"Moje dziecko więcej czasu niż na lekcjach, spędzi na świetlicy"

2021-09-02 14:55

Plan lekcji w szkole mojego dziecka zakłada naukę na dwie zmiany. Trzy razy w tygodniu lekcje zaczną się około 12:00. Wychodzi na to, że przez pół dnia będzie siedzieć na świetlicy.

Dziecko w szkole więcej czasu niż na nauce, spędzi na świetlicy
Autor: Getty images Dziecko w szkole więcej czasu niż na nauce, spędzi na świetlicy

Spis treści

  1. Syn pół dnia spędzi na świetlicy
  2. Jak długo potrwa nauka stacjonarna?

Mój syn w tym roku poszedł do pierwszej klasy. Długo nie wiedzieliśmy, jak będzie wyglądać nauka i czy w ogóle i jak długo potrwa nauka stacjonarna w szkołach. Jednak kiedy zobaczyłam plan lekcji sama nie wiem, czy nie powinniśmy mu zmienić szkoły. W placówce, do której go posłaliśmy, nauka odbywa się na dwie zmiany.

Syn pół dnia spędzi na świetlicy

Jest oczywiście świetlica, ale w dni, kiedy lekcje będzie zaczynał w południe, od rana będzie musiał w niej przesiadywać. W połowie dnia nie ma nas w domu, więc nie będziemy mogli odwieźć go bezpośrednio przed lekcjami.

Samego z kolei go nie poślę, bo musiałby sam pokonać 3 ruchliwe skrzyżowania, a oboje z mężem uważamy, że jest na to jeszcze za mały.

Zobacz: Od kiedy dziecko może wracać samo ze szkoły?

Dni wolne w roku szkolnym 2021/2022

O dziwo dzieci ze starszych klas, plan lekcji mają poukładany lepiej. Córka sąsiadki zaczyna lekcje najpóźniej o 9:00. Gdyby mój syn o podobnej porze kończył swoje zajęcia, mogliby wracać ze szkoły razem i świetlica nie byłaby potrzebna. A tak, wychodzi na to, że spędzi tam więcej czasu niż na nauce.

Nie mówiąc już o tym, że kiedy będzie zaczynał lekcje, trudno mówić o skupieniu o tak późnej porze.

Zobacz także: Relacje w szkole - jak pomóc pierwszakowi odnaleźć się wśród rówieśników?

Jak długo potrwa nauka stacjonarna?

Podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dało się słyszeć rozmowy innych rodziców, którzy prorokowali, że pewnie i tak najdalej w październiku szkoły zostaną zamknięte.

Dla dziecka, które dopiero zaczyna szkołę, to wyjątkowo trudna sytuacja. Jak można nawiązać przyjaźnie z rówieśnikami, w ogóle ich nie widując? I jak zrozumieć, na czym polega nauka, skoro wszystko miałoby odbywać się zdalnie? Choć na razie o zdalnym nauczaniu nikt głośno nie mówi, my już, jako rodzice, "na wszelki wypadek" dostaliśmy hasła dostępu...

Zobacz: Jak nauczyć dziecko liczyć? Przegląd metod

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza