Mała rzecz, a może znacznie utrudnić poród. Położna wskazuje, jak prawidłowo rodzić w tej pozycji

2022-12-15 16:31

Naukowcy zajmujący się fizjonomią porodu wiedzą coraz więcej o szczegółach najkorzystniejszego ułożenia ciała kobiety w porodzie. Ma ono wpływ na postęp narodzin, ilość miejsca zapewnionego dziecku, czy odpowiednią pozycję schodzenia dziecka w kanał rodny. Właśnie dlatego wiedza o konkretnych pozycjach porodowych jest bardzo istotna. Tu liczą się szczegóły.

pozycja kuczna do porodu
Autor: Getty Images/ Instagram @polozna_izabela_dembinska W tej pozycji porodowej warto unikać jednego błędu, który może utrudnić poród.

Dobrze dobrane pozycje porodowe znacznie ułatwiają urodzenie dziecka. Likwidują napięcie w kroczu, co bezpośrednio wpływa na poziom bólu i zmniejszenie ryzyka pęknięcia krocza. Mogą także przyspieszyć postęp porodu

Warto jednak dokładnie poznać każdą z zalecanych pozycji, by nie popełnić błędów w ich wykonywaniu. Czasami drobna różnica w ułożeniu ciała na zewnątrz, ogromnie wpływa na to, co dzieje się w środku kanału rodnego.

Ten problem przybliża znana położna - Izabela Dembińska na swoim Instagramie. 

Przeczytaj: Wystarczy inaczej ułożyć nogi, by poród był łatwiejszy. Położna pokazała trik

Jak przygotować plan porodu?

Dowiedz się: Nogi szeroko czy jednak wąsko? Zobacz na własne oczy, jak będzie łatwiej urodzić [WIDEO]

Ekspertka wyjaśnia na swoim Instagramie, jak prawidłowo wykonywac pozycję kuczną. Warto zwrócić uwagę na odpowiednie ułożenie stóp.

Kucanie na palcach powoduje napięcie, dlatego kucamy na płaskich stopach, dzięki czemu Twoja miednica i krocze będą rozluźnione. To pomoże twojemu dziecku przyjść na świat! - radzi Dembińska.

Położna przypomina też, że w razie problemów z wykonaniem trudniejszych pozycji, a taką właśnie jest pozycja kuczna na płaskich stopach, warto skorzystać z akcesoriów porodowych. 

Pamiętaj, że jeżeli nawet pomimo ćwiczeń nadal zejście na stopy jest zbyt trudne to w porodzie wsparciem służy "stołeczek porodowy"! - zaznacza na profilu @polozna_izabela_dembinska

Zobacz: Piłka "fasolka" - położna wyjaśnia dlaczego warto z nią rodzić i jak jej poprawnie użyć

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza