Książki na zakończenie roku szkolnego 2023/2024. 6 propozycji nagród książkowych

2024-06-10 13:10

Książki na zakończenie roku szkolnego to coś, co uczniowie dostają od lat. To nie tylko nagrody książkowe wręczane przez nauczycieli, ale i lektury, które dzieciom przekazują rodzice. W końcu książki dla ucznia to doskonały prezent na każdą okazję. Wciąż nie masz pomysłu? Podpowiadamy!

Książki na zakończenie roku szkolnego
Autor: Getty Images Książki na zakończenie roku szkolnego - co wręczyć dziecku?

Książki na zakończenie roku szkolnego wybierają trójki klasowe, zamawiają je rady rodziców, pracownicy bibliotek i świetlic, ciekawych tytułów poszukują rodzice i dziadkowie. Nic dziwnego! Nagrody książkowe to popularny prezent na koniec roku, to także opcja, którą możemy wręczyć z życzeniem udanych wakacji.

Jakie książki na koniec roku szkolnego kupić? Sprawdź nasze propozycje.

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?

Książki na zakończenie roku szkolnego - sześć propozycji

Na półkach w księgarniach ciekawych tytułów nie brakuje, jak wybrać te najciekawsze? Które nie tylko spodobają się małym czytelnikom, ale i zmieszczą się w klasowym lub szkolnym budżecie? Co mogą wybrać rodzice, którzy szukają książkowych prezentów dla swoich dzieci? Szukając odpowiedzi na te pytania, zajrzałam do domowej biblioteczki. Znalazłam tam kilka tytułów, które mogą być inspiracją - to nie tylko fajne nagrody książkowe, ale generalnie ciekawe lektury, do których można wracać.

Zanim jednak przejdziemy do książek dla uczniów, skupmy się na młodszych. Dla dzieci chodzących do żłobka lub przedszkola proponowałabym sięgnięcie po sprawdzone serie. To np. książeczki o Tupciu Chrupciu, Kici Koci czy te z serii Mądra Mysz (tutaj mamy do wyboru wiele różnych cykli, np. o Zuzi, zawodach czy historii). Pojedyncze egzemplarze nie kosztują wiele, można wybrać różne tytuły (to istotne, jeśli w grupie jest rodzeństwo).

A co kupić dla starszaków? Już podpowiadam.

Wśród moich propozycji książek na koniec roku znajdziecie m.in. różne serie. Wydaje mi się, że to dobry pomysł na prezent - gdy uczniowi spodoba się styl danego autora, polubi opowiadane historie itp. bez problemu znajdzie kolejne tytuły.

Sprawdźcie moje propozycje w galerii poniżej i dajcie znać, co znajduje się na waszej liście - podzielcie się tytułami książek, które wasze dzieci dostaną na koniec roku szkolnego.

Przeczytaj także: Patent na drobny upominek na zakończenie roku szkolnego. Jest piękny i nieprzesadzony

Nagrody książkowe na koniec roku - a może nowości wydawnicze?

Zerknęłam na strony kilku wydawnictw, aby sprawdzić ich nowości. Zaznaczę, że to książki, których nie czytałam, ale wydaje się, że mogą zainteresować młodego czytelnika. To:

  • "Słowiańskie mity i opowieści w komiksie", Wiktoria Korzeniewska, Natalia Noszczyńska, Wydawnictwo Nasza Księgarnia,
  • "Mikołajek. Ale się uśmialiśmy!", Jean-Jacques Sempé, René Goscinny, Wydawnictwo Znak Emotikon,
  • "Podróż z rondlem", Edith Unnerstad, Ilon Wikland, Wydawnictwo Dwie Siostry
  • "Kret sam na scenie", Ulf Nilsson, Agnieszka Stróżyk, Wydawnictwo Zakamarki.

A co dla starszych? Tu króluje literatura Young Adult. Jeśli miałabym coś polecić, postawiłabym chyba na książki Neala Shustermana, czyli autora m.in. serii "Żniwa śmierci".

Przeczytaj także: Podziękowania dla nauczyciela. Jakie życzenia złożyć nauczycielowi na koniec roku?

Quiz. Egzamin maturalny z języka polskiego. Sprawdź, czy dopasujesz bohatera literackiego do lektury

Pytanie 1 z 16
Papkin był bohaterem...