Jakby miały zaraz przedrzeć się przez skórę i uciec z brzucha. Mamy pokazują akrobacje dzieci [WIDEO]

2022-04-15 11:39

To niesamowite, jak niektóre dzieci "wywijają" w brzuchach mam. O słodkich kopniakach i nieco bardziej bolesnych pchnięciach w pęcherz czy żebra mówi się wiele, ale tak "aktywne" maluchy są zdecydowanie wyjątkowe. Też macie takie nagrania i zdjęcia z okresu ciąży?

ruchy dziecka
Autor: Getty Images/ Instagram @thegoodbirth Te dzieci wyczyniają prawdziwe akrobacje w brzuchach mam.

Dzieci w życiu płodowym dzielą się na takie, które są dość "leniwe" i na takie "nadaktywne". Rzadko który maluszek umie wypośrodkować swoją aktywność. Mamy tych pierwszych wyczekują w niepokoju na każdy ruch i skrupulatnie je liczą. Mamy drugich albo skręcają się z bólu, albo zaśmiewają, widząc a nie tylko czując akrobacje swoich maluszków.

To, co robią dzieci, w brzuchach tych kobiet przechodzi wszelkie pojęcie. Wyglądają jakby stały im na kręgosłupach i przedzierały się na świat głowami albo jakby próbowały rozpychać się rękoma i stópkami. Ten widok jest niesamowity. 

Zobacz też: Czy dziecko w brzuchu porusza się prawidłowo? 10 informacji, które musisz znać

Jak liczyć ruchy płodu?

Dowiedz się: Brak ruchów dziecka - kiedy jechać do szpitala?

Bolesne kopnięcia dziecka w brzuchu - czy można jakoś ich uniknąć?

Filmy, które naocznie pokazują, jak aktywne potrafi być życie dzieci jeszcze przed narodzinami, podbijają media społecznościowe. Jedne mamy, w trakcie tych akrobacji zanoszą się śmiechem, inne mimo wszystko odczuwają ból. 

Dowiedz się: Po czym poznać pierwsze ruchy dziecka?

Czy czkawka u płodu powinna niepokoić?

Nic dziwnego, że zachwyceni bliscy, lub same mamy uwieczniały wyczyny jeszcze nie narodzonych gwiazd akrobatyki. Macie podobne nagrania i zdjęcia z własnych ciąż? Chętnie się dowiemy, na jakie dzieci wyrastają tak aktywne, jeszcze w życiu płodowym, maluszki...?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza