Uwielbiają rządzić i są pewne siebie. Jakie są dzieci urodzone w sierpniu?

2023-08-03 15:43

Dzieci urodzone w sierpniu to zodiakalne Lwy i Panny. Ich charakter sprawia, że są nie tylko pewne siebie, ale uwielbiają wprost rządzić i stawiać na swoim. Nie zawsze wychowywanie ich jest łatwe, bo bywają również uparte i wymagające wobec samych siebie.

Niemowlę
Autor: Getti Images Uwielbiają rządzić i są pewne siebie. Jakie są dzieci urodzone w sierpniu?

Data urodzenia wiele mówi o charakterze dziecka. Dzieci urodzone w sierpniu dużo wymagają od siebie. Mają skłonność do dominowania i wyróżniają się dużą pewnością siebie. Jeżeli spodziewasz się sierpniowego dziecka, albo masz jedno na pokładzie, warto wiedzieć, czego można się po nich spodziewać.

Sprawdź, jakie są dzieci urodzone w 8. miesiącu roku.

Zobacz także: Masz w domu małego geniusza? Dzieci urodzone w tym miesiącu najlepiej poradzą sobie w klasie

Kuba ma 9 lat i rapuje o szkole

Ambitni i pewni siebie

Dzieci urodzone w sierpniu wyróżniają się niebywałą ambicją i pewnością siebie. Jest to niewątpliwie ogromna zaleta, ale bywa, że jest odbierana jako wada. Zachowanie dzieci może być odczytywane jako arogancja, pycha i próżność. Szczególnie jeżeli mają tendencję do wyolbrzymiana swoich zasług.

Ambicja prowadzi sierpniowe dzieci do ciężkiej pracy, zdobywania tego, czego akurat pragną, sięgania wciąż po więcej. Dzięki temu wymagają bardzo dużo od samych siebie. Chcą być najlepsi w tym, co robią. Zdarza się jednak, że przez to nie zawsze potrafią pogodzić się z niepowodzeniem lub przegraną podczas dziecięcej zabawy.

Uwielbiają rządzić

Chęć do dominowania i ambitne podchodzenie do wielu wyzwań sprawia, że sierpniowe dzieci uwielbiają rządzić. Chcą wiedzieć wszystko, co dzieje się wokół nich. Jeżeli chcą coś zrobić, to trudno ich odwieść od tego pomysłu. Zawsze chcą stawiać na swoim.

Osiągnięcie kompromisu z sierpniowym dzieckiem nie zawsze jest łatwe.

Uczciwi i pracowici

Zodiakalne Lwy i zodiakalne Panny uwielbiają przestrzegać zasad. Nie rozumieją, jak ktoś może oszukiwać w danej grze. Ich zdaniem taka osoba powinna być od razu zdyskwalifikowana. Sami nie lubią kłamać i sprawiać komuś przykrości.

Dzieci urodzone w sierpniu charakteryzują się dobrym sercem, uczciwością i szczerością. Są także bardzo pracowite. W pełni angażują się w to, co robią, ale nie zawsze przepadają działać w grupie. Lubią być w pełni odpowiedzialni za swoją pracę. Wiedzą wówczas, na czym stoją i co jeszcze jest do zrobienia.

Nie obawiają się wypowiadać swojego zdania, a także pytać, gdy czegoś nie rozumieją. Brutalna szczerość może być jednak różnie zrozumiana. Potrafią bowiem dostrzec czyjeś błędy i zwracać uwagę, gdy coś im się nie podoba. Chcąc pomóc i zwracając uwagę, że coś jest źle zrobione, mogą być odbierane jako przemądrzałe.

Los im sprzyja

Warto podkreślić, że sierpniowe dzieci to też urodzeni szczęściarze. Bardzo często wszystko układa się po ich myśli, gdyż mają pozytywne podejście do życia. Za każdym razem szukają pozytywnych stron i podkreślają, że warto się starać, aby osiągnąć sukces. Optymistycznie patrzą w przyszłość.

Znane osoby urodzone w sierpniu

 • Bill Clinton,
 • Barack Obama
 • Robert Lewandowski,
 • Madonna,
 • Robert de Niro,
 • Blake Lively,
 • Mila Kunis,
 • Kylie Jenner,
 • Jennifer Lawrence,
 • Robert Makłowicz,
 • Artur Barciś,
 • Gillian Anderson,
 • Coco Chanel,
 • Ben Affleck,
 • Katarzyna Nosowska.

Czytaj także: Dzieci urodzone w grudniu to szczęściarze. Według nauki mają "lepsze" życie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza