Zdrowie kobiety

Krwawnik pospolity to zioło polecane kobietom w medycynie naturalnej na zaburzenia miesiączkowania. Ziele krwawnika działa rozluźniająco na macicę, spożywanie herbatki z krwawnika pospolitego przyniesie więc ulgę w trakcie bolesnych miesiączek. Jak przyrządzić taki napar?
Kwiaty tego krzewu kwitną wczesną wiosną. Warto je zebrać i zrobić z nich napar, bo może okazać się zbawienny na typowe kobiece dolegliwości takie jak obfite miesiączki czy bóle menstruacyjne.
Czy biustonosz trzeba prać codziennie? Dermatolodzy wskazują, jak często kobiety powinny zmieniać stanik, by nie nabawić się infekcji. Ich zalecenia mogą wydawać się zaskakujące.
Bolesne miesiączkowanie to problem, który dotyka wielu kobiet. Zanim jednak sięgniemy po leki przeciwbólowe, istnieje kilka naturalnych metod, które mogą pomóc zmniejszyć dolegliwości. Eksperci podpowiadają, czego unikać w trakcie menstruacji, aby złagodzić ból i poprawić samopoczucie.
Wiele indyjskich przypraw wykorzystywana jest w domowych metodach leczenia przeziębienia, grypy i kaszlu, np. imbir, gałka muszkatołowa czy kardamon. Jednakże jedną z najczęściej wykorzystywanych na Wschodzie przypraw rozgrzewających i łagodzących objawy infekcji jesienno-zimowych, jest ta czerwona roślina o niesamowitych właściwościach.
Wstajesz rano i czujesz ból gardła? Nie sięgaj od razu po pastylki do ssania, bo takie objawy nie muszą być spowodowane infekcją. Bardzo często dyskomfort przy połykaniu spowodowany jest suchość w gardle. Można ją zminimalizować domowymi sposobami. Niestety, jeśli obok bólu występują inne objawy , może to zwiastować poważne choroby.
Wiek, w którym zaczęłaś miesiączkować może mieć wpływ na długość życia i twój stan zdrowia. Badacze widzą zależności pomiędzy datą pierwszego okresu, a tym, jak starzeć się będzie organizm, a nawet prawdopodobieństwem zapadnięcia na poszczególne choroby.
Rachael Sacerdoti, brytyjska influencerka i matka trojga dzieci, ujawniła swój sposób na osiągnięcie świetnej formy w zaledwie pół roku po urodzeniu dziecka. Jak osiągnęła tak spektakularny sukces?
Katarzyna Bosacka to specjalistka od żywienia, która mówi o tym, co zdrowe, a co szkodzi naszemu zdrowiu, wywracając nieraz do góry nogami powszechnie obowiązujące teorie. Na Targach Vivelo 2023 zdradziła widzom, jakie produkty zabrałaby ze sobą na bezludną wyspę.
Kobiety są podatne na problemy z pęcherzem głównie ze względu na budowę anatomiczną ( krótszą niż u mężczyzn cewką moczową oraz bliskość odbytnicy). Problemom sprzyja również ciąża oraz wiek. Oto 10 produktów, które warto jeść, aby uniknąć kłopotów z pęcherzem, czyli prezentujemy dietę idealną dla kobiet.
Małe granatowe kulki zawierają wszystko to, co potrzeba mózgowi do pracy, a nawet więcej. Wspomagają funkcje poznawcze, pamięć i umiejętność kojarzenia, więc są idealnym pokarmem dla zdrowia mózgu. Jak jeść borówki amerykańskie, żeby zachować jasność umysłu na lata?
Takie pytanie zadała na grupie dla rodziców jedna z mam. Podobne objawy, jak się okazuje, ma wiele kobiet, które zakończyły już swoją przygodę z karmieniem piersią. Sprawdziliśmy, jak długo organizm mamy może produkować pokarm i kiedy warto udać się z tym problemem do lekarza.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza