Wyjątkowe bliźnięta skończyły już 4 lata. Jednego z nich nazywają "złotym chłopcem"

2023-03-10 9:59

Te niezwykłe bliźniaki urodziły się w czarnoskórej rodzinie i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jeden z chłopców jest czarny, a drugi - biały. Tajemnica tkwi w rzadkiej chorobie jednego z nich. Rodzice żartują, że dzięki temu nigdy nie mylą ich ze sobą.

Dawid i Daniel - jedno z bliźniąt jest albinosem
Autor: screen/instagram @danielanddavid2 Te bliźniaki właśnie skończyły 4 lata. Mama nie ma problemów z ich odróżnieniem, bo są jak dzień i noc

Bliźniaki o różnych kolorach skóry? Takie przypadki się zdarzają, ale rzadko. Ostatnio nawet w  Polsce - w łódzkim szpitalu im. Rydygiera urodził się ciemnoskóry Jason i jego białoskóra siostrzyczka Joanna. Rodzice pochodzą z Kamerunu i mieszkają w naszym kraju, a różnica w kolorach skóry bliźniąt wynika z albinizmu dziewczynki.

Spis treści

  1. Wyjątkowe czarno-białe bliźnięta
  2. Złoty i czarny chłopiec
  3. Czym jest albinizm?
  4. 4. urodziny bliźniąt

Wyjątkowe czarno-białe bliźnięta

Identyczna sytuacja miała miejsce w rodzinie Stacy i Babajide, mieszkającej w Lagos, w południowo-zachodniej Nigerii. Oboje małżonkowie są czarnoskórzy i mają czarnoskórą córeczkę, 7-letnią Demilade.

W lutym 2019 roku 31-letnia Stacy zaczęła rodzić. Wiedziała, że nosi w brzuchu bliźnięta, dwóch chłopców, dlatego razem z mężem miała już wybrane dla nich imiona Daniel i David. Gdy jednak lekarz pokazał jej dzieci, oniemiała. Starszy z chłopców - Daniel, ma ciemną skórę i czarne kręcone włosy, drugi - David - jest zaskakująco blady i ma złote loki.

Złoty i czarny chłopiec

Jak mówi mama wyjątkowych bliźniąt, będąc w ciąży nie miała pojęcia, że jej synowie będą się tak od siebie różnić. Koloru skóry nie da się zobaczyć podczas rutynowych badań USG. – Miałam cesarskie cięcie - wspomina Stacy w rozmowie z portalem www.pupperish.com. - Lekarz powiedział: „Wygląda na to, że masz całkowicie nieidentyczne bliźnięta”.

Kobieta nie rozumiała, jak mogło do tego dojść, bała się też reakcji męża. Okazało się jednak, że mąż Stacy zachwycił się białym synem, od początku nazywając go "złotym chłopcem". Wkrótce rodzice dowiedzieli się, dlaczego jedno z ich dzieci wygląda inaczej od wszystkich. David cierpi na albinizm, chorobę genetyczną, która pojawia się raz na 20 000 urodzeń. Albinizm oczno-skórny jest rzadki w krajach afrykańskich.

Czym jest albinizm?

Albinizm, czyli bielactwo jest wrodzonym zaburzeniem spowodowanym całkowitym lub częściowym brakiem melaniny - pigmentu nadającego kolor skórze, włosom i oczom. Choroba wiąże się czasem z innymi problemami zdrowotnymi (przedwczesnym siwieniem włosów, łysieniem plackowatym, znamionami czy choroby tarczycy). Ale na szczęście David okazał się zdrowym dzieckiem.

Obaj chłopcy rosną i rozwijają się prawidłowo, choć nie jednakowo - "złoty chłopiec" przerósł swojego brata. Jest bardziej zamknięty w sobie, podczas gdy Daniel jest ekstrawertykiem. Daniel jest smakoszem, podczas gdy David jest wybredny. Obaj są bardzo dociekliwi, zabawni i energiczni.

Czytaj również: Czarnoskóra kobieta wydała na świat białe dziecko. "To zdarza się raz na milion urodzeń"

Urodziła bliźnięta MoMo. Niezwykłe siostry w domu przywitali półtoraroczni bracia

4. urodziny bliźniąt

Wyjątkowe biało-czarne bliźnięta skończyły właśnie 4 lata, co tydzień temu odnotowała na ich profilu mama. Instagram chłopców pełen jest ich zdjęć, które śledzą tysiące ludzi, a także ludzie z branży reklamowej. Wyjątkowy wygląd chłopców już zapewnił im kontrakty na sesje zdjęciowe dla marek ubraniowych i innych firm.

Czasami rodzice się zgadzają na pokazywanie takich fotografii publicznie, ponieważ zależy im na odczarowaniu albinizmu i rozpowszechnianiu wiedzy na temat tego zaburzenia.

„Za każdym razem, gdy gdzieś wychodzimy, ludzie często chcą wiedzieć, dlaczego David wygląda tak, jak wygląda. Pytają, czy to dziecko jest twoje? - opowiada Stacy. - Czuję się wspaniale, będąc ich mamą. Nie ma dla mnie znaczenia, jakiego koloru jest ich skóra, ponieważ są moimi dziećmi”.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza