10 gadżetów z apteki, które musisz mieć

2022-02-07 15:20

Pierwsze tygodnie opieki nad niemowlakiem to wyzwanie, szczególnie dla niedoświadczonych rodziców. Są jednak gadżety i akcesoria, które mogą pomóc w pielęgnacji i opiece nad dzieckiem, w dodatku są łatwo dostępne w każdej aptece. Zobacz, co musisz mieć, aby życie stało się prostsze.

11 gadżetów i akcesoriów dla niemowlaka, które musisz mieć
Autor: Getty images 11 gadżetów i akcesoriów dla niemowlaka, które musisz mieć

Przejrzyj pomysły na gadżety i akcesoria, które ułatwiają pielęgnację dziecka. Wybraliśmy je z oferty apteki internetowej, co oznacza że większość z nich kupisz od ręki online. Zobacz, co musisz mieć, aby twoje życie rodzica stało się proste. A jeśli chcesz kupić coś na prezent dla niemowlaka, pamiętaj, że zakupy dla niemowlaka warto konsultować z rodzicami, bo to oni najlepiej znają potrzeby dziecka i swoje. 

Spis treści

  1. Śliniaki dla dzieci
  2. Gryzak na ząbkowanie
  3. Smoczek na uspokojenie
  4. Szczoteczka do mycia zębów
  5. Miękki ręcznik kąpielowy
  6. Nożyczki do paznokci
  7. Szczotka i grzebyk
  8. Aspirator do noska
  9. Termometr bezdotykowy
  10. Waga niemowlęca
W co się bawić z niemowlęciem?

Śliniaki dla dzieci

Nauka samodzielnego jedzenia to jeden z ważnych kroków milowych rozwoju małego dziecka. W tym okresie zdarza się mnóstwo wpadek, plam, rozbryzgów przed którymi warto się zabezpieczyć. Jeden śliniak to za mało na aktywnego malucha, który będzie testował jedzenie (i cierpliwość rodzica) wiele razy dziennie.

Dla najbardziej wymagających i brudzących maluchów dobrym prezentem będzie zmywalny śliniak, który nie tylko można szybko wyczyścić, ale też ponownie uprać. Kieszonka zbierze wszystko to co dziecko rozleje nie trafiając do buzi.

Czytaj również: Zbędne gadżety dla niemowlaka: lista tych, które naprawdę są niepotrzebne [GALERIA]

Wyprawka dla niemowlaka - lista rzeczy dla noworodka [DO POBRANIA]

Akcesoria do karmienia [TOP 9]

Gryzak na ząbkowanie

Ząbkowanie spędza sen z powiek rodziców i dzieci – i to dosłownie. W okresie ząbkowania dziecko może mniej spać, być rozdrażnione, wymagać więcej uwagi i opieki. Ulgę w objawach ząbkowania przyniesie gryzak, szczególnie taki, który schładza podrażnione dziąsełka.

Gryzak może też bawić – w chwilach, kiedy nie potrzebny jest do łagodzenia bólu, będzie rozrywką dla dziecka i będzie stymulowało zmysły dziecka: chwytanie i dotykanie, słuch, kolorowe elementy przykują wzrok, a wypustki gryzaka można przecież smakować!

Smoczek na uspokojenie

Ukojenie może przynieść dziecku również zwykły smoczek. Odpowiednia budowa smoczka nie spowoduje późniejszych problemów z zębami czy wymową.

Szczoteczka do mycia zębów

Pierwsze ząbki to czas na pierwszą szczoteczkę. Nawet jeżeli dziecko nie ma jeszcze rozszerzonej diety, trzeba dbać o higienę jego jamy ustnej.  Szczoteczki zakładane na palec mogą być dobre na początek, ale warto przyzwyczajać dziecko do zwykłych – dostosowanych do potrzeb dziecka – szczoteczek.

Miękki ręcznik kąpielowy

Po kąpieli, nawet najprzyjemniejszej, dziecko z chęcią wtuli się w ciepły ręcznik czy kocyk. Ręczniki kąpielowe dla niemowląt często mają wszyty kapturek, aby dokładnie osłonić głowę dziecka. Miły dla oka gadżet ucieszy i dziecko i rodzica.

Nożyczki do paznokci

Od pierwszych dni życia należy dbać o paznokcie dziecka. Regularna pielęgnacja sprawi, że dziecko nie będzie potrzebowało (odradzanych obecnie przez specjalistów) rękawiczek niedrapek. Zaraz po wyjściu ze szpitala przydadzą się specjalne bezpieczne nożyczki, małe obcinacze czy pilniczek.

Szczotka i grzebyk

Nieco większy zestaw pielęgnacyjny uzupełniają zwykle grzebień, szczotka. Warto pomyśleć też o kosmetyczce do przechowywania tych drobiazgów.

Aspirator do noska

Aspirator to najlepszy przyjaciel małego dziecka. Katar u malucha, który nie umie jeszcze wydmuchać nosa może powodować poważne powikłania: zapalenie ucha, oskrzeli i płuc. Aspirator – doustny lub podłączany do odkurzacza - odsysa wydzielinę z nosa. Ułatwia to dziecku oddychanie, a opiekunom skuteczne podawanie leków do nosa.

Termometr bezdotykowy

W przypadku dzieci ważne jest aby wychwycić już pierwsze objawy infekcji. Termometr douszny ma tę zaletę, że na jego odczyty nie wpływa tak bardzo temperatura otoczenia. Warto też zwrócić uwagę na to czy w termometrze można wyciszyć dźwięk, aby nie obudzić śpiącego dziecka, lub czy termometrem można mierzyć temperaturę nie tylko w uchu ale też na czole.

Waga niemowlęca

Jednym z najważniejszych wskaźników prawidłowego rozwoju dziecka jest jego przyrost wagi. Warto monitorować wagę dziecka nie tylko przy okazji wizyt okresowych u lekarza, szczególnie w przypadku wcześniaków. Rozwiązaniem może być domowa waga, mierząca przyrost masy dziecka z dużą dokładnością.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza