Urodziła synka mając 13 lat. Każdego roku musi się z tego tłumaczyć

2023-02-27 15:50

Gabbie Egan jest aktywną TikTokerką, która dzieli się swoim życiem w mediach społecznościowych. Nigdy nie ukrywała, że urodziła synka, mając zaledwie 13 lat. Przyznała jednak, że co roku pojawia się to samo pytanie. Postanowiła ostatecznie na nie odpowiedzieć.

Nastoletnia mama
Autor: TikTok/@bbyegan_ Mając 13 lat, urodziła synka. Każdego roku musi się z tego tłumaczyć

Gabbie Egan ma 22 lata i jest mamą czwórki dzieci. Dwójka z nich jest jej, a dwójka pozostałych to dzieci jej obecnego partnera. Pomimo licznych filmów, które publikuje na swoim profilu na TikToku @bbyegan_, wciąż otrzymuje to samo pytanie.

„Czekaj, miałaś dziecko w wieku 13 lat?” – możemy przeczytać pod postem, gdzie dzieliła się z fanami, że 9-letni syn nosi rozmiar buta taki jak ona.

Postanowiła po raz kolejny, ale ostatecznie odpowiedzieć, że została mamą jako nastolatka. Nagranie ma prawie 14 mln wyświetleń.

Zobacz także: Gwiazdy, które wcześnie zostały mamami [najmłodsze miały 17 lat!]

Urlop macierzyński. Komu przysługuje?

To pierwsze pytanie, które często słyszy

Gabbie przyznała na nagraniu, że pytanie o nastoletnią ciążę to pierwsze, jakie słyszy od większości osób. Tym razem znowu ktoś zadał to pytanie na jej profilu. Przyznała, że każdego roku musi się z tego tłumaczyć.

Wyjaśniła, że była młoda i naiwna, gdy chodziła do siódmej klasy szkoły podstawowej. Zaczęła spotykać się z wówczas 16-letnim chłopakiem i zaszła w ciążę. Nie otrzymuje od niego alimentów na dziecko, bo powiedział jej, że nie będzie płacił na dziecko, którego nie widzi.

Jej synek urodził się 23 stycznia. W tym roku skończył 9 lat. Gabbie pokazała na nagraniu jego zdjęcie, gdy był noworodkiem oraz jedno z najnowszych. We wcześniejszych filmach wyjaśniła, że urodziła go przez cesarskie cięcie.

Ważny przekaz dla młodych kobiet

Gabbie, choć bardzo kocha swojego synka, nie poleca rodzenia dzieci w wieku kilkunastu lat. Sama nie miała praktycznie dzieciństwa i chcąc opłacić pobyt dziecka w opiece dziennej, musiała iść do pracy. Tylko dzięki temu skończyła w ogóle szkołę średnią.

Nie zachodźcie w ciążę jako nastolatki, to ojcowie waszych dzieci nie będą takimi dupkami

- podkreśliła.

„Jesteś wspaniałą mamą”

Wiele osób przyznało, że jest wspaniałą mamą i świetnie sobie radzi. Doceniło także fakt, że nie romantyzuje nastoletniej ciąży, tylko szczerze opowiada, jak to naprawdę wygląda.

Internautki zwróciły jednak uwagę, że ojciec dziecka powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności i płacić na dziecko alimenty.

„Jego obowiązkiem jest płacić na dziecko. Możesz go pozwać za to do sądu” – napisała jedna z nich.

„Nie ma racji. Płaci się na dziecko, którego się nie widzi” – podkreśliła kolejna.

Każda mama, która zostaje sama z dzieckiem, powinna znać swoje prawa i domagać się tego, co jej się należy.

Czytaj także: Kiedy i komu należą się alimenty na dziecko? Co zrobić, gdy rodzic nie chce płacić?

Minimalne alimenty na dziecko – na jaką kwotę możesz liczyć?