Wiedziała, że urodzi duże dziecko, ale tego się nie spodziewała „Cieszyłam się, że miałam cesarkę”

2023-03-16 13:49

W czasie ciąży lekarze oszacowali, że jej ukochany synek będzie ważył około 4 kg. To niewiele więcej, niż średnia masa przeciętnego noworodka. Okazało się jednak, że lekarze się pomylili. Dziecko urodziło się znacznie większe.

Ogromny noworodek
Autor: TikTok/@rubyy98_x Wiedziała, że urodzi większe dziecko. Tego jednak się nie spodziewała „Cieszyłam się, że miałam cesarkę”

24-letnia Ruby Eden podzieliła się na swoim profilu na TikToku @rubyy98_x tym, jak wyglądał jej ciążowy brzuch, gdy lekarze prognozowali jakiej wielkości urodzi się jej synek. Tuż przed porodem w 41. tygodniu ciąży sądzono, że mały Teddie będzie ważył około 4 kg. Jak się jednak okazało, ważył znacznie więcej, czym zaskoczył nawet lekarzy.

Ruby podzieliła się swoją historią z portalem mirror.co.uk.

Zobacz także: Makrosomia — kiedy waga noworodka jest zbyt duża

M jak mama - Jak odczytywać siatki centylowe?

„Ciąża była całkowicie normalna”

Ruby jest mamą dwójki dzieci. Podczas pierwszej ciąży urodziła córeczkę, która ważyła 3900 gramów. Wszystkie badania USG przed urodzeniem drugiego dziecka wskazywały, że jej synek urodzi się z podobną masą urodzeniową.

Lekarze wykonali ostatnie badanie USG w 39. tygodniu ciąży i kolejne, dzień przed porodem w 41. tygodniu. Zauważyli, że maluszek trochę urósł, ale nadal szacowali, że jego waga tylko nieznacznie przekroczy 4 kg.

Ciąża była całkowicie normalna. Przez całą ciążę szacowano go na normalną wagę

— powiedziała kobieta w rozmowie z portalem.

Urodziła ogromne dziecko

Teddie urodził się 1 sierpnia 2022 roku, osiem dni po terminie. Nie tylko jego mama była w szoku, ale również lekarze. Dziecko przyszło na świat przez cesarskie cięcie, ale nie waga była powodem, że nie zdecydowano się na poród naturalny.

– Położna po prostu spojrzała na mnie i powiedziała „on jest gigantyczny”, a ja pomyślałam 'oh, to wspaniale'. Kiedy go zobaczyłam, pomyślałam „On naprawdę jest ogromny” - zdradziła Ruby w wywiadzie.

Teddie urodził się, ważąc około 5,5 kg, a więc około 40% więcej niż początkowo przewidywali lekarze. Chłopczyk nosił po urodzeniu ubranka dla 3. miesięcznego dziecka.

Gdy patrzyłam na rozmiar mojego ukochanego synka, cieszyłam się, że miałam cesarskie cięcie – przyznała. Kobieta wyznała, że wszyscy byli zszokowani.

Teddie spędził w szpitalu sześć tygodniu ze względu na problemy zdrowotne. Dziś jest jednak zdrowym i silnym chłopcem. Wciąż jest znacznie większy od swoich rówieśników.

Źródło: mirror.co.uk

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza