Dziecko

Moczenie nocne to częsty powód, którym martwią się rodzice. Wielu z nich zastanawia się, jak długo trening czystości w nocy ma prawo trwać. Znany w sieci pediatra tłumaczy, do kiedy taki stan uznawany jest za normę rozwojową, a od którego momentu należy już wdrożyć specjalistyczną diagnostykę.
Wspólne przygotowywanie pisanek to jedno z tych wspomnień z dzieciństwa, do których lubimy wracać. I choć niektóre techniki ich wykonania są pracochłonne i trudne dla dzieci, wśród mnóstwa pomysłów i inspiracji wielkanocnych można znaleźć takie, z którymi bez problemu poradzą sobie najmłodsi. Oto pomysł na banalnie proste pisanki z efektem wow.
Wielu rodziców narzeka, że ich dzieci nie potrafią się samodzielnie bawić. Bywa jednak, że to my sami je rozpraszamy. Czego nie mówić podczas wspólnej zabawy, a co wprost przeciwnie, mówić w zamian, żeby uzyskać wychowawczy sukces? W ten sposób rozbudzisz dziecięcą kreatywność, a jednocześnie wpleciesz ważne dla rozwoju dziecka komunikaty.
Większość dzieci kocha wodę latem. Nie da się jednak całych wakacji spędzić nad morzem, czy jeziorem. Dla tych, którzy mają do dyspozycji działkę, czy przydomowy ogródek, idealnym rozwiązaniem, by uszczęśliwić i zająć na długo dzieci będą zabawki do ogrodu umożliwiające schłodzenie się wodą. Niejeden dorosły pewnie też się skusi na taką rozrywkę. Jakie zabawki do wody warto kupić?
Okres pylenia drzew trwa w najlepsze. Gdy powoli zaczyna odpuszczać leszczyna i olcha, w szczyt pylenia weszła brzoza, topola, wierzba i dąb. Szczególnie na brzozę radzi uważać znany na Instagramie pediatra Łukasz Grzywacz. Słynny @tatapediatra podkreśla bowiem, że alergia na brzozę lubi się krzyżować z pokarmowymi na jabłko, marchew i seler.
W życiu każdego rodzica zdarzają się momenty, że ma ochotę wybuchnąć. Często padają wtedy znamienne słowa: „Wykończę się”, „Dłużej tego nie zniosę”. Opanowanie własnych emocji w momencie, gdy dzieci cały czas funkcjonują w złości czy w agresji, bywa bardzo trudne. Co robić, by nie dać ponieść się własnej frustracji? Znana w sieci psychoterapeutka podrzuca kilka patentów.
Gdy dziecko nie chce jeść, rodzice bardzo się martwią. Robią wszystko, by cokolwiek zniknęło z jego talerza. Czy jednak usilne namawianie to dobra i skuteczna droga? Znana na Instagramie dietetyczka stanowczo ją odradza, proponując zupełnie inne rozwiązanie. „To powinna obejrzeć każda babcia” – zachwycają się jej radą internauci.
Kto kupuje dzieciom lego, to wie, że prędzej czy później każdy zestaw wyląduje rozsypany w jednym wielkim koszu. Aby dzieci się nim zainteresowały, musi pojawić się jakiś impuls – najlepiej w postaci rodzica, który zainspiruje je do ponownej zabawy zdekompletowanymi zestawami. Co jednak jeśli nie mamy na to czasu lub po prostu drygu do układania lego? Z pomocą przychodzi pewne sprytne narzędzie.
Taki tata i mąż to skarb. Ma swój sposób na poranki bez histerii i pośpiechu. W gruncie rzeczy jego metoda nie jest jednak niczym nowym. Psychologowie od lat bowiem powtarzają, że jednym z najlepszych sposobów na dziecięce bunty jest dawanie im... poczucia kontroli. Co sądzicie o triku tego ojca?
Napady złości u dzieci zdarzają się dość często, dlatego rodzice w pewien sposób muszą do nich przywyknąć. Tylko co robić, kiedy dziecko się złości, a ty czujesz, że ta złość ci się udziela? Na to uważaj.
„Zamknij okno” to fraza powtarzana przez prawie każdą babcię, a która udziela się także niejednemu rodzicowi. Boimy się przeciągów w domu, upatrując w nich głównego winowajcę zapalenia ucha i przeziębień u dzieci. Czy jednak mamy rację? Znany pediatra odpowiada na to pytanie, obalając po drodze jeden z najczęściej powielanych mitów.
Sposób, w jaki na co dzień komunikujemy się z naszym dzieckiem, wpływa na jego pewność siebie tu i teraz i w przyszłości. By z naszej pociechy wyrósł otwarty na świat człowiek bez kompleksów, od początku musimy budować z nim relację opartą na szacunku i uważności. Oto co warto mówić do niego na co dzień, by zawsze czuło się ważne.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza