Ciężarna wyskoczyła z drugiego piętra, uciekając przed pożarem. „Ciało matki jest niesamowite”

2023-07-05 12:06

Rachel była w 3. trymestrze ciąży, gdy w jej domu wybuchł pożar, który rozprzestrzeniał się w błyskawicznym tempie. By ratować siebie i nienarodzone dziecko, miała tylko jedno wyjście - wyskoczyć z okna na drugim piętrze. Jej mąż musiał z kolei przebiec przez płomienie. To cud, że cała trójka przeżyła.

cudem przeżyli pożar
Autor: TikTok screenshot/ @travandrach Rodzina cudem uniknęła śmierci w pożarze.

Ta historia to kwintesencja szczęścia w nieszczęściu. Rachel była w 3. trymestrze ciąży, oczekując wraz z mężem, Travisem na narodziny córeczki. Pewnego dnia, niespodziewanie, w ich domu wybuchł pożar. Obydwoje znajdowali się w innych częściach domu. Jej płomienie odcięły drogę na schody, więc musiała skakać przez okno z drugiego piętra. On musiał przebiec przez ogień, by wydostać się z budynku. 

To niesamowite, że mimo rozległych oparzeń, a w przypadku kobiety także złamań, ich córka urodziła się cała i zdrowa, w cztery tygodnie od wypadku. 

Sprawdź: Ten błąd skończył się pożarem w pokoju dziecka. "Obudził mnie kaszel i okropny zapach spalenizny"

Jedna osoba zginęła. Potężny pożar bloku w Warszawie

Dowiedz się: 5-latka ukryła się przed pożarem w pokoju siostry. Rodzice nie zdążyli jej uratować

"Doświadczyliśmy mocy modlitwy"

Filmik, na którym para z licznymi poparzeniami i gipsem wychodzi ze szpitala niosąc córeczkę w nosidle obejrzano aż 3 miliony razy. Pojawiło się pod nim aż 8 tys. komentarzy. Rodzina nie kryje na nim wzruszenia, a w opisie deklaruje, że zawdzięcza wszystko sile modlitwy.

"4 tygodnie temu Rachel wyskoczyła z 2-piętrowego okna, a Travis przebiegł przez ogień. W tym tygodniu wyszliśmy ze szpitala po miesiącu, a Rachel była w stanie nosić naszą córeczkę. Widzieliśmy i doświadczyliśmy mocy modlitwy w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy" - napisali świeżo upieczeni rodzice, którzy są bardzo wierzący.

Internauci: "warto doceniać swoje życie"

Ich historia niezwykle poruszyła internautów, którzy podkreślają, jak ważne jest docenianie swojego życia, które jest niezwykle ulotne. Komentujący podziwiają nie tylko siłę ducha młodych rodziców, ale też to jak niesamowitym stanem jest ciąża i jak wiele potrafi znieść kobiece ciało, by ochronić dziecko.

"Nie mogę sobie wyobrazić strachu, z którym musiałaś się zmierzyć, zastanawiając się, czy wyskoczenie przez okno odbierze życie twojemu dziecku" - napisała jedna z użytkowniczek TikToka. 

"Jest coś tak pięknego w tym, że podczas gdy Rachel jest pokryta oparzeniami, dziecko, które nosiła, nie zostało uszkodzone. Ciało matki jest niesamowite" - zauważyła inna internautka. 

Rachel i Travisowi życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia. 

Zobacz: Strażak radzi, jak chronić dziecko w razie pożaru - to prosta rzecz