Kosz na pieluchy: czy warto mieć go w domu? Nasze propozycje

2021-08-06 11:28

Kosz na pieluchy to potencjalnie zbędny gadżet, który nie jest obowiązkowym zakupem podczas komponowania wyprawki dla niemowlaka. Jednak niektóre młode mamy nie wyobrażają sobie bez niego życia. Dlaczego jest taki popularny? Sprawdź, jaki model pojemnika będzie dla ciebie odpowiedni.

Kosz na pieluchy: czy warto mieć go w domu? Nasze propozycje
Autor: Getty images Kosz na pieluchy: czy warto mieć go w domu? Nasze propozycje

Wydaje się, że zakup kosza na pieluchy jest łatwy. Wystarczy wybrać mały, biurowy pojemnik i postawić go obok kącika do przewijania. Z jednej strony będzie to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Z drugiej jednak takie pojemniki nie sprawdzają się na dłuższą metę.

Dlaczego? Chodzi o zapach. Dlatego warto sięgnąć po specjalne kosze na pieluchy, które są zaprojektowane tak, aby zatrzymywać woń zużytej pieluszki. Jak skonstruowane są kosze na pieluchy i jaki wybrać do pokoju maluszka? Poniżej przedstawiamy wam kilka naszych porad, które powinnaś wykorzystać podczas kupowania odpowiedniego akcesorium.

Spis treści

  1. Czy kosz na pieluchy jest w domu niezbędny?
  2. Co wziąć pod uwagę przy wyborze kosza na pieluchy?
  3. Jakich koszy na pieluchy nie kupować?
  4. Nasz wybór koszy na pieluchy - kup teraz!
Kąpiel niemowlęcia

Czy kosz na pieluchy jest w domu niezbędny?

Kosz na pieluchy nie jest niezbędnym elementem w domu. Zazwyczaj każda mama radzi sobie zwykłym pojemnikiem na śmieci, ale te specjalnie mają kilka swoich zalet.

Przed wszystkim kosze, które zostały stworzone specjalnie do brudnych pieluszek, posiadają odpowiednią folię. Izoluje ona bakterie, a także pakuje oddzielnie każdą pieluchę. Dzięki temu zapobiega wydobywaniu się ze środka kosza przykrego zapachu. Jeśli posiadasz dużą przestrzeń do przewijania i trochę środków pieniężnych, warto zainwestować w taki gadżet dla niemowlaka.

Czytaj również: Chusteczki nawilżane dla niemowląt. Do czego jeszcze mogą być przydatne?

Przewijak dla niemowlaka. Przewijak na łóżeczko, z wanienką: jaki przewijak wybrać?

Co wziąć pod uwagę przy wyborze kosza na pieluchy?

Wybierając odpowiedni kosz na pieluchy, zwróć szczególną uwagę na jego wysokość. Im wyższy będzie, tym rzadziej będziesz musiała go opróżniać.

Kolejnym aspektem jest miejsce. Takie specjalne pojemniki zajmują go dość sporo, więc musisz wygospodarować na niego odpowiednio dużą przestrzeń. Estetyczną kwestią jest kolor. Kosze w głównej mierze są białe, więc będą pasować do każdego rodzaju wnętrza.

Zorientuj się również, jakie funkcje ma kosz na pieluchy. Niektóre automatycznie zawijają pieluszkę w folię, inne są tak zaprojektowane, aby uniknąć kontaktu dłoni z zawartością pojemnika – pieluszkę można wyrzucić przy pomocy naciśnięcia pedału.

Jakich koszy na pieluchy nie kupować?

Pamiętaj, aby przed wyborem idealnego kosza na pieluchy wszystko dobrze sobie przekalkulować. Taki kosz nie należy do najtańszych gadżetów, a wkłady kosztują ok. 30-40 zł. Jeden starcza na ponad 3 tygodnie, więc dobrze się zastanów, czy opłaca ci się taki zakup. Wybierz jednak wówczas kosz takiej firmy, która nie zniknie z runku, a ty nie stracisz dostępu do wkładów. Możesz wybrać też taki, do którego będą pasowały zwykłe worki na śmieci - to tańsze rozwiazanie - takie kosze kosztują niecałe 100 zł.

Możesz kupić również zwykły kosz na śmieci i wykorzystać go do trzymania zużytych pieluszkę. Pamiętaj jednak, że wadą zwykłych wiaderek jest fakt, że mieszczą one mało pieluszek, a poza tym nie eliminują przykrych zapachów. Dlatego wybierz duży kosz z klapką - przynajmniej trochę zatrzyma ona nieprzyjemną woń.

Czytaj również: Wyprawka dla niemowlaka - lista rzeczy dla noworodka [DO POBRANIA]

Pieluszki wielorazowe. Modne, ale czy wygodne? Rodzaje i typy wielorazówek

Przewijanie chłopca a przewijanie dziewczynki. Czym się różni zmiana pieluchy u chłopca i dziewczynki?

Nasz wybór koszy na pieluchy - kup teraz!

Nasi Partnerzy polecają