Jak ułatwić niemowlakowi zrobienie kupy? Ta mama ma patent: "Działa za każdym razem"

2023-01-26 15:35

Kiedy niemowlę nie robi kupy, zaczynamy się martwić. Doszukujemy się przyczyny braku wypróżnień, a gdy mija kilka dni, umawiamy wizytę u lekarza, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Ta mama wpadła jednak na niezwykły patent, jak ułatwić maluchowi zrobienie kupy. Pomogła tym już wielu rodzicom.

Mama z niemowlęciem na kolanach
Autor: Getti Images Jak ułatwić niemowlakowi zrobienie kupy? Ta mama wymyśliła ciekawy patent "Działa za każdym razem"

Wypróżnianie u niemowląt może mieć różny rytm. Dzieci w tym okresie mogą wydalać stolec bardzo często, bo nawet dwa razy po każdym karmieniu,  a niekiedy nawet raz na tydzień. Ważne jest, jak zachowuje się przy tym niemowlę. Jeżeli jest spokojne, nie narzeka na ból brzucha, chętnie je, a kupa jest miękka i papkowata, można być spokojnym.

Wiele mam jednak się martwi i analizuje brak wypróżniania u niemowlęcia, bo uznaje, że tylko tak ma pewność, że wszystko jest w porządku.

Rachel Flowers jest mamą dwójki dzieci i prowadzi profil na Instagramie @thesefourflowers. Dzieli się na nim nietuzinkowymi patentami związanymi z macierzyństwem.

Na jednym ze swoich postów zaprezentowała ciekawą pozycję, która ułatwia niemowlakowi zrobienie kupy. Jak sama zapewnia, działa za każdym razem.

Zobacz także: Sposoby na problemy z kupką u niemowlaka

Spis treści

  1. Kiedy mówimy o zaparciach?
  2. Patent na kupę
  3. Internauci potwierdzają
Ile kupek dziennie powinien robić noworodek?

Kiedy mówimy o zaparciach?

Kiedy niemowlę nie robi kupy, możemy myśleć, że przyczyną są zaparcia. Warto jednak podkreślić, że o zaparciach mówimy wtedy, gdy dziecko ma trudności z wypróżnieniem, wydala twardy i zbity stolec.

Dodatkowo wyraźnie widać, że jest to dla niego ogromny wysiłek i towarzyszy mu drażliwość, brak apetytu, jak również mniejszy przyrost masy ciała.

Wówczas bardzo ważne jest, aby skonsultować te objawy z pediatrą.

Patent na kupę

Rachel pochwaliła się na swoim profilu prostym patentem, aby ułatwić niemowlakowi wypróżnienie. Nazwała go „pozycja kupy”. Jak sama przyznaje, że nauczył on ją bardzo dużo o nawykach nocnikowych dzieci.

Otrzymałam tak wiele komentarzy od setek rodziców, którzy powiedzieli mi, że im pomogłam

— przyznała pod nagraniem.

Patent polega na tym, żeby usiąść w siadzie skrzyżnym i posadzić malucha w głębieniu między naszymi kolanami. Nóżki dziecka są nieco wyżej niż pupa, bo powinny opierać się na naszych skrzyżowanych nogach. Można powiedzieć, że pośladki dziecka mają wisieć w zagłębieniu.

Rachel przyznaje, że ta pozycja działała za każdym razem. Wcześniej wypróbowała ją na swoim synku, gdy był mały, a teraz ćwiczy z córeczką.

Internauci potwierdzają

Internauci udowadniają, że nie warto być sceptycznym. Tę pozycję po prostu trzeba wypróbować. Na pewno nie zaszkodzi.

Wśród licznych komentarzy, które pojawiły się pod postem, możemy przeczytać ten:

— Moje dziecko nie wypróżniało się od 39 godzin. Nie mogliśmy wymyślić niczego, co nakłoni ją do pracy jelit. Po zobaczeniu tego filmiku spróbowaliśmy i się udało! Nie raz, ale cztery razy. Był wybuch, wszystko poszło górą po plecach i wszystkie ubranka były brudne. Ważne, że wszystko to z siebie wyrzuciła. Po tym, jak ją umyliśmy, była tak zadowolona, że poszła spokojnie spać.

Inne mamy napisały:

— Moja mała ma 2 miesiące i od ponad 5 tygodni nie zrobiła samodzielnie kupki bez czopka. Za pierwszym razem było to 2 tygodnie. Lekarz powiedział, że do 7-10 dnia można stosować czopki. Spróbowałam twojego pomysłu wczoraj i dzisiaj sama zrobiła kupkę. Nie wiem, czy to zbieg okoliczności, ale zamierzam kontynuować.

— Musiałam ponownie znaleźć ten post i go skomentować. Spróbowałam tego i naprawdę się udało. Jestem taka szczęśliwa. Moje dziecko czuje się znacznie lepiej. Nie męczy się już przy wypróżnianiu.

Czytaj także: Trening nocnikowy w 3 dni? Poznaj metodę wypróbowaną przez amerykańskie mamy

Co robić, gdy dziecko celowo wstrzymuje siusianie? Dlaczego dziecko to robi?