Jak ułatwić niemowlakowi zrobienie kupy? Ta mama ma patent: "Działa za każdym razem"

2023-01-26 15:35

Kiedy niemowlę nie robi kupy, zaczynamy się martwić. Doszukujemy się przyczyny braku wypróżnień, a gdy mija kilka dni, umawiamy wizytę u lekarza, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Ta mama wpadła jednak na niezwykły patent, jak ułatwić maluchowi zrobienie kupy. Pomogła tym już wielu rodzicom.

Mama z niemowlęciem na kolanach
Autor: Getti Images Jak ułatwić niemowlakowi zrobienie kupy? Ta mama wymyśliła ciekawy patent "Działa za każdym razem"

Wypróżnianie u niemowląt może mieć różny rytm. Dzieci w tym okresie mogą wydalać stolec bardzo często, bo nawet dwa razy po każdym karmieniu,  a niekiedy nawet raz na tydzień. Ważne jest, jak zachowuje się przy tym niemowlę. Jeżeli jest spokojne, nie narzeka na ból brzucha, chętnie je, a kupa jest miękka i papkowata, można być spokojnym.

Wiele mam jednak się martwi i analizuje brak wypróżniania u niemowlęcia, bo uznaje, że tylko tak ma pewność, że wszystko jest w porządku.

Rachel Flowers jest mamą dwójki dzieci i prowadzi profil na Instagramie @thesefourflowers. Dzieli się na nim nietuzinkowymi patentami związanymi z macierzyństwem.

Na jednym ze swoich postów zaprezentowała ciekawą pozycję, która ułatwia niemowlakowi zrobienie kupy. Jak sama zapewnia, działa za każdym razem.

Zobacz także: Sposoby na problemy z kupką u niemowlaka

Spis treści

  1. Kiedy mówimy o zaparciach?
  2. Patent na kupę
  3. Internauci potwierdzają
Ile kupek dziennie powinien robić noworodek?

Kiedy mówimy o zaparciach?

Kiedy niemowlę nie robi kupy, możemy myśleć, że przyczyną są zaparcia. Warto jednak podkreślić, że o zaparciach mówimy wtedy, gdy dziecko ma trudności z wypróżnieniem, wydala twardy i zbity stolec.

Dodatkowo wyraźnie widać, że jest to dla niego ogromny wysiłek i towarzyszy mu drażliwość, brak apetytu, jak również mniejszy przyrost masy ciała.

Wówczas bardzo ważne jest, aby skonsultować te objawy z pediatrą.

Patent na kupę

Rachel pochwaliła się na swoim profilu prostym patentem, aby ułatwić niemowlakowi wypróżnienie. Nazwała go „pozycja kupy”. Jak sama przyznaje, że nauczył on ją bardzo dużo o nawykach nocnikowych dzieci.

Otrzymałam tak wiele komentarzy od setek rodziców, którzy powiedzieli mi, że im pomogłam

— przyznała pod nagraniem.

Patent polega na tym, żeby usiąść w siadzie skrzyżnym i posadzić malucha w głębieniu między naszymi kolanami. Nóżki dziecka są nieco wyżej niż pupa, bo powinny opierać się na naszych skrzyżowanych nogach. Można powiedzieć, że pośladki dziecka mają wisieć w zagłębieniu.

Rachel przyznaje, że ta pozycja działała za każdym razem. Wcześniej wypróbowała ją na swoim synku, gdy był mały, a teraz ćwiczy z córeczką.

Internauci potwierdzają

Internauci udowadniają, że nie warto być sceptycznym. Tę pozycję po prostu trzeba wypróbować. Na pewno nie zaszkodzi.

Wśród licznych komentarzy, które pojawiły się pod postem, możemy przeczytać ten:

— Moje dziecko nie wypróżniało się od 39 godzin. Nie mogliśmy wymyślić niczego, co nakłoni ją do pracy jelit. Po zobaczeniu tego filmiku spróbowaliśmy i się udało! Nie raz, ale cztery razy. Był wybuch, wszystko poszło górą po plecach i wszystkie ubranka były brudne. Ważne, że wszystko to z siebie wyrzuciła. Po tym, jak ją umyliśmy, była tak zadowolona, że poszła spokojnie spać.

Inne mamy napisały:

— Moja mała ma 2 miesiące i od ponad 5 tygodni nie zrobiła samodzielnie kupki bez czopka. Za pierwszym razem było to 2 tygodnie. Lekarz powiedział, że do 7-10 dnia można stosować czopki. Spróbowałam twojego pomysłu wczoraj i dzisiaj sama zrobiła kupkę. Nie wiem, czy to zbieg okoliczności, ale zamierzam kontynuować.

— Musiałam ponownie znaleźć ten post i go skomentować. Spróbowałam tego i naprawdę się udało. Jestem taka szczęśliwa. Moje dziecko czuje się znacznie lepiej. Nie męczy się już przy wypróżnianiu.

Czytaj także: Trening nocnikowy w 3 dni? Poznaj metodę wypróbowaną przez amerykańskie mamy

Co robić, gdy dziecko celowo wstrzymuje siusianie? Dlaczego dziecko to robi?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza