"Moje dziecko więcej czasu niż na lekcjach, spędzi na świetlicy"

2021-09-02 14:55

Plan lekcji w szkole mojego dziecka zakłada naukę na dwie zmiany. Trzy razy w tygodniu lekcje zaczną się około 12:00. Wychodzi na to, że przez pół dnia będzie siedzieć na świetlicy.

Dziecko w szkole więcej czasu niż na nauce, spędzi na świetlicy
Autor: Getty images Dziecko w szkole więcej czasu niż na nauce, spędzi na świetlicy

Spis treści

  1. Syn pół dnia spędzi na świetlicy
  2. Jak długo potrwa nauka stacjonarna?

Mój syn w tym roku poszedł do pierwszej klasy. Długo nie wiedzieliśmy, jak będzie wyglądać nauka i czy w ogóle i jak długo potrwa nauka stacjonarna w szkołach. Jednak kiedy zobaczyłam plan lekcji sama nie wiem, czy nie powinniśmy mu zmienić szkoły. W placówce, do której go posłaliśmy, nauka odbywa się na dwie zmiany.

Syn pół dnia spędzi na świetlicy

Jest oczywiście świetlica, ale w dni, kiedy lekcje będzie zaczynał w południe, od rana będzie musiał w niej przesiadywać. W połowie dnia nie ma nas w domu, więc nie będziemy mogli odwieźć go bezpośrednio przed lekcjami.

Samego z kolei go nie poślę, bo musiałby sam pokonać 3 ruchliwe skrzyżowania, a oboje z mężem uważamy, że jest na to jeszcze za mały.

Zobacz: Od kiedy dziecko może wracać samo ze szkoły?

Dni wolne w roku szkolnym 2021/2022

O dziwo dzieci ze starszych klas, plan lekcji mają poukładany lepiej. Córka sąsiadki zaczyna lekcje najpóźniej o 9:00. Gdyby mój syn o podobnej porze kończył swoje zajęcia, mogliby wracać ze szkoły razem i świetlica nie byłaby potrzebna. A tak, wychodzi na to, że spędzi tam więcej czasu niż na nauce.

Nie mówiąc już o tym, że kiedy będzie zaczynał lekcje, trudno mówić o skupieniu o tak późnej porze.

Zobacz także: Relacje w szkole - jak pomóc pierwszakowi odnaleźć się wśród rówieśników?

Jak długo potrwa nauka stacjonarna?

Podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dało się słyszeć rozmowy innych rodziców, którzy prorokowali, że pewnie i tak najdalej w październiku szkoły zostaną zamknięte.

Dla dziecka, które dopiero zaczyna szkołę, to wyjątkowo trudna sytuacja. Jak można nawiązać przyjaźnie z rówieśnikami, w ogóle ich nie widując? I jak zrozumieć, na czym polega nauka, skoro wszystko miałoby odbywać się zdalnie? Choć na razie o zdalnym nauczaniu nikt głośno nie mówi, my już, jako rodzice, "na wszelki wypadek" dostaliśmy hasła dostępu...

Zobacz: Jak nauczyć dziecko liczyć? Przegląd metod

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza