Wraca nauczanie zdalne. Zobacz, które dzieci nie wrócą od poniedziałku do szkół?

Wraca nauczanie zdalne. Zobacz, które dzieci nie wrócą od poniedziałku do szkół?
Autor: Getty images

Wraca nauka zdalna! W piątek 23 października na odkładanej kilkakrotnie konferencji premier Morawiecki zapowiedział powrót do zdalnego nauczania klas IV-VIII. Wszystko przez lawinowy wzrost zachorowań na COVID-19 w Polsce. Zobacz, jak będzie wyglądała nauka zdalna w czasie drugiej fali pandemii.

Nauczanie zdalne wróci od poniedziałku i objęte nim będą nie tylko szkoły ponadpodstawowe i szkoły wyższe - jak dotąd, ale również najstarsze klasy szkół podstawowych. Od 26 października cała Polska znajduje się w strefie czerwonej. Wraz z nowymi obostrzeniami wprowadzone zostanie również nauczanie zdalne, na które przejdą uczniowie klas IV-VIII. Jak tłumaczy Morawiecki to właśnie ta grupa dzieci jest odpowiedzialna za najsilniejszą transmisję koronawirusa.

Nauka zdalna obowiązuje na razie do 8 listopada.

Młodsze dzieci zostaną w szkołach, ponieważ - jak pokazują badania - w tym wieku rzadziej chorują na COVID, a nauka w placówkach jest dla nich ważniejsza ze względów psychologicznych.

Dzieci do 16. roku życia nie będą również mogły przemieszczać się samodzielnie po ulicach - w godzinach od 8 do 16 nieletni mogą wychodzić z domu tylko pod opieką osoby dorosłej.

Te obostrzenia, w połączeniu z ochroną seniorów, zamknięciem restauracji i zakazem zgromadzeń mają ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa wśród Polaków. Premier Morawiecki wspomniał również o konieczności wietrzenia sal w szkołach - w klasach, których lekcje będą się odbywać, o noszeniu maseczek i zachowywaniu zasad higieny.

Premier Morawiecki dodał również, że zasiłki dla rodziców będą przewidziane tak jak to było wiosną.

Czytaj: Szkoły świecą pustkami: nauczyciele na L4, dzieci w kwarantannie. Czy będzie zdalne nauczanie?

Koronawirus u dzieci. Czy koronawirus jest szczególnie groźny dla dzieci?

Czy szczepić dziecko w czasie pandemii koronawirusa?

COVID-19 u dzieci - jakie są objawy COVID-19 u dzieci i czy infekcja powoduje powikłania?

Praca zdalna: jak ją połączyć z opieką nad dzieckiem?

Jakich zasad przestrzegać podczas zabaw dziecięcych w czasie epidemii koronawisrusa?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych!

Pobierz
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE