Kolejny raz użytkownicy TikToka bawią się kosztem dzieci. Te żarty mogą skończyć się bardzo źle...

2022-08-24 13:57

Kolejny raz internet pokazuje, jak nieodpowiedzialne potrafią być zachowania niektórych dorosłych. W serwisie TikTok pojawił się filtr, którym rodzice straszą swoje dzieci. To już nie pierwszy raz, gdy użytkownicy serwisu bawią się kosztem najmłodszych.

Nowy filtr na TikToku
Autor: Getty Images/ TikTok screenshot Nowy filtr na TikToku wzbudza ogromne kontrowersje.

Było już oblewanie maluszków wodą, czy zdecydowanie mniej groźna zabawa w dorysowywanie brwi niemowlętom. Kolejny trend wśród TikTokowych rodziców znów budzi jednak ogromne kontrowersje. A psychologowie alarmują - takie działania mogą długotrwale wpłynąć na psychikę dziecka. 

ESKA XD #039 - TIKTOK TRENDY 2022, STRANGER THINGS 4, RAJSKIE WAKACJE BEZ ŚNIEGU

Przeczytaj też: Pokazuje swoje ogromne niemowlę na TikToku komentując - "ludzik Michelin", "budda", "dinozaur"

Pranki na dzieciach to okrutne żarty

Serwis TikTok wprowadził filtr, który był pretekstem do powstania głupiej zabawy wśród rodziców i starszego rodzeństwa maluchów. Przy użyciu przedniej kamerki telefonu, po kilku sekundach wyświetla się na nim niebieski duch ze złowieszczą miną i jeszcze gorszym śmiechem. Dzieci obserwują kamerkę, a dorośli w tym czasie uciekają z pokoju, zamykając za sobą drzwi. Miny przerażonych maluchów mówią same za siebie. Dzieci próbują uciec, w rozpaczy szarpiąc za klamki.

Całe szczęście większość internautów nie pochwala tych zachowań, ostro komentując pod filmikami:

  • „Uważam, że to naprawdę niepokojące, że ludzie straszą w ten sposób dzieci i zostawiają je z krzykiem w zamkniętym pokoju."
  • „Proszę nie używać tego filtra do straszenia własnych dzieci. To po prostu nie jest normalne i zdecydowanie nie jest w żaden sposób zabawne”.

Czy TikTok usunie filtr zgodnie z prośbami?

Sprawę krytykują nie tylko inni internauci, ale też psychologowie i politycy na całym świecie.

- To niepokojące, że ludzie w ten sposób straszą swoje dzieci. To może mieć znaczący wpływ na ich psychikę. - skomentował dla mediów Irlandzki polityk, Jason Barr, który zadeklarował, że oficjalnie zażąda usunięcia niebezpiecznego filtra.

Zobacz: “Złoty chłopiec” z TikToka jednych szokuje, innych zachwyca. “To nieodpowiedzialne” – grzmią internauci

Podobne stanowisko mają psychologowie.

…To po prostu nie jest nasza rola, aby celowo wprawiać dzieci w stres bez powodu, dla naszej rozrywki. - skomentowała psycholog Eileen Kennedy Moore w malezyjskich mediach, gdzie trend jest wyjątkowo popularny, podobnie, jak w Australii. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza