Jak spłodzić syna? Sposoby na poczęcie chłopca

2014-03-27 11:11 Anna Kuliberda

Jak spłodzić syna? To pytanie zadaje sobie sobie wiele par, starjących się o dziecko. Co zrobić, by planowanie płci dziecka było skuteczne? Jakie metody dadzą nam upragnionego chłopca? Poznajmy te najpopularniejsze. Nie zaszkodzi wypróbować jednej lub wszystkich metod na chłopca.

Jak począć chłopca? Jest wiele metod, które mają zapewnić urodzenie syna. Oczywiście żadne planowanie płci dziecka nie gwarantuje sukcesu! Być może ich skuteczność mierzoną jest miarą przypadku. Niektórzy jednak twierdzą, że akurat u nich się sprawdziło. W końcu to nie toto lotek. Prawdopodobieństwo jest dużo większe: mamy tylko dwie opcje.

Czytaj: Dni płodne - Kalendarz i kalkulator dni płodnych - jak je obliczyć?

Chiński kalendarz księżycowy

Został on ponoć odkryty 700 lat temu i zawierał dokładnie rozpisany „system” poczęcia syna bądź córki. Według Chińczyków, za płeć odpowiada faza księżyca i wiek matki. Z chińskiej tabelki można dokładnie odczytać datę, kiedy rodzice powinni zaplanować poczęcie, by urodził się ich wymarzony syn.

Owulacja pod kontrolą

To najbardziej wiarygodna, bo uzasadniona medycznie metoda planowania płci dziecka. Plemniki z chromosomem Y są mniejsze i szybsze, ale żyją krócej, więc muszą szybko zapłodnić komórkę jajową. Jeśli rodzicom zależy na poczęciu syna, najlepiej zrobić to w zgodzie z kalendarzem owulacyjnym, by trafić na moment, w którym plemniki mają największą szansę na zapłodnienie.

By to określić, najlepiej posiłkować się testem owulacyjnym dostępnym w aptekach, który dokładnie wskaże czy to dobra pora na poczęcie dziecka – najlepszym terminem na poczęcie chłopca jest pierwszy dzień owulacji. Dodatkowo, warto przez kilka dni przed stosunkiem powstrzymać się od współżycia, dzięki czemu męskie nasienie będzie obfitsze i da większą szansę na zapłodnienie komórki przez „męskiego osobnika”.

 

Dieta na chłopca

Wiele osób wierzy, że to, co jemy przed ciążą, może przynieść oczekiwaną córkę lub syna. Uważa się, że zmiana diety na kilka miesięcy przed poczęciem, może istotnie wpłynąć na płeć. Dieta przyszłej mamy chcącej mieć synka to posiłki bogate w sód i potas. Należą do nich między innymi cytrusy, banany, ziemniaki, daktyle ,margaryna, olej, pomidory, wędliny, pietruszka, słonecznik. Przyszła mama powinna unikać produktów mlecznych, czekolady i orzechów. Niekiedy dodatkowo przyszłym ojcom zaleca się picie kawy, bo ta wzmacnia szybkość „męskich” plemników.

Selekcja Naturalna Płci

Tę metodę opracował Patrick Shoun, który uważa, że jest ona niezwykle skuteczna (według niego daje blisko 98 proc. pewności). Ta metoda, zwana również cykliczną czy Salnas opiera się na założeniu, że zarówno komórka jajowa, jak i plemniki, są naładowane elektrycznie – dodatnio lub ujemnie. Potencjał elektryczny komórki jajowej zmienia się cyklicznie i przez to raz przyciąga plemniki z chromosomem męskim, a raz z żeńskim. By określić naładowanie elektryczne komórki, potrzeba wielu danych m.in. grupy krwi kobiety, wieku, daty ostatniej miesiączki czy czasu trwania cyklu. Wszystkie te dane pozwalają stworzyć indywidualny kalendarz poczęcia. Niestety jest on bardzo drogi i prawie niedostępny w Polsce, dlatego mogą pozwolić sobie na niego tylko nieliczni.

Pozycja poczęcia

Pozycja seksualna, w jakiej dochodzi do zapłodnienia może mieć wpływ na płeć dziecka. Dla niektórych ta metoda jest absurdalna, jednakże jest w niej jakaś garść prawdy. Niektóre pozycje wyjątkowo sprzyjają zapłodnieniu, dlatego te, gdzie penetracja jest głębsza – zaleca się tym, którzy chcieliby począć syna. Dzięki temu droga plemnika do komórki jajowej jest krótsza, co zwiększa szanse przebycia tej drogi plemnikom z chromosomem Y.

Mimo tylu metod, tak naprawdę nie ma gwarancji 100 proc. na poczęcie syna. Rzeczywiście, niektóre sposoby mogą przybliżać parę do spełnienia marzeń o chłopcu, jednakże nawet stosowane jednocześnie wszystkie razem nie muszą przynieść oczekiwanego skutku. Większość lekarzy ginekologów zapewnia, że jedyną pewną metodą zaplanowania płci jest in vitro, jednak ta praktyka jest dozwolona jedynie wtedy, gdy istnieją ku temu wskazania medyczne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE