Zdrowie kobiety

Krwawnik pospolity to zioło polecane kobietom w medycynie naturalnej na zaburzenia miesiączkowania. Ziele krwawnika działa rozluźniająco na macicę, spożywanie herbatki z krwawnika pospolitego przyniesie więc ulgę w trakcie bolesnych miesiączek. Jak przyrządzić taki napar?
Niezależnie od tego, czy stosowałaś pigułki antykoncepcyjne przez rok czy przez 10 lat, twój organizm będzie potrzebował czasu na dostosowanie się do ich odstawienia. Może to objawiać się zmianami, których się nie spodziewałaś, jak wzrost libido czy trądzik. Zobacz, z czym (oprócz ryzyka zajścia w ciążę) wiążę się odstawienie antykoncepcji.
Alergia na penicylinę diagnozowana jest u 10 proc. populacji, zazwyczaj w młodym wieku, czyli po podaniu pierwszego antybiotyku. Jednak specjaliści twierdzą, że z alergii na penicylinę można wyrosnąć. To ważna informacja dla przyszłych mam, dla których penicylina jest najbezpieczniejszym antybiotykiem.
Sezon chorobowy w pełni, czas przypomnieć sobie babcine przepisy na syropy i mikstury na odporność, przeziębienie i kaszel. Sprawdź czy pamiętasz jak je robić aby najlepiej działały na dolegliwości twoje i rodziny.
Torbiel w piersiach to zmiana łagodna, która dość często pojawia się u młodych kobiet. Nietrudno się dziwić, że jej wykrycie – np. podczas samobadania piersi – budzi lęk. Torbiel w piersiach nie jest groźna, trzeba jednak wiedzieć, że obecny w obrębie gruczołów piersiowych twór jest właśnie cystą. Jakie są cechy torbieli w piersiach i jakie badania pozwalają je rozpoznać?
Domowe sposoby na oparzenia słoneczne mogą być równie skuteczne, jak kosmetyki i preparaty apteczne. Co robić, gdy twoja skóra ulegnie oparzeniom słonecznym? Zacznij od chłodnej kąpieli, później zrób kompres z mleka.
Pęcherz moczowy to zbiornik moczu, który spływa z moczowodów. Pusty pęcherz moczowy budową przypomina lejek i jest wielkości cytryny. Wypełniony moczem przybiera kształt  i rozmiar pomarańczy. Jakie funkcje pełni pęcherz moczowy i jakie choroby mu grożą?
Łyżeczkowanie macicy w medycynie nazywane jest abrazją macicy. Mimo że większość kobiet wie, co oznacza to pojęcie, nie do końca zdaje sobie sprawę, na czym ten zabieg tak naprawdę polega i kiedy się go wykonuje. Co każda kobieta powinna wiedzieć o abrazji macicy?
Coraz więcej kobiet całkowicie rezygnuje z noszenia stanika na co dzień. Duża grupa z nas zdejmuje go zawsze od razu po przyjściu do domu. W związku z tym nasuwają się pytania - czy chodzenie bez biustonosza jest w ogóle zdrowe? Czy wpływa na jędrność i wygląd piersi? Jakie ma korzyści? Kiedy lepiej nie rezygnować z założenia stanika?
Dla wielu osób sposób oddawania moczu przez kobiety może wydać się problemem banalnym i nieistotnym, niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z jego wpływu na nasze zdrowie w przyszłości. Dlaczego siusiania "na Małysza", które często stosujemy w publicznych toaletach, nie jest dobre dla naszego zdrowia?
Brodawczak ludzki to wirus, który może wywoływać wiele różnych problemów zdrowotnych, w tym także nowotworów. W jaki sposób zarażamy się brodawczakiem? Kto jest najbardziej narażony na to zakażenie i jakie są sposoby zapobiegania zarażeniu brodawczakiem?
Lato to czas, gdy po lody sięgamy znacznie częściej. Przyjemnie chłodzą w upalne dni, bo są zimne, a dodatkowo - dobrze smakują. Jednak nie wszystkie lody są sobie równe. Jeden rodzaj lodów należy szczególnie omijać. Sprawdź, które lody są najgorsze i jaki może być ich wpływ na nasze zdrowie.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza