Balet dla dzieci: jakie akcesoria będą potrzebne? [GALERIA]

Zapisywanie swoich pociech na zajęcia pozalekcyjne to świetny pomysł, który kreuje w nich nowe pasje i zainteresowania. Balet dla dzieci cieszy się dużą popularnością głównie u dziewczynek. Zobacz, jakie akcesoria będą potrzebne twojej córce na lekcje taneczne.

Balet to rodzaj klasycznego tańca, który zrodził się we Włoszech w okresie nowożytności. Chociaż historia sięga tak daleko, to do dziś jest to balet dla dzieci do dziś jest jednym z najpopularniejszych zajęć dodatkowych dla dzieci. Warto jednak pamiętać, jak dużego wysiłku wymagają takie lekcje i przekonać pociechę, aby nie rezygnowała od razu po pierwszych trudniejszych chwilach na parkiecie.

Balet dla dzieci: dlaczego warto zapisać dziecko na te zajęcia?

Wszelkie zajęcia pozalekcyjne kreują w dziecku pasję. Czasami jest to taniec, piłka nożna lub basen. Wszystko zależy od zainteresowań twojej pociechy. Przed wybraniem odpowiednich lekcji upewnij się, czy dziecko na pewno chce chętnie brać w nich udział, aby nie marnować pieniędzy. Pociecha na zajęciach baletu dla dzieci nauczy się na zajęciach dyscypliny, cierpliwości, a także usprawni swoją kondycję fizyczną. Wykonywanie coraz to trudniejszych figur, skoków i akrobacji na pewno sprawi dziecku wiele radości.

>> Czytaj także: BALET: czy warto posłać dziecko na naukę baletu? >>

Balet dla dzieci: jak przebiegają lekcje?

Wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj tańca zapiszemy dziecko. Najlepiej jest zacząć od najniższego poziomu, gdzie pociecha nauczy się wszystkich podstaw i najważniejszych kroków. Z czasem możemy przepisać dziecko na bardziej zaawansowane lekcje baletu klasycznego. Pamiętaj, aby dopytywać, czy córka chce dalej ćwiczyć i nie zmuszać jej do niczego wbrew jej woli. Najważniejsza w tym wszystkim jest uwaga rodzica. Początkowo ciało pociechy, które nie jest przyzwyczajone do nienaturalnych pozycji i wyginania, może przysparzać dziecko o ból. Warto wspierać je na duchu i tłumaczyć, że z czasem będzie lepiej. Dobrze, jeśli przekonamy pociechę do wykonywania ćwiczeń baletu dla dzieci dodatkowo samodzielnie w domu.

>> Sprawdź też: Szkoła baletowa: dla kogo i jak wyglądają zajęcia? >>

Balet dla dzieci: jakie akcesoria będą niezbędne?

Balet nie jest tanim rodzajem zajęć pozalekcyjnych. Pomiając opłaty za kurs, dochodzi do tego cały strój oraz akcesoria. Podstawą jest tzw. body do tańca. Jest to rodzaj garderoby przylegający do ciała, który zarazem nie krępuje ruchów. Kolejnym elementem typowej stylizacji jest tutu, zwane inaczej paczką. To gatunek spódnicy produkowanej wyłącznie do baletu. Zazwyczaj zakłada się ją na występy. Myśląc o tym tańcu, wszystkim nam przychodzą na myśl charakterystyczne buty, czyli baletki. Istnieją dwie główne odmiany. Pierwsze z nich to zwykłe miękkie buty, które dziewczynki noszą na treningach, ponieważ są wygodniejsze do wykonywania ćwiczeń. Druga wersja to tzw. pointy. Zakładane są na występy przez zawodowe baletnice. Posiadają one gipsową wkładkę, która umożliwia stanie na palcach przez dłuższy czas. Nie powinny jednak nosić ich małe dziewczynki - poniżej 11. roku życia. Dodatki, które nie są na początku obowiązkowe to rajstopy, przydające się dopiero na przedstawieniach. Opcjonalne są również trykoty, czyli pewien rodzaj getrów z wycięciami na stopy. Pomagają one jednak poczas wszelkich ćwiczeń baletowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE