych świąt. Słuchamy ich, a nawet śpiewamy je podczas sprzątania, gotowania i innych przedświątecznych przygotowań. Maluchy uwielbiają je szczególnie, dlatego warto już wcześniej przygotować sobie playlistę wielkanocnych piosenek dla dzieci.
Kolorowanki wielkanocne do wydruku to pomysł na zajęcie dziecka w czasie, gdy ty będziesz przygotowywała mazurki i baby. Pobierz kolorowanki na Wielkanoc, wydrukuj je i zapewnij dziecku świetną zabawę, która wprowadzi je w atmosferę świąt. Bo Wielkanoc tuż tuż!
Dzień Zakochanych w Polsce szczególnie chętnie obchodzą najmłodsi. By jeszcze bardziej umilić im ten dzień przygotowaliśmy dla nich kolorowanki walentynkowe, które można nie tylko pokolorować, ale także na ich bazie przygotować tradycyjną walentynkę dla ukochanej osoby. Do wyboru macie proste i bardziej skomplikowane wzory, które będą idealne dla dzieci w każdym wieku.
Lekarz przestrzega rodziców przed zabawą z dziećmi jednym małym przedmiotem. Wystarczy chwila nieuwagi, by rzecz ta zablokowała drogi oddechowe dziecka, a stąd już o krok od tragedii.
„Świecące mandarynki”, „mandarynki z Marsa” czy też „kosmiczne mandarynki”. Niezależnie od nazwy, eksperci ostrzegają rodziców przed tą zabawą. Jest kilka powodów dla których nie warto tego robić w domu.
To zadziwiające, w jak wielu aspektach powracają dziś trendy z lat 90. Wpływy dawnych czasów są widoczne w filmach i serialach, w muzyce, w modzie... Nic dziwnego, że powracają też zabawki z czasów naszego dzieciństwa. Co ciekawe, współczesne dzieciaki są nimi zachwycone. Którymi z naszej listy bawiliście się kiedyś najchętniej?
Wioski i Krainy Świętego Mikołaja to miejsca, gdzie można poczuć wyjątkową świąteczną atmosferę. Maluchy mogą jednak nie tylko zobaczyć Świętego Mikołaja, ale wziąć udział w wielu przygotowanych atrakcjach. Opinie o tych miejscach są jednak mocno podzielone, a ceny mogą odstraszać. Sprawdzamy, czy Krainy Świętego Mikołaja są warte swojej ceny.
Brzydka pogoda za oknem i już cię kusi, by włączyć znudzonemu maluchowi bajkę w telewizorze? Poczekaj, mamy coś lepszego! Zabawy dla dziecka w domu to rozwiązanie nie tylko na niepogodę, ale również doskonała forma wspólnego spędzania czasu. Podpowiadamy, jak bawić się z dzieckiem, aby kreatywnie spędzić czas w rodzinnym gronie. Sprawdźcie propozycje zabaw dla dwulatków i trzylatków.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza

Warto zaopatrzyć się również w planszowe gry edukacyjne. Dziecku należy pozwalać też na swobodną zabawę, która sprzyja rozwojowi wyobraźni i uczy samodzielności. Wszystkie zajęcia dodatkowe powinny być dla dziecka przyjemnością, a pomóc w ich wyborze powinien sam maluch – po stopniu zaangażowania dziecka w niektóre zajęcia można wyczuć oznaki uzdolnienia w danym kierunku. Zawsze warto pamiętać, że charakter takich zajęć powinien być ogólnorozwojowy i nie przypominać zajęć lekcyjnych. Należy zadbać o to, żeby dziecko spędzało odpowiednią ilość czasu z rodzicami – aby wśród codziennych obowiązków znaleźć czas na rozmowę z dzieckiem oraz wspólne czytanie książek.