Kobieta zrobi wszystko, żeby mieć dziecko. Oto najdziwniejsze sposoby, o których nie słyszałyście

2022-07-29 11:47
Kobieta zrobi wszystko, żeby mieć dziecko. Oto sposoby, które nie działają
Autor: Getty images Kobieta zrobi wszystko, żeby mieć dziecko. Oto sposoby, które nie działają

Pragnienie potomstwa jest czasem tak silne, że zaćmiewa mózg. Dlatego robimy dziwne lub szalone rzeczy. Oto najbardziej zaskakujące rzeczy, które nie pomogą zajść w ciążę i takie, które - o dziwo! - mogą to ułatwić.

Gdy kobieta stara się o dziecko, zrobi wszystko i uwierzy we wszystko, byleby tylko zajść w ciążę. Nie zawsze jest to mądre. Ten trudny temat poruszyły ostatnio Ania i Zosia, dwie influencerki, które prowadzą na Instagramie profil "Dieta płodności".

Dała się wkręcić....

Jak przyznały obie panie, które mają za sobą długą, ale zakończoną sukcesem drogę starania się o dziecko, zrobiły w swoim życiu wiele głupich rzeczy, które miały im pomóc w poczęciu, jak również popadały w wiele skrajności, które też były szaleństwem.

Tak było np. z dietą, która miała Zosi pomóc w poprawie kondycji organizmu i zwiększyć jej szans na dziecko. "Jak była dieta, to nawet nie mogłam spojrzeć na budkę z kebabem. Ale jak dostawałam okresu, to ten dzień okupiony był winem... " - opowiada kobieta.

Ania również ma wiele "na sumieniu". Żeby zajść w ciążę, kupiła w internecie pewną roślinę. 

"Przeczytałam na jakimś forum, że korzeń manioku - od razu mówię, że to nie działa! - sprawia, że owulacja jest podwójna. Więc jak jesz ten korzeń, to będziesz mieć bliźnięta. I ja się tak tym zajarałam (...), że go kupiłam".

Idąc śladem wyznań influencerek postanowiliśmy sprawdzić, jakie jeszcze dziwne sposoby na zajście w ciąże krążą w Internecie. Od razu uprzedzamy - one nie tylko nie działają, ale nawet mogą być szkodliwe. Ale prezentujemy również nietypowe sposoby, które zdaniem lekarzy mogą zadziałać i do tego są bezpieczne.

Czytaj równieżJak się kochać, żeby zajść w ciążę? Pozycje seksualne, w których najłatwiej o poczęcie

Niepłodność małżeńska to powszechny problem

Dziwne sposoby na zajście w ciąże - to nie działa!

  • Przyjmowanie aspiryny. Istnieją badania, które potwierdzają, że kwas acetylosalicylowy zapobiega poronieniom, nie udowodniono jednak, że przyspiesza zajście w ciążę. Wyznawcy tej teorii twierdzą, że codzienne przyjmowanie aspiryny tworzy bardziej przyjazne środowisko dla rozwijającego się zarodka. Ale pamiętaj! Różne leki działają różnie w zależności od organizmu i jego potrzeb, dlatego lepiej unikać tej metody. 
  • Jedzenie ananasa. Podobno zjedzenie go natychmiast po owulacji może pomóc zajść w ciążę. Badania potwierdzają, że znajdujący się w tym owocu enzym, zwany bromelainą, zmniejsza stany zapalne, ale nie pomoże to w zajściu w ciążę.
  • Picie syropu na kaszel. Niektóre syropy wykrztuśne zawierają gwajafenezynę, która może rozrzedzać śluz szyjki macicy w taki sam sposób, jak rozrzedza śluz w nosie. Zdaniem ekspertów, nawet jeśli lek rozrzedzi śluz w pochwie, to jednak nie jest to jedyny czynnik wpływający na zapłodnienie. Nie wspominając już o tym, że przyjmowanie leków bez powodu jest zakazane. 
  • Wkładanie białek jaj do pochwy. Najbardziej płodny śluz przypomina konsystencją białko jaja kurzego, więc zdaniem niektórych może "zastąpić" prawdziwy śluz. To jednak tak nie działa!

Czytaj również: To dlatego możesz zajść w ciążę w dni niepłodne. Zobacz, jak długo żyją plemniki

"Chcemy synka". Oto bardziej i mniej skuteczne sposoby na spłodzenie chłopca

Te dziwne metody mogą pomóc w zajściu w ciążę - choć nie dają gwarancji

  • Kubek menstruacyjny. W internecie można przeczytać, że założenie po stosunku kubeczka menstruacyjnego może pomóc w zajściu w ciążę, ponieważ nie pozwala plemnikom wypłynąć i utrzymuje je w szyjce macicy. Zdaniem lekarzy może to pomóc na tej samej zasadzie, co trzymanie nóg w górze po stosunku, ale trzeba pamiętać o uśnięciu kubeczka po maksymalnie 12 godzinach od jego włożenia.
  • Akupunktura. Według American Pregnancy Association akupunktura może być stosowana w leczeniu każdego rodzaju zaburzeń płodności, w tym niezrównoważonego poziomu hormonów, powtarzającej się utraty ciąży, niewyjaśnionej niepłodności czy PCOS. Musi być jednak wykonana przez wyszkolonego specjalistę.
  • Przybranie na wadze. Ta metoda dotyczy tylko bardzo szczupłych kobiet. Okazuje się, że panie, u których zawartość tkanki tłuszczowej jest mniejsza 19 procent, mogą mieć trudności z zajściem w ciążę. To atawistyczny mechanizm, który "eliminował" ciążę u kobiet zbyt słabych, aby ją donosić. 
  • Orgazm. Od wieków ludzie spierają się, czy trzeba mieć orgazm, aby zajść w ciążę. Naukowcy uważają, że w czasie orgazmu macica kurczy się, co może powodować „zasysanie” nasienia. Ale nie jest to gwarancją ciąży ani też nie oznacza, że stosunek bez orgazmu nie zakończy sie zapłodnieniem. 
  • Stosowanie lubrykantów. Czasami naturalne żele na bazie wody mogą pomóc plemnikom w przesuwanie się w kierunku jajeczka, ale nie jest to regułą. 
  • 28-dniowy detoks. To świetny sposób na utrzymanie ciała w zdrowiu i na usuniecie toksyn i nadmiaru hormonów z organizmu - dlatego może pomóc w próbach zajścia w ciążę. Lekarze zalecają detoks od glutenu, nabiału i cukru.
Gadaj Zdrów, odc. 1 In-vitro
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza