To może utrudnić poród. Położna radzi: w żadnym wypadku nie korzystaj tak z piłki

2022-11-22 16:52

Podczas porodu piłka może być bardzo przydatna. Siedzenie na niej przyniesie ulgę mięśniom i będzie dobrą alternatywą do chodzenia, gdy chcesz odpocząć, ale krocze jest zbyt obolałe do siedzenia na twardej powierzchni. Wykonywanie kolistych ruchów na piłce, przyspiesza także poród. Jest jednak pewien sposób korzystania z piłki w porodzie, który położne zdecydowanie odradzają.

piłka porodowa
Autor: Getty Images Podczas porodu piłka będzie bardzo przydatka. Tak jednak z niej nie korzystaj.

Siedzenie na piłce porodowej to jedna z ulubionych pozycji porodowych mam. Łagodzi ból i przyspiesza poród. Jest jednak pewien sposób korzystania z niej, który paradoksalnie może opóźnić przyjście dziecka na świat. Nie warto tego robić na piłce, choć to właśnie z takim ruchem kojarzy się ona wielu osobom. O co chodzi z efektem, który położna Izabela Dembińska nazywa "wchodzisz czy wychodzisz?"

Przeczytaj też: Piłka "fasolka" - położna wyjaśnia dlaczego warto z nią rodzić i jak jej poprawnie użyć

M jak mama - Formalności po porodzie, które trzeba załatwić

Dowiedz się: Pozycja wertykalna przy porodzie - jak wygląda i jakie są jej zalety?

Mamo, nie skacz na piłce porodowej

Specjaliści radzą mamom, by korzystając z piłki w trakcie porodu, nie skakały na niej. 

Skacząc na piłce i wykonując gwałtowne ruchy wcale nie pomagasz wstawić się dziecku do miednicy, trochę taki efekt "wchodzisz czy wychodzisz?" - komentuje położna Dembińska @polozna_izabela_dembinska na swoim Instagramie.

Ruchy, które wykonuje rodząca podczas porodu, nie powinny przypominać tych, które są typowe dla fitnessowego wykorzystywania piłek. 

Staraj się wykonywać raczej spokojne i płynne ruchy - to one będą pomocne dla Ciebie i Twojego dziecka w porodzie! - pisze ekspertka.

Sprawdź też: Co robić, by podczas porodu mniej bolało?

Jak według ekspertki nie korzystać z piłki w porodzie? [wideo]

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza