Pierwsza klasa

Czy lekcje w klasach 1-3 w szkole podstawowej będą krótsze? Dyrekcja jednej ze szkół planuje skrócenie lekcji do maksymalnie pięciu dziennie. Ten pomysł nie przekonuje rodziców, którzy mają sporo obaw w związku ze skróceniem zajęć lekcyjnych.
Niby proste, a jednak wywołało konsternację wśród rodziców. Czy to błąd w druku, czy pułapka matematyczna? Rodzice pierwszoklasistów polegli na diagramie, który znalazł się w podręczniku matematyki.
Złotówka czy nie złotówka? W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat prostego na pozór zadania z matematyki dla pierwszoklasistów. Rodzice, którzy za bardzo analizowali zadanie, doszukując się w nim podstępu, w końcu sami nie byli pewni rozwiązania. Umiesz im pomóc?
Dyktando dla klasy 1 do wydrukowania może pomóc dziecku utrwalić wiadomości zdobyte w szkole. Wyrabia także nawyk poprawnego pisania wyrazów, które dziecko już zna. Dyktanda w pierwszej klasie wyglądają inaczej niż w klasach późniejszych. Sprawdź i poćwicz ze swoim dzieckiem.
Kiedy będzie dostępny plan lekcji dla uczniów, by można było zapisać dziecko na dodatkowe zajęcia i zaplanować harmonogram tygodnia? Podpowiadamy, kiedy będzie plan lekcji i kto go układa.
O której jest rozpoczęcie roku szkolnego? Godzinę, w której odbędzie się uroczysty apel i powitanie uczniów w nowym roku szkolnym, powinna wyznaczyć dana placówka. Najczęściej odbywa się to jednak o podobnej porze we wszystkich szkołach.
Wybór plecaka dla pierwszoklasisty to nie lada wyzwanie. Jaki plecak kupić dla siedmiolatka i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Podpowiadamy, jak wybrać tornister dla dziecka, które idzie do 1 klasy szkoły podstawowej.
Jak co roku, pojawia się ten sam problem: w co ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnego? Kiedyś tradycyjnie: biała bluzka, granatowa spódniczka lub spodnie. Sprawdź, jak obecnie ubrać dziecko, aby wyglądało modnie i elegancko.
Pasowanie na ucznia, zwane oficjalnie ślubowaniem klas pierwszych to uroczyste i symboliczne wejście w życie szkolne. Jak sprawić by ten dzień był wyjątkowy? Zobacz nasze pomysły na uczczenie tego dnia, a także dekoracje i prezenty na ślubowanie pierwszaków.
Wyprawka dla pierwszoklasisty jest najczęściej kompletowana w sierpniu. Niekiedy jednak wizyta w sklepie może przyprawić o ból głowy. Różnorodność artykułów papierniczych sprawi, że nie będziemy wiedzieć, co wybrać na wyprawkę dla pierwszoklasisty. Podpowiadamy, co kupić dziecku do pierwszej klasy.
Prywatna szkoła podstawowa zapewnia większy komfort nauki niż duża publiczna podstawówka, ale ma też pewne wady. Jak wygląda rekrutacja do szkoły prywatnej i czy warto tam posłać dziecko?
Rekrutacja do szkół podstawowych 2023 rusza już w marcu. Na czym polega rekrutacja elektroniczna i jakie są terminy w miastach wojewódzkich? Poznaj regulamin rekrutacji do szkół podstawowych.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza