Pierwsza klasa

Jak co roku, pojawia się ten sam problem: w co ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnego? Kiedyś tradycyjnie: biała bluzka, granatowa spódniczka lub spodnie. Sprawdź, jak obecnie ubrać dziecko, aby wyglądało modnie i elegancko.
Początek roku szkolnego za pasem. Przełom sierpnia i września to jak co roku okres gorączkowych zakupów. Książki, zeszyty, piórniki, kredki…Jak kupować, żeby nie wydać majątku i nie wyjść ze sklepu z torbą niepotrzebnych rzeczy? Oto kilka wskazówek kompletowania wyprawki pierwszoklasisty.
Ile kosztuje wyprawka szkolna? Jak co roku, zbyt wiele. Z badania firmy Provident wynika, że w 2015 r. rodzice wydadzą na nią 3,5 miliarda złotych, co daje średnio 683 złote na dziecko. To oznacza, że wprowadzenie darmowych e-podręczników na razie nie poprawiło sytuacji - dla wielu rodziców wyprawka dla ucznia wciąż jest zbyt droga. Wyprawka szkolna: przeczytaj, ile wydamy na podręczniki i wyposażenie.
Co robić gdy szkoła jest dla dziecka problemem i powodem do stresu piewszoklasisty? Jak pomóc takiemu uczniowi? Syn jest w pierwszej klasie, a szkoła źle na niego wpłynęła. Zaczął się moczyć, nie chce chodzić do szkoły. Wydaje nam się, że nie lubi się uczyć, unika odrabiania lekcji, chociaż nie jest leniem – w domu chętnie pomaga. Jesteśmy bezradni. Widać, że szkoła mu nie służy. 
Odkąd została podjęta decyzja o obowiązku szkolnym dla sześciolatków, wielu rodziców zadaje sobie to pytanie – „Czy ono jest już gotowe do szkoły?”. Pomagamy rozwiać wątpliwości dotyczące gotowości szkolnej i podpowiadamy, co robić, gdy uważamy, że jeszcze jest za wcześnie.
Twoje dziecko idzie w tym roku do szkoły? Zanim zacznie naukę, warto wykonać parę podstawowych badań. Kilka godzin w szkolnej ławce to szok dla młodego organizmu przyzwyczajonego do ruchu i zabawy, ograniczonej jedynie porami posiłków w przedszkolu. Na różne niedogodności związane z rozpoczęciem nauki narażony jest wzrok i słuch dziecka (specjaliści porównują hałas na przerwie do tego, jaki wywołuje młot pneumatyczny) oraz jego kręgosłup i zęby.
Wydatki rodziców na szkolną wyprawkę dla dziecka bardzo obciążają domowy budżet. W roku szkolnym 2013-2014 przeciętna rodzina wydała na ten cel 1199 zł według badań CBOS. Dlatego Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczęło projekt, mający na celu udostępnienie uczniom darmowych podręczników.
Już niedługo połowa sześciolatków trafi do pierwszej klasy: urodzone w pierwszej połowie 2008 roku założą plecaki, podrepczą do szkół i będą rozwijały swoje zdolności. Zanim tak się stanie, sprawdzone zostanie czy mają tak zwaną podstawę.
Twoje dziecko ma problemy w szkole? Czujesz, że sama sobie z nimi nie poradzisz? Zapytaj naszego eksperta! Agnieszka Krakowiak, specjalista pedagog chętnie pomoże ci rozwiązać szkolny lub przedszkolny problem.
Zakup wyprawki szkolnej: podręczników, przyborów szkolnych, stroju na WF, to dla rodziców duży wydatek. Wielu rodziców musi oszczędzać na wyprawkę szkolną dla swojego dziecka. Sprawdź, ile w tym roku trzeba było wydać na wyprawkę szkolną.
Choć rok szkolny jeszcze się nie zaczął, większość rodziców bardzo dotkliwie odczuło posłanie dziecka do szkoły, a to głównie za sprawą kosztów jakie się z tym wiążą: WYDATKÓW NA SZKOŁĘ.
Przed posłaniem dziecka do szkoły warto zrobić badania, dzięki którym upewnisz się, że dziecko jest zdrowe i podoła obowiązkom szkolnym. Dowiedz się, jakie badania przed szkołą należy wykonać.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020