5 największych mitów na temat płodności

2019-07-11 9:55

Starasz się zajść w ciążę, ale wciąż ci się nie udaje, nawet gdy kochacie się w dni płodne? Zaczęłaś już nawet poszukiwać informacji na temat płodności i sposobów na zajście w ciążę? Sprawdź, czy polecane metody nie należą przypadkiem do grupy popularnych i często powtarzanych mitów!

test ciążowy
Autor: Getty images

Nie jest tajemnicą, że pary, które marzą o dziecku, są w stanie wiele zrobić, by w końcu doczekać się potomka. Często na początku poszukują informacji na temat płodności i zwiększenia szans na zajście w ciążę. W internecie w końcu nie brakuje "dobrych" porad i sposobów na zwiększenie płodności.

Niestety, wiele z nich to zwykły mity, które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Oto 5 najczęściej powtarzanych mitów, dotyczących zapłodnienia!

Czytaj:

Objawy owulacji - jakie sygnały świadczą o gotowości kobiety do poczęcia

Jak szybko zajść w ciążę – wskazówki dla par starających się o dziecko

Co ma wpływ na zapłodnienie: 5 mitów na temat płodności

1: Stanie na głowie lub leżenie z uniesionymi pośladkami i nogami po stosunku zwiększa szansę na zajście w ciążę. Dzięki tej pozycji sperma szybciej dotrze do jajowodu.

TO MIT. Niestety, pozycje po stosunku nie mają wpływu na płodność i nie zwiększają szans na zajście w ciążę. Wszystko zależy od tego, kiedy masz dni płodne i czy zapłodnione jajo zagnieździ się w ściance macicy. Na to nie mają wpływu żadne pozycje i akrobacje.

2: Odpowiednia pozycja w trakcie stosunku zwiększa szansę na zajście w ciążę. Najlepszą pozycją jest misjonarska. Można dodatkowo podłożyć dużą poduszkę pod pośladki.

TO MIT. Tak jak w powyższym przypadku pozycja nie ma znaczenia. Najważniejsze jest, żeby seks był dla was przyjemnością, bo stres i skupianie się na poczęciu często zmniejsza szanse na dziecko.

3: Orgazm kobiet zwiększa szansę na zajście w ciążę.

TO MIT. Orgazm kobiety nie ma wpływu na zapłodnienie. Wiele kobiet ma problemy z osiągnięciem orgazmu, a mimo tego może cieszyć się gromadką dzieci.

4: Tylko w czasie dni płodnych może dojść do zapłodnienia.

TO MIT. To oczywiste, ale nie do końca. Nie jest powiedziane, że uprawiając seks kilka dni przed dniami płodnymi, nie zajdziesz w ciążę. Otóż, plemniki mogą żyć w organizmie kobiety nawet przez 5 dni po stosunku! Jeśli w tym czasie spotkają komórkę jajową, mogą ją zapłodnić.

5: Tylko wiek kobiety ma znaczenie w przypadku płodności.

TO MIT. Owszem, wiek kobiety ma znaczenie, ale tak samo jest w przypadku mężczyzny. Im mężczyzna jest starszy, tym ma nasienie gorszej jakości.

Zobacz też:

Jak dochodzi do zapłodnienia komórki jajowej?

Czy można zajść w ciążę bez wytrysku?

Stosunek przerywany: czy może dojść do zapłodnienia

QUIZ: Sprawdź, czy umiesz rozpoznać dni płodne

Pytanie 1 z 7
Owulacja to: