Szkoły ostrzegają przed Huggy Waggy. "Przytulę cię tak, że wydasz ostatni oddech"

2022-05-17 9:11

Niedawno szkoły ostrzegały rodziców młodszych dzieci przed Squid Game. Dwa lata wcześniej przed MoMo Challenge, teraz czas na nowe zagrożenie dla dziecięcej psychiki. Huggy Waggy to pluszowy potworek, który pojawia się w grach na platformie Roblox, filmikach na TikToku i klipach na YouTube. W tym ostatnim śpiewa piosenkę, której tekst przeraża - "przytulę cię tak, że wydasz swój ostatni oddech". A dzieci naśladują to w szkołach...

Huggy Waggy
Autor: YouTube/ @TryHardNinja Huggy Waggy to kolejne zagrożenie czekające na dziecko w sieci.

"Wiesz mamo, nie boję się tego Huggy`ego Waggy`ego tak jak kiedyś MoMo." Powiedziała moja 7-letnia córka pokazując palcem na niebieskiego potworka z psychodelicznym uśmiechem wiszącego na stoisku z pamiątkami na warszawskiej starówce.

Historia Momo Challenge - opowieści, którą koleżanka córki, mająca starszą siostrę, przyniosła do zerówki, skończyła się u wielu dzieci z grupy kilkudniowym spaniem z rodzicami, co rzadko zdarza się 6-latkom. Nic dziwnego, wizerunek MoMo przeraziłby niejednego dorosłego.

Przeczytaj też: Pewnie nawet nie wiesz, że twój 6-7 latek GRA w Squid Game...

Wizja, tego, że może on wyskoczyć podczas oglądania bajki, czy gry w niewinną grę na komputerze, przerażała dzieci i rodziców jeszcze mocniej. Nie mówiąc o młodzieży, która zgodnie z miejską legendą miała być namawiana do samobójstw poprzez profile reprezentowane przez ludzi podających się za "MoMo". Teraz niestety, ma on niechlubnego następcę. 

Jaka historia kryje się za postacią Huggy Waggy? I dlaczego polscy rodzice powinni zachować czujność, mimo, że problem dopiero pojawił się w brytyjskich szkołach?

Kim jest Huggy Waggy?

Huggy Waggy to postać z Poppy Playtime, gry typu survival horror opracowanej i opublikowanej przez niezależnego dewelopera MOB Games. Potworek stał się jednak bohaterem w wielu innych internetowych serwisach, do których dostęp mają dzieci.

Jest bohaterem gier w platformie Roblox - popularnej wśród dzieci wczesnoszkolnych. Pojawia się w filmikach na TikToku i na YouTubie

Dowiedz się: Bezpieczne dziecko w Internecie - filtry i blokady rodzicielskie

Szczególną uwagę zwraca piosenka z YouTuba - Huggy Waggy Song - "Free Hugs", czyli "darmowe przytulasy". Melodia w tle to typowy horrorowy soundtrack, inspirowany muzyką z przedstawień cyrkowych w stylu retro. Dużo gorszy jest jednak tekst. 

"Darmowe uściski, darmowe uściski, mam długie ręce i mocno cię ścisnę. Przytulę cię tak, że razem wydamy nasz ostatni dech."

Szkoły w Wielkiej Brytanii ostrzegają rodziców

Huggy Waggy to bardzo świeży bohater Internetu. Pierwszy rozdział Poppy Playtime, został wydany 12 października 2021 roku, a od 11 marca 2022 roku jest dostępny w aplikacji na smartfona. Brytyjskie szkoły już alarmują, że dzieci zaczynają "bawić" się w Huggy Waggy na lekcjach w szkole. 

Zobacz: Tylko w ubiegłym roku życie odebrało sobie 107 dzieci. Najmłodsze miało 8 lat

Nie tylko odtwarzają brutalne scenki z gry, ale też "przytulają" z całych sił, wywołując ból i lęk, przypadkowo napotkane na korytarzach dzieci i szepczą im do ucha przerażające teksty Huggiego. 

Problem jeszcze nie został nagłośniony w polskich szkołach, ale musi się zaczynać, skoro w Polsce można kupić zabawki z wizerunkiem potworka, a wielu 7-latków zna jego wizerunek i sporo treści internetowych z nim związanych. 

Dowiedz się: Twoje dziecko ogląda bajki na YouTubie? Te straszne filmy zobaczy „przy okazji”

TOP 5 GRY w 2022 [S.T.A.L.K.E.R. 2, Dying Light 2, God of War: Ragnarok] | ESKA XD - Blogier #38