Oddał pieniądze, które dostał na komunię. Gest tego chłopca wzruszył tysiące

2023-05-10 9:50

Maj to czas Pierwszej Komunii i pytań, co podarować dziecku w prezencie. Ten chłopiec nie marzył o rowerze, konsoli, czy komputerze. Z pieniędzmi, które otrzymał, zrobił coś wyjątkowego. Za ten gest pokochali go internauci.

Prezent z okazji pierwszej komunii
Autor: Facebook/@Tierheim Ransbach-Baumbach Przekazał pieniądze, które otrzymał na komunię. Gest tego chłopca wzruszył wielu internautów

Pierwsza komunia święta to niezwykłe duchowe wydarzenie. Zgodnie ze zwyczajem dziecko jest również obdarowywane prezentami komunijnymi. Chrzestni i rodzice chcą, aby ten dzień był niezapomniany, a prezent stanowił pamiątkę pierwszej komunii na lata.

Michel Neupert po pierwszej komunii zrobił coś nieoczekiwanego. Wcale nie marzył o drogich prezentach i pieniądzach na własne przyjemności. Jego gest zaskoczył internautów.

Zobacz także: Jaki prezent na komunię dla chłopca wybrać? TOP 10 prezentów za małe i duże kwoty

Jak wyglądała pierwsza komunia święta kilkadziesiąt lat temu?

Prezent na komunię

Czasy się zmieniają, a wraz z nimi prezenty na pierwszą komunię dla dziecka. Dziś rzadko kiedy wystarczy sam zegarek lub rower. Rodzice i najbliżsi idą krok dalej, szukając prezentów wyjątkowych.

Niektórzy organizują dziecku zagraniczną wycieczkę, aby nie tylko sprawić mu radość, ale pokazać kawałek świata i rozbudzić nowe zainteresowania. Inni wybierają najnowszą konsolę do gier, tablet, laptop, a dodatkowo dorzucają coś do koperty.

Chłopcy w wieku komunijnym mogą tylko wyczekiwać tego dnia, gdy otrzymają wszystkie te cuda, które spełnią ich najskrytsze marzenia.

Jak się jednak okazuje, są wyjątki i niektórzy w tym czasie myślą też o innych.

Przekazał pieniądze z komunii

Michel postanowił zrobić coś zupełnie innego. Pieniądze, które otrzymał z pierwszej komunii, przekazał na szczytny cel.

O tej wyjątkowej historii napisało schronisko dla bezdomnych zwierząt w Ransbach-Baumbach w Niemczech na swoim profilu na Facebooku.

„Ten młody człowiek, Michel Neupert, faktycznie przyniósł nam dzisiaj swoje pieniądze z komunii jako darowiznę dla naszych podopiecznych. Czasami słowa nas zawodzą i nie potrafimy wystarczająco podziękować tak wspaniałemu dziecku i oczywiście jego rodzicom”  – czytamy w poście.

Chłopcu udało się uzbierać 150 euro, a więc równowartość około 700 złotych. Z opiekunami zwierząt podzielił się także słodyczami.

Internauci nie kryli wzruszenia

Internauci w swoim komentarzach nie kryli zaskoczenia i wzruszenia. Wielu z nich było dumnych z chłopca i mówili, że jego gest przywrócił im wiarę w ludzi.

„Serce na właściwym miejscu. Naprawdę super brawa dla młodego człowieka” – napisała jedna z internautek.

„To są mali–duzi ludzie, dzięki którym znów wierzę w przyszłość” – dodała kolejna.

„Ogromny szacunek. Wielu aktywistów zwierząt zaniemówiło. Tyle się z tym wiąże. Zrobiłeś już znacznie więcej niż niektórzy dorośli. Jesteś naprawdę fajnym facetem. Twoi rodzice mogą być z ciebie bardzo dumni” – podsumowała inna.

Czytaj także: Ile pieniędzy dać dziecku na komunię? Te kwoty najczęściej pojawiają się w kopertach

Ten pomysł na prezent komunijny pobił wszystko. "Podaruj radość na całe życie"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza