Jak zapakować dziecku jedzenie do szkoły lub przekąskę na wycieczkę?

2021-07-09 14:44

W co zapakować dziecku jedzenie do szkoły, aby po kilku godzinach wciąż wyglądało apetycznie i nie wypadało z pojemników? W co włożyć przekąski na dłuższy spacer lub wycieczkę? W sklepach znajdziesz mnóstwo ładnych i praktycznych pojemników na jedzenie.

Jak zapakować dziecku jedzenie do szkoły lub przekąskę na wycieczkę?
Autor: Getty images Jak zapakować dziecku jedzenie do szkoły lub przekąskę na wycieczkę?

Spis treści

  1. W co zapakować jedzenie do szkoły?
  2. Opakowania na przekąski i gadżety śniadaniowe
  3. Przegląd opakowań na jedzenie do szkoły

Czy rodzaj pojemnika na jedzenie do szkoły lub pojemnika na przekąski na spacer ma znaczenie? Ano ma, ponieważ dzieci są wzrokowcami i chętniej zjedzą przygotowany przez nas posiłek, jeśli będzie im się podobał wizualnie. Bo dzieci już tak mają i nic na to nie poradzimy. Oto przegląd pojemników na jedzenie, kanapki i przekąski dla dzieci.

W co zapakować jedzenie do szkoły?

Jedzenie do szkoły można dziecku pakować w papier śniadaniowy i torebki foliowe, ale wtedy nie łudźmy się, że dziecko będzie z tego zadowolone. Zwłaszcza jeśli wszyscy koledzy z klasy mają kolorowe i ładne pojemniki.

I choćbyś w te torebki zawinęła najpyszniejsze kanapki świata, z sałatą, pomidorkami, pysznym serkiem i masą dodatków, dziecko z tęsknotą będzie spoglądało na pojemniki kolegów, choćby mieli w nich tylko suchy kawałek chleba z szynką.

Dlatego lepiej zainwestować w ładny (i funcjonalny) pojemnik, który będzie się podobał dziecku. Na rynku jest ich masa - można wybierać z plastikowych pudełek z przegródkami lub bez. Te z przegródkami są bardzo dobrym rozwiązaniem - można do nich zapakować różne jedzenie do szkoły - zarówno kanapki, jak i owoce czy warzywa i nie martwić się o to, czy coś się rozpadnie.

Opakowania na przekąski i gadżety śniadaniowe

Ciekawym rozwiązaniem są również silikonowe formy na kanapki, które dopasowują się do nich kształtem. Niezależnie więc od tego, czy zrobimy dziecku kanapki z kawałka bagietki czy z chleba, forma szczelnie ją owinie, dzięki czemu nie wypadnie z niej żaden składnik.

Ze względu na modę na zdrowe odżywianie, dzieci coraz chętniej noszą do szkoły zdrowe sałatki. Jak zapakować dziecku sałatkę tak, aby nie straciła świeżości, a w plecaku nie wylał się sos? W specjalny sałatkowy lunch box! Takie pojemniki zawierają przegrodę na sałatę i osobne na warzywa, sery i sosy. Dzięki temu wszystkie składniki znajdują się oddzielnie, pięknie wyglądają, a z pudełka nic nam nie wycieknie.

Czytaj również: Co zapakować do plecaka, żeby dziecko nie wyrzucało jedzenia? [5 pomysłów]

Żywienie dziecka: zdrowe przekąski zamiast chipsów i słodyczy

Plecaki szkolne - jaki wybrać tornister do szkoły?

Przegląd opakowań na jedzenie do szkoły

M jak mama: Mapa myśli - doskonała pomoc w nauce