Sen dziecka

To nie zły sen ani inne dolegliwości są odpowiedzialne za płacz niemowlęcia podczas snu. Jeśli więc słyszysz kwilenie dziecka, ale ma ono ma zamknięte oczka i płacze przez sen, nie martw się. Wyjaśniamy, dlaczego malutkie dzieci płaczą podczas spania.
Warkot, pojękiwania, charczenie i bulgotanie – to typowe odgłosy śpiącego niemowlęcia. Dlaczego malec wydaje takie dziwne dźwięki podczas snu i co one oznaczają? Wyjaśniamy i radzimy, kiedy przekręcić na drugi bok, a kiedy zgłosić się z dzieckiem do lekarza.
Jak nauczyć dziecko spać w łóżeczku i oduczyć je od bujania przed snem? Co robić, gdy dziecko nie chce spać samo i jak odzwyczaić je od spania z rodzicami? Zobacz, czy nauczenia dziecka spania we własnym łóżeczku rzeczywiście jest takie trudne.
Za oknem jeszcze ciemno, a twoje dziecko już gaworzy i domaga się twojej uwagi? Niemowlęta to ranne ptaszki, ale dla rodzica pobudka o świcie to prawdziwa męka. Co zrobić, aby kilkumiesięczne dziecko spało dłużej i nie zrywało się o 4 rano? Terapeutka ma dla was kilka rad.
Noc to dla ciebie pewnie nic przyjemnego. Zamiast się wyspać, wstajesz nieustannie do budzącego się dziecka, karmisz, przewijasz, tulisz, usypiasz... I tak aż do rana, kiedy to malec wstaje radosny jak skowronek. Nic dziwnego! On się wyspał. A ty? Te nagrania pokazują, dlaczego ciągle chodzisz nieprzytomna.
Nocne pobudki i rozpaczliwy płacz dziecka to twoja codzienność? Prawdopodobnie winny jest nocny lęk separacyjny, czyli strach przed rozstaniem z mamą. Zobacz, jak radzić sobie z nocnym lękiem separacyjnym u niemowląt i dzieci i wreszcie się wyśpij.
Kocyk, kołderka, a może śpiworek? Ale jeśli śpiwór, to jaki będzie idealny na lato? To pytanie zadają sobie mamy, które zapewnić dziecku jak najbezpieczniejszy i jak najbardziej komfortowy sen. Zobacz, jakie śpiworki na lato są zalecane przez specjalistów i dlaczego są lepsze niż kocyki czy lekkie kołderki.
Zasypianie przy piersi jest zupełnie naturalne. Podczas karmienia piersią, zaspokajamy bowiem wiele potrzeb dziecka równocześnie, przede wszystkim – czuje się ono bezpieczne. Na pytania związane z zasypianiem przy piersi odpowiada Agnieszka Piotrowska, pierwsza w Polsce certyfikowana konsultantka snu.
Specjaliści zmienili wytyczne dotyczące bezpieczeństwa snu niemowląt. Nowe ustalenia zbiegły się w czasie z ujawnieniem informacji o śmierci kilkunastu niemowląt  śpiących z bujaczkach jednej ze znanych firm produkujących akcesoria dziecięce.
Niespokojny sen, częste wybudzanie się w nocy mają wiele przyczyn i zależą od wieku dziecka. Niemowlę poprzez krzyk i płacz sygnalizuje potrzeby, zmiany w samopoczuciu oraz informuje, że „coś się dzieje”. Dlaczego dziecko budzi się w nocy i jak temu zaradzić?
Oto sprawdzone sposoby, które ułatwią dziecku zasypianie. Tym wszystkim, którzy twierdzą, że nie ma patentu na szybkie usypianie niemowlaka, polecamy nasze triki. Będziecie zadowolone z efektów. Gwarantujemy!
Wybierając akcesoria do sypialni dziecka niektórzy rodzice kierują się przede wszystkim wyglądem, podczas gdy równie istotne jest to, z czego są wykonane. Odpowiedni wybór pościeli czy prześcieradła zapewni dziecku komfort, a rodzicowi ułatwi zachowanie porządku w dziecięcej sypialni.

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza