Koszula do porodu i karmienia: w czym rodzić. Jaką koszulę do porodu kupić? [GALERIA]

Koszula do porodu to obowiązkowy element wyprawki do szpitala każdej mamy. Jakie są rodzaje koszul do porodu i karmienia? Która koszula do porodu będzie najlepsza dla ciebie? Sprawdź, w czym rodzić i jak wybrać idealną koszulę do porodu i karmienia.  

Poród to część ciąży, której zawsze boi się każda kobieta. W tym wyjątkowym okresie chcemy czuć się nie tylko komfortowo, ale też wyjątkowo. Ubranie do porodu kojarzy nam się z nudną, workowatą koszulą nocną, która tylko wprowadza w jeszcze gorszy nastrój. Przełam zasady i spraw sobie koszulę, która będzie nie tylko praktyczna, ale również stylowa.

Koszula do porodu: jaką kupić?

Wybór odpowiedniej koszuli do porodu jest bardzo indywidualną kwestią. Istnieje jednak kilka podstawowych zagadnień, na które powinnaś zwrócić uwagę podczas zakupów. Przede wszystkim długość. Materiał nie powinien sięgać dalej niż za kolana. Będzie to bardzo przeszkadzało podczas akcji porodowej nie tylko tobie, ale również lekarzom. Kolejnym aspektem jest fason. Czy koszula jest rozpinana, jednorazowa czy po prostu jest to T-shirt męża, to nie ma znaczenia. Wszystko dobierz indywidualnie do swoich upodobań. Pamiętaj jednak, że ten ostatni wybór może okazać się najgorszym, ponieważ taka bluzka nie zasłania odpowiednio wszystkich partii ciała, których nie chciałabyć ukazywać.

>> Czytaj także: Poród od A do Z: te pojęcia, związane z porodem, powinnaś znać >>

Koszula do porodu: jednorazowa

Koszula jednorazowa może okazać się strzałem w dziesiątkę. Ubranie podczas porodu bardzo się brudzi, a plamy z krwi są trudne do sprania. Zakup koszuli do porodu jest więc zazwyczaj mało ekonomiczny i nie warto wydawać na niego dodatkowych pieniędzy. Nie przejmuj się też, jeśli okaże się, że wybrana przez ciebie koszula nie spełnia wymogów szpitala. Na oddziale zawsze przygotowane są zapasowe koszule, które może nie są najnowszym krzykiem mody, ale spełniają swoje zadanie doskonale. Możesz również do porodu wykorzystać koszulę nocną, którą używałaś w trakcie ciąży. Będzie to rozwiązanie 2w1, a jeśli taka koszula jest zgodna z kryteriami placówki, to będziesz miała na sobie swoje ulubione ubranie w najważniejszej chwili w życiu.

>> Sprawdź też: Co robić, by przyspieszyć poród? >>

Koszula do porodu rozpinana

Niektóre kobiety wybierają koszule do porodu rozpinane. Jakie są ich zalety? Naszym zdaniem to, czy ubranie jest wyposażone w guzki czy nie, nie ma większego znaczenia. Nie zapominaj, że na sali porodwej będzie oglądał cię cały zespół lekarzy, pielęgniarki, położne, a czasami nawet studenci. Nie chcesz więc zapewne odkrywać zbyt wielu partii ciała na tyle, na ile jest to możliwe. Pomiń również kwestię tego, czy koszula ma specjalne wycięcie do karmienia piersią. Tak jak wcześniej mówiliśmy, ubranie z porodu będzie się nadawało do wyrzucenia. Rozpinana koszula przyda ci się dopiero w okresie poporodowym.

>> Zobacz również: Pozycje porodowe: poród w pozycji wertykalnej: jak wygląda i jakie są jego zalety? >>

Koszula do porodu: gdzie kupić?

Koszule do porodu możesz kupić w sklepach z garderobą dla młodych mam. Producenci coraz lepiej znają potrzeby kobiet ciężarnych i wykonywanie takich ubrań wychodzi im bardzo dobrze. Wystarczy, że przymierzysz kilka modeli, a następnie zdecydujesz się na fason, w którym czujesz się najbardziej swodobnie. Nie bój się wybierać odcieni kolorowych, jaskrawych. Przyjęło się, że koszule i sukienki do porodu są białe, szare i nudne. Nie musisz jednak iść tym samym nurtem, co większość kobiet. Jeśli twoim ulubionym kolorem jest róż czy niebieski, to spraw sobie ubranie w takiej właśnie tonacji. Nie tylko będziesz odróżniać się od  innych kobiet, ale również poprawi ci to nastrój w tym wyjątkowym dniu.

Zobacz film: Poród - wyprawka do szpitala

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE