Jak zapakować dziecku jedzenie do szkoły lub przekąskę na wycieczkę?

2021-07-09 14:44

W co zapakować dziecku jedzenie do szkoły, aby po kilku godzinach wciąż wyglądało apetycznie i nie wypadało z pojemników? W co włożyć przekąski na dłuższy spacer lub wycieczkę? W sklepach znajdziesz mnóstwo ładnych i praktycznych pojemników na jedzenie.

Jak zapakować dziecku jedzenie do szkoły lub przekąskę na wycieczkę?
Autor: Getty images Jak zapakować dziecku jedzenie do szkoły lub przekąskę na wycieczkę?

Spis treści

  1. W co zapakować jedzenie do szkoły?
  2. Opakowania na przekąski i gadżety śniadaniowe
  3. Przegląd opakowań na jedzenie do szkoły

Czy rodzaj pojemnika na jedzenie do szkoły lub pojemnika na przekąski na spacer ma znaczenie? Ano ma, ponieważ dzieci są wzrokowcami i chętniej zjedzą przygotowany przez nas posiłek, jeśli będzie im się podobał wizualnie. Bo dzieci już tak mają i nic na to nie poradzimy. Oto przegląd pojemników na jedzenie, kanapki i przekąski dla dzieci.

W co zapakować jedzenie do szkoły?

Jedzenie do szkoły można dziecku pakować w papier śniadaniowy i torebki foliowe, ale wtedy nie łudźmy się, że dziecko będzie z tego zadowolone. Zwłaszcza jeśli wszyscy koledzy z klasy mają kolorowe i ładne pojemniki.

I choćbyś w te torebki zawinęła najpyszniejsze kanapki świata, z sałatą, pomidorkami, pysznym serkiem i masą dodatków, dziecko z tęsknotą będzie spoglądało na pojemniki kolegów, choćby mieli w nich tylko suchy kawałek chleba z szynką.

Dlatego lepiej zainwestować w ładny (i funcjonalny) pojemnik, który będzie się podobał dziecku. Na rynku jest ich masa - można wybierać z plastikowych pudełek z przegródkami lub bez. Te z przegródkami są bardzo dobrym rozwiązaniem - można do nich zapakować różne jedzenie do szkoły - zarówno kanapki, jak i owoce czy warzywa i nie martwić się o to, czy coś się rozpadnie.

Opakowania na przekąski i gadżety śniadaniowe

Ciekawym rozwiązaniem są również silikonowe formy na kanapki, które dopasowują się do nich kształtem. Niezależnie więc od tego, czy zrobimy dziecku kanapki z kawałka bagietki czy z chleba, forma szczelnie ją owinie, dzięki czemu nie wypadnie z niej żaden składnik.

Ze względu na modę na zdrowe odżywianie, dzieci coraz chętniej noszą do szkoły zdrowe sałatki. Jak zapakować dziecku sałatkę tak, aby nie straciła świeżości, a w plecaku nie wylał się sos? W specjalny sałatkowy lunch box! Takie pojemniki zawierają przegrodę na sałatę i osobne na warzywa, sery i sosy. Dzięki temu wszystkie składniki znajdują się oddzielnie, pięknie wyglądają, a z pudełka nic nam nie wycieknie.

Czytaj również: Co zapakować do plecaka, żeby dziecko nie wyrzucało jedzenia? [5 pomysłów]

Żywienie dziecka: zdrowe przekąski zamiast chipsów i słodyczy

Plecaki szkolne - jaki wybrać tornister do szkoły?

Przegląd opakowań na jedzenie do szkoły

M jak mama: Mapa myśli - doskonała pomoc w nauce
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza