Rodzice połamali jej rączki i nóżki, wkrótce dziewczynka opuści szpital. Gdzie trafi mała Nadia?

2023-11-09 12:49

Czteromiesięczna dziewczynka, która ze śladami pobicia trafiła do rzeszowskiego szpitala, wkrótce zostanie wypisana. "Rokowania są bardzo pozytywne" - przekazał lekarz.

Katowana przez rodziców Nadia wkrótce opuści szpital
Autor: Getty Images Katowana przez rodziców Nadia wkrótce opuści szpital

Malutka Nadia do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie trafiła 19 października. Na miejscu stwierdzono, że dziecko ma połamane nóżki i rączkę. Na główce dziecka obecne były zadrapania i zasinienia, dziewczynka miała także uraz głowy. Dziecko było nadpobudliwe i lękliwe.

Lekarze od razu podejrzewali, że dziecko zostało pobite. Wezwano policję, rodzice czteromiesięcznej dziewczynki usłyszeli już zarzuty znęcania się nad dzieckiem i trafili do aresztu. W szpitalu dziewczynkę odwiedza babcia ze strony mamy.

Spis treści

  1. "Rokowania są bardzo pozytywne"
  2. Gdzie trafi mała Nadia?
Jakie objawy mogą wskazywać na sepsę u dziecka?

"Rokowania są bardzo pozytywne"

Malutka Nadia nadal przebywa na oddziale neurologicznym rzeszowskiego szpitala. Wcześniej dziewczynka przebywała na OIOM-ie. Przeszła operację, a jej stan był określany jako ciężki, ponieważ nie reagowała neurologicznie tak, jak powinna. Wprowadzoną w śpiączkę farmakologiczną dziewczynkę wybudzono w poniedziałek 30 października.

"Po wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej podjęła czynności życiowe, reaguje na bodźce zewnętrzne, jej stan jest bardzo dobry" - przekazał Tomasz Warchoł, rzecznik placówki w rozmowie z tvn24.pl

Wiadomo także, że dziewczynka oddycha samodzielnie i jest przytomna. Leczenie urazów przebiega prawidłowo, rokowania są pozytywne i jeśli ten stan się utrzyma, bardzo prawdopodobne jest, że dziewczynka opuści szpital już za kilka dni. Teraz czeka ją jeszcze rehabilitacja.

Jednak mała Nadia nie trafi do rodziców, którym przedstawiono zarzuty.

Czytaj też: Śląsk. 1,5 roczny chłopiec odebrany rodzicom. Szokujące, w jakich żył warunkach

Gdzie trafi mała Nadia?

W szpitalu dziewczynkę odwiedza babcia ze strony matki, która przebywa w areszcie. Po wypisaniu ze szpitala dziewczynka trafi pod opiekę rodziny zastępczej.

Rodzina katowanej dziewczynki miała założoną niebieską kartę. Matka dziecka informowała policję o stosowaniu przemocy ze strony mężczyzny, jednak nie mówiła, że przemoc stosowana jest także wobec dziecka.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jaśle. 20-letniej matce i 25-letniemu ojcu dziewczynki grozi kara do 8 lat więzienia. Ojciec dziecka nie przyznał się do zarzutu znęcania, matka przyznała się częściowo.

Czytaj też: Przedszkolanki "zgubiły" dziecko na placu zabaw. Śpiącego chłopca znalazła przypadkowa kobieta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza