5 największych mitów na temat płodności

2019-07-11 9:55 Kinga Molenda
test ciążowy
Autor: Getty images

Starasz się zajść w ciążę, ale wciąż ci się nie udaje, nawet gdy kochacie się w dni płodne? Zaczęłaś już nawet poszukiwać informacji na temat płodności i sposobów na zajście w ciążę? Sprawdź, czy polecane metody nie należą przypadkiem do grupy popularnych i często powtarzanych mitów!

Nie jest tajemnicą, że pary, które marzą o dziecku, są w stanie wiele zrobić, by w końcu doczekać się potomka. Często na początku poszukują informacji na temat płodności i zwiększenia szans na zajście w ciążę. W internecie w końcu nie brakuje "dobrych" porad i sposobów na zwiększenie płodności.

Niestety, wiele z nich to zwykły mity, które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Oto 5 najczęściej powtarzanych mitów, dotyczących zapłodnienia!

Czytaj:

Objawy owulacji - jakie sygnały świadczą o gotowości kobiety do poczęcia

Jak szybko zajść w ciążę – wskazówki dla par starających się o dziecko

Co ma wpływ na zapłodnienie: 5 mitów na temat płodności

1: Stanie na głowie lub leżenie z uniesionymi pośladkami i nogami po stosunku zwiększa szansę na zajście w ciążę. Dzięki tej pozycji sperma szybciej dotrze do jajowodu.

TO MIT. Niestety, pozycje po stosunku nie mają wpływu na płodność i nie zwiększają szans na zajście w ciążę. Wszystko zależy od tego, kiedy masz dni płodne i czy zapłodnione jajo zagnieździ się w ściance macicy. Na to nie mają wpływu żadne pozycje i akrobacje.

2: Odpowiednia pozycja w trakcie stosunku zwiększa szansę na zajście w ciążę. Najlepszą pozycją jest misjonarska. Można dodatkowo podłożyć dużą poduszkę pod pośladki.

TO MIT. Tak jak w powyższym przypadku pozycja nie ma znaczenia. Najważniejsze jest, żeby seks był dla was przyjemnością, bo stres i skupianie się na poczęciu często zmniejsza szanse na dziecko.

3: Orgazm kobiet zwiększa szansę na zajście w ciążę.

TO MIT. Orgazm kobiety nie ma wpływu na zapłodnienie. Wiele kobiet ma problemy z osiągnięciem orgazmu, a mimo tego może cieszyć się gromadką dzieci.

4: Tylko w czasie dni płodnych może dojść do zapłodnienia.

TO MIT. To oczywiste, ale nie do końca. Nie jest powiedziane, że uprawiając seks kilka dni przed dniami płodnymi, nie zajdziesz w ciążę. Otóż, plemniki mogą żyć w organizmie kobiety nawet przez 5 dni po stosunku! Jeśli w tym czasie spotkają komórkę jajową, mogą ją zapłodnić.

5: Tylko wiek kobiety ma znaczenie w przypadku płodności.

TO MIT. Owszem, wiek kobiety ma znaczenie, ale tak samo jest w przypadku mężczyzny. Im mężczyzna jest starszy, tym ma nasienie gorszej jakości.

Zobacz też:

Jak dochodzi do zapłodnienia komórki jajowej?

Czy można zajść w ciążę bez wytrysku?

Stosunek przerywany: czy może dojść do zapłodnienia

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka