Przy narodzinach ważył 7 kg, został okrzyknięty największym noworodkiem. Jak wygląda dzisiaj?

2022-11-04 16:14

Chłopiec w dniu narodzin został okrzyknięty największym noworodkiem Wielkiej Brytanii. Ważył wówczas niemal 7 kg. Obecnie wciąż jest w czołówce i ze swoją początkową wagą urodzeniową zajmuje trzecie miejsce. W wieku 5 miesięcy był niedużo lżejszy od swojej 16-miesięcznej siostry. Jak wygląda dzisiaj?

Mama z noworodkiem
Autor: Screen/ Twitter @trendingstory21 Przy narodzinach ważył 7 kg i jest jednym z największych noworodków Wielkiej Brytanii. Jak wygląda dzisiaj?

Alph urodził się przez cesarskie cięcie 28 października 2021 roku w szpitalu w Oxfordzie i ważył 6.775 kg. 5 miesięcy później nosił ubranka dla dzieci w wieku 9-12 miesięcy.

Mama chłopca, Cherral Mitchell opowiedziała swoją historię na łamach portalu dailymail.co.uk. W 30 tygodniu ciąży dowiedziała się, że dziecko będzie większe, niż początkowo sądzono.

Wraz z mężem spodziewała się, że chłopiec będzie duży, ale nie sądziła, że aż tak.

Zobacz także: Oto największe noworodki urodzone siłami natury. Ile ważyły?

Spis treści

  1. Naprawdę duży noworodek
  2. Jeden z największych noworodków Wielkiej Brytanii
  3. „Ah, masz bliźniaki”
  4. Dziś chłopiec ma już rok
Ile kupek dziennie powinien robić noworodek?

Naprawdę duży noworodek

Prognozy lekarzy zakładały, że chłopiec urodzi się z dużą masą urodzeniową. Rodzice jednak nie sądzili, że jego waga będzie wynosiła niemal 7 kg.

–  Kiedy zobaczyliśmy go po raz pierwszy, moją pierwszą myślą było to, że nie zmieści się w żadne z ubrań, które przyniosłam w torbie do szpitala – wspomina mama chłopca.

Okazało się, że ojciec chłopca zmuszony był pojechać do domu po większe ubranka. Chłopiec zmieścił się w rozmiar dla 3 - 6-miesięcznego niemowlęcia.

Mama chłopca przyznała później, że zdawała sobie sprawę, że jej synek będzie duży, bo już w ciąży miała ogromny biust. Nie sądziła jednak, jak bardzo, dopóki Alph nie pojawił się na świecie.

– Czułam się, jakbyśmy zupełnie pominęli etap noworodka i od razu przeszli do trzeciego miesiąca – wyznała Cherral.

Jeden z największych noworodków Wielkiej Brytanii

Jak się okazało, z wagą urodzeniową 6.775 kg chłopiec okazał się trzecim co do wielkości noworodkiem Wielkiej Brytanii. Położne od razu to sprawdziły w dniu jego narodzin.

Okazało się, że pierwsze miejsce należy do Guya Carr, który urodził się w 1992 roku i ważył 7.030 kg. Drugie miejsce przypadło George’owi King, który urodził się w 2013 roku i ważył 7.002 kg.

Według lekarzy tak duża waga urodzeniowa Alpha jest spowodowana tym, że jego mama miała cukrzycę ciążową. Chłopiec, będąc w łonie matki, przyjmował cukier wraz z płynem owodniowym.

„Ah, masz bliźniaki”

Cherryl wyznała, że jej niemal półroczny Alpha wielkością dorównywał swojej siostrze, która jest od niego o 10 miesięcy starsza.

Wyznała, że wiele osób zwracało się do niej z zachwytem, mówiąc:

- Ah, masz bliźniaki.                                                          

Wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcie. Alph – najbardziej po prawej stronie, ma na nim 5 miesięcy, a jego starsza siostra Twyla-Bay – na zdjęciu pośrodku – 16 miesięcy.

Dziś chłopiec ma już rok

Alph niedawno obchodził swoje pierwsze urodziny. Z relacji jego mamy wynika, że jego waga nie jest już tak zjawiskowa, jak przy narodzinach. Wciąż jednak nie nosi ubranek dla dzieci w swoim wieku i prawdopodobnie nigdy to się nie stanie.

Dziś mając 12 miesięcy, nosi ubranka dla dzieci w wieku 18 miesięcy i bardzo się zmienił.

Roczny chłopiec
Autor: Screen/Tweeter @trendingstory21 Jeden z nawiększych noworodków Wielkieb Brytanii ma już rok

Zobacz także: Od kiedy dziecko pamięta wydarzenia z dzieciństwa?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza