Idziesz do sklepu po słoiczek? To nic złego, pod warunkiem, że...

2022-05-20 10:17

Podawanie dziecku słoiczków z żywnością dla niemowląt nie jest niczym złym, oczywiście, można przygotować domowy obiadek dla niemowlęcia, ale są sytuacje, kiedy kupno słoiczka z zupką czy deserkiem jest wygodniejsze i szybsze. Jak wybierać gotowe produkty dla dziecka?

Idziesz do sklepu po słoiczek? To nic złego, pod warunkiem, że...
Autor: Getty images Idziesz do sklepu po słoiczek? To nic złego, pod warunkiem, że...

Spis treści

  1. Kiedy i jak wprowadzać produkty stałe do diety dziecka?
  2. Przygotuj się do zakupów

Na grupach dla mam pojawia się wiele pytań o to, jaki słoiczek kupić, jaką firmę wybrać, na co zwracać uwagę przy kupnie żywności dla dzieci. Zebraliśmy tutaj najważniejsze zasady, o których powinnaś pamiętać w sklepie. Oto 8 wskazówek dla rodziców kupujących słoiczki dla niemowląt.

Czym jest modelowy talerz żywieniowy dla dzieci w wieku 1-3 lata?

Kiedy i jak wprowadzać produkty stałe do diety dziecka?

Pamiętaj, że po słoiczki z gotowymi produktami można sięgać dopiero wówczas, gdy przyjdzie czas na rozszerzanie diety dziecka, czyli nie wcześniej niż od 17. tygodnia życia (początek 5. m. ż.) i nie później niż w 26. t. ż. (początek 7. m. ż.) - jak podaje publikacja „Zasady żywienia zdrowych niemowląt. Stanowisko Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci” z 2021 roku.

Minął już czas, kiedy rodzice musieli wprowadzać produkty żywnościowe dokładnie według schematu wydrukowanego w książce o żywieniu dzieci. Obecnie zalecania są bardzo elastyczne. Mimo to warto przestrzegać pewnych reguł, które:

  • pomogą utrzymać dziecko  w zdrowiu,
  • dostarczą wszystkich niezbędnych składników odżywczych,
  • nauczą je prawidłowych nawyków żywieniowych.

Czytaj również:  12 najczęściej zadawanych pytań o rozszerzanie diety u niemowlaka

Pierwsze produkty zbożowe w diecie niemowlęcia. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Przygotuj się do zakupów

Jeśli chcesz kupować gotową żywności dla dziecka, musisz trzymać się liku ważnych zasad. Które pomogą ci spełnić wszystkie wymienione wyżej cele. Pamiętaj, że w sklepach jest mnóstwo firm i mnóstwo artykułów. Wybór należy do ciebie, aby go ułatwić, podpowiadamy ci, na co zwracać uwagę przy zakupie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza