Wyznała, jak chce nazwać dziecko. Ludziom to imię kojarzy się z orgią

2023-03-21 16:01

TikTokerka postanowiła podzielić się ze swoimi fanami, jakie imiona bierze pod uwagę dla swojego dziecka. Otwarcie wyznaje, że uwielbia kobiece imiona dla chłopców. Jedno z nich skojarzyło się internautom z orgią.

Kobieta w ciąży
Autor: TikTok/@ailieinnit TikTokerka wyznała, jak chce nazwać dziecko. Uważa, że jest wyjątkowe, a ludziom kojarzy się z orgią

Wybór imienia dla dziecka to bardzo ważna decyzja nim maluszek jeszcze przyjdzie na świat. Istotne jest jednak, aby pamiętać o kilku zasadach, aby uniknąć problemów w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Ailie Smith jest projektantką mody, pochodzi z Australii i spodziewa się dziecka. Obecnie jest w ósmym miesiącu ciąży. Ostatnio podzieliła się na swoim koncie na TikToku @ailieinnit listą imion dla dziecka, które ją zachwyciły. Internauci okazali się jednak bezwzględni, kojarząc jedno z nich z orgią.

Zobacz także: Uważnie wybierz imię dla dziecka, bo może ono wpłynąć na jego wygląd. Jak?

Czy dziecko musi mieć drugie imię?

„Wyjątkowa” lista imion dla dziecka

Ailie wybrała kilka bardzo nietypowych imion dla dziecka, które ją po prostu zachwyciły. Uważa, że są wyjątkowe. Nagranie obejrzało już ponad 30 tys. internautów.

Kobieta przedstawia listę imion, które wybierała przez lata i po prostu jej zdaniem są na tyle dobre, że po prostu musi się nimi podzielić. Wpierw wymieniła imiona dla chłopców, a wśród nich znalazło się Rou z francuskiego.

Bardzo poważnie zastanawiała się nad imieniem, którym dodatkowo nazwała linię bielizny, którą zaprojektowała.

Cztery lata temu nazwałam ją imieniem mojego przyszłego dziecka. Tym imieniem jest Augie.

- powiedziała na nagraniu.

Ailien podkreśliła w tym miejscu, że uwielbia kobiece imiona dla chłopców. Przyznała także, że bierze pod uwagę imię Abbe lub Abbi, ale jeszcze nie może się zdecydować, którą opcję ewentualnie brałaby pod uwagę.

Na jej liście znalazł się także George, Margot i Clo. Wśród propozycji imion dla dziewczynki miała tylko dwie – Maggie i Agnes.

Ma jeszcze cztery imiona, które są równie piękne i po prostu je kocha, ale ich jeszcze nie chciała zdradzić.

To imię nie kojarzy się dobrze

Część internautów zwróciło uwagę szczególnie na imię Augie. Niektórzy chwalili je za oryginalność, ale większości kojarzyło się z imieniem dla psa. Byli też tacy, którzy zastanawiali się, jak to można wymówić. Niektórzy sugerowali wręcz, że imię Augie (wym. "Oadżi" lub "Oagi" - przyp. red.) brzmi zbyt podobnie do angielskiego słowa "orgy" (wym. "ordży" - przyp. red.) oznaczającego orgię.

„Tylko nie Augie. Wyświetliło mi się jako „orgia” na automatycznych napisach" – przyznała jedna internautka.

„Te imiona nie są ładne” - zasugerowała kolejna.

„Rozważałam również Augie dla mojego psa” – napisała inna.

I choć znalazły się osoby, które broniły propozycji imion TikTokerki, to warto się zastanowić, czy dziecko chciałoby być tak nazywane. Młodzież potrafi wymyślać okrutne przezwiska, a to nie kojarzy się dobrze.

Pojawiły się również głosy odnośnie kobiecych imion dla chłopców.

„Matki, które nadają swoim synom kobiece imiona, powinny zastanowić się, jak ich synowie będą się z nimi czuli”

Zasady nadawania imion w Polsce

Rodzice mogą wybrać dla dziecka imię tradycyjne, proste imię, krótkie imię, rzadkie imię, a nawet neutralne płciowo. W Polsce nie ma listy zakazanych imion. Istnieją jednak wytyczne co do tego, jakie imię można dziecku nadać. Każda propozycja jest rozpatrywana przez Urząd Stanu Cywilnego.

Warto wiedzieć, że można wybrać dla dziecka maksymalnie dwa imiona. Imię nie może być dla dziecka krzywdzące, a zatem ośmieszające lub nieprzyzwoite. W akcie urodzenia musi zostać podana pełna forma imienia dla dziecka.

Nie zaleca się nadawania imion kojarzących się z negatywnymi charakterami, przypisanych bóstwom, kojarzących się z nazwami firm, państw, miejscowości, a także odnoszących się do wyrazów pospolitych. Urząd Stanu Cywilnego odrzuci zatem imię Tulipan, Sonata, Malta, Cola, Jahwe, Chrystus, a także Judasz lub Kain.

Czytaj także: Imiona dla chłopców - 22 ładne i nieoklepane