"Chcemy synka". Oto bardziej i mniej skuteczne sposoby na spłodzenie chłopca

2022-07-12 16:16

Jak spłodzić syna? To pytanie zadaje sobie sobie wiele par, starających się o dziecko. Co zrobić, by planowanie płci dziecka było skuteczne? Jakie metody dadzą nam upragnionego chłopca? Poznajmy te najpopularniejsze. Nie zaszkodzi wypróbować jednej lub wszystkich metod na chłopca.

chłopiec
Autor: Getty Images Jakie są metody na spłodzenie syna?

Jak spłodzić chłopca? Jest wiele metod, które mają zapewnić urodzenie syna. Oczywiście żadne planowanie płci dziecka nie gwarantuje sukcesu! Być może ich skuteczność mierzoną jest miarą przypadku.

Niektórzy jednak twierdzą, że akurat u nich się sprawdziło. W końcu to nie toto lotek, bo prawdopodobieństwo jest dużo większe: mamy tylko dwie opcje. Ale można próbować - jak spłodzić syna?

Spis treści

  1. Chiński kalendarz księżycowy
  2. Owulacja pod kontrolą
  3. Dieta na chłopca
  4. Selekcja naturalna płci
  5. Pozycja seksualna w czasie poczęcia

Chiński kalendarz księżycowy

Został on ponoć odkryty 700 lat temu i zawierał dokładnie rozpisany „system” poczęcia syna bądź córki. Według Chińczyków, za płeć dziecka odpowiada faza księżyca i wiek matki. Z chińskiej tabelki można dokładnie odczytać datę, kiedy rodzice powinni zaplanować poczęcie, by urodził się ich wymarzony syn.

Czytaj także: Jak działa chiński kalendarz płci? Sprawdź!

Pomyłki na USG w płci dziecka - skąd się biorą pomyłki lekarza?

Dni płodne - Kalendarz i kalkulator dni płodnych - jak je obliczyć?

Jak zaplanować płeć dziecka?

Owulacja pod kontrolą

To najbardziej wiarygodna, bo uzasadniona medycznie metoda planowania płci dziecka. Plemniki z chromosomem Y są mniejsze i szybsze, ale żyją krócej, więc muszą szybko zapłodnić komórkę jajową. Jeśli rodzicom zależy na poczęciu syna, najlepiej zrobić to w zgodzie z kalendarzem owulacyjnym, by trafić na moment, w którym plemniki mają największą szansę na zapłodnienie.

By to określić, najlepiej posiłkować się testem owulacyjnym dostępnym w aptekach, który dokładnie wskaże czy to dobra pora na poczęcie dziecka – najlepszym terminem na poczęcie chłopca jest pierwszy dzień owulacji.

Dodatkowo, warto przez kilka dni przed stosunkiem powstrzymać się od współżycia, dzięki czemu męskie nasienie będzie obfitsze i da większą szansę na zapłodnienie komórki przez „męskiego osobnika”.

Dieta na chłopca

Wiele osób wierzy, że to, co jemy przed ciążą, może przynieść oczekiwaną córkę lub syna. Uważa się, że zmiana diety na kilka miesięcy przed poczęciem może istotnie wpłynąć na płeć. Dieta przyszłej mamy chcącej mieć synka to posiłki bogate w sód i potas.

Należą do nich między innymi cytrusy, banany, ziemniaki, daktyle, margaryna, olej, pomidory, wędliny, pietruszka, słonecznik.

Przyszła mama powinna unikać produktów mlecznych, czekolady i orzechów. Niekiedy dodatkowo przyszłym ojcom zaleca się picie kawy, bo ta wzmacnia szybkość „męskich” plemników.

Selekcja naturalna płci

Tę metodę opracował Patrick Shoun, który uważa, że jest ona niezwykle skuteczna (według niego daje blisko 98 proc. pewności). Ta metoda, zwana również cykliczną czy Salnas opiera się na założeniu, że zarówno komórka jajowa, jak i plemniki, są naładowane elektrycznie – dodatnio lub ujemnie.

Potencjał elektryczny komórki jajowej zmienia się cyklicznie i przez to raz przyciąga plemniki z chromosomem męskim, a raz z żeńskim.

By określić naładowanie elektryczne komórki, potrzeba wielu danych m.in. grupy krwi kobiety, wieku, daty ostatniej miesiączki czy czasu trwania cyklu. Wszystkie te dane pozwalają stworzyć indywidualny kalendarz poczęcia. Niestety jest on bardzo drogi i prawie niedostępny w Polsce, dlatego mogą pozwolić sobie na niego tylko nieliczni.

Pozycja seksualna w czasie poczęcia

Pozycja seksualna, w jakiej dochodzi do zapłodnienia może mieć wpływ na płeć dziecka. Dla niektórych ta metoda jest absurdalna, jednakże jest w niej jakaś garść prawdy. Niektóre pozycje wyjątkowo sprzyjają zapłodnieniu, dlatego te, gdzie penetracja jest głębsza – zaleca się tym, którzy chcieliby począć syna.

Dzięki temu droga plemnika do komórki jajowej jest krótsza, co zwiększa szanse przebycia tej drogi plemnikom z chromosomem Y.

Mimo tylu metod, tak naprawdę nie ma 100 proc. gwarancji na poczęcie syna. Rzeczywiście, niektóre sposoby mogą przybliżać parę do spełnienia marzeń o chłopcu, jednakże nawet stosowane jednocześnie wszystkie razem nie muszą przynieść oczekiwanego skutku.

Większość lekarzy ginekologów zapewnia, że jedyną pewną metodą zaplanowania płci jest in vitro, jednak ta praktyka jest dozwolona jedynie wtedy, gdy istnieją ku temu wskazania medyczne.

Czytaj także: Pozycje seksualne, w których najłatwiej zajść w ciążę. Jak się kochać, żeby począć dziecko?

Dieta na płodność. Co jeść by zwiększyć szanse na poczęcie dziecka?

Kapacytacja plemników, czyli skąd plemniki wiedzą, jak dotrzeć do jajowodu