Pierwsza klasa

Prywatna szkoła podstawowa zapewnia większy komfort nauki niż duża publiczna podstawówka, ale ma też pewne wady. Jak wygląda rekrutacja do szkoły prywatnej i czy warto tam posłać dziecko?
Rekrutacja do szkół podstawowych 2023 rusza już w marcu. Na czym polega rekrutacja elektroniczna i jakie są terminy w miastach wojewódzkich? Poznaj regulamin rekrutacji do szkół podstawowych.
Pasowanie na ucznia, zwane oficjalnie ślubowaniem klas pierwszych to uroczyste i symboliczne wejście w życie szkolne. Jak sprawić by ten dzień był wyjątkowy? Zobacz nasze pomysły na uczczenie tego dnia, a także dekoracje i prezenty na ślubowanie pierwszaków.
Plan lekcji w szkole mojego dziecka zakłada naukę na dwie zmiany. Trzy razy w tygodniu lekcje zaczną się około 12:00. Wychodzi na to, że przez pół dnia będzie siedzieć na świetlicy.
Dziecko idące do szkoły przeżywa po raz pierwszy bardzo wiele nowych sytuacji. Istotne jest nie tylko to, jakie wyniki w nauce osiąga, ale i to, jak radzi sobie w towarzystwie rówieśników. Jak możemy wesprzeć nasze dziecko w nawiązywaniu pierwszych relacji z rówieśnikami?
Rodzice posyłający dziecko do pierwszej klasy, martwią się, czy zaaklimatyzuje się ono w szkole. Problemy z aklimatyzacją w klasie mogą mieć również dzieci, które zmieniają szkołę. Jak ułatwić dziecku adaptację szkolną? Co sprawia, że niektóre dzieci mają kłopoty z aklimatyzacją w klasie?
Sierpień to czas na kompletowanie wyprawki pierwszoklasisty. Zobacz, co powinno wchodzić w skład wyprawki pierwszoklasisty i sprawdź ceny przyborów szkolnych.
Co robić, gdy dziecko odczuwa lęk przed szkołą? Jak pomóc uczniowi pokonać stres szkolny? Odpowiada Mateusz Kempiński, psycholog z Centrum Medycznego CMP.
Jak co roku, pojawia się ten sam problem: w co ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnego? Kiedyś tradycyjnie: biała bluzka, granatowa spódniczka lub spodnie. Sprawdź, jak obecnie ubrać dziecko, aby wyglądało modnie i elegancko.
Rozpoczęcie nauki w szkole to dla dziecka jeden z najważniejszych momentów w życiu. Już nie zabawa, ale nauka będzie dla niego najważniejsza. Jak pomóc dziecku polubić szkołę, zachęcić do zdobywania nowych umiejętności, ułatwić kontakty z grupą rówieśników? Jak zorganizować mu jak najlepsze warunki do nauki w domu?
Odkąd została podjęta decyzja o obowiązku szkolnym dla sześciolatków, wielu rodziców zadaje sobie to pytanie – „Czy ono jest już gotowe do szkoły?”. Pomagamy rozwiać wątpliwości dotyczące gotowości szkolnej i podpowiadamy, co robić, gdy uważamy, że jeszcze jest za wcześnie.
Twoje dziecko idzie w tym roku do szkoły? Zanim zacznie naukę, warto wykonać parę podstawowych badań. Kilka godzin w szkolnej ławce to szok dla młodego organizmu przyzwyczajonego do ruchu i zabawy, ograniczonej jedynie porami posiłków w przedszkolu. Na różne niedogodności związane z rozpoczęciem nauki narażony jest wzrok i słuch dziecka (specjaliści porównują hałas na przerwie do tego, jaki wywołuje młot pneumatyczny) oraz jego kręgosłup i zęby.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza