Wraca nauczanie zdalne. Zobacz, które dzieci nie wrócą od poniedziałku do szkół?

Wraca nauczanie zdalne. Zobacz, które dzieci nie wrócą od poniedziałku do szkół?
Autor: Getty images

Wraca nauka zdalna! W piątek 23 października na odkładanej kilkakrotnie konferencji premier Morawiecki zapowiedział powrót do zdalnego nauczania klas IV-VIII. Wszystko przez lawinowy wzrost zachorowań na COVID-19 w Polsce. Zobacz, jak będzie wyglądała nauka zdalna w czasie drugiej fali pandemii.

Nauczanie zdalne wróci od poniedziałku i objęte nim będą nie tylko szkoły ponadpodstawowe i szkoły wyższe - jak dotąd, ale również najstarsze klasy szkół podstawowych. Od 26 października cała Polska znajduje się w strefie czerwonej. Wraz z nowymi obostrzeniami wprowadzone zostanie również nauczanie zdalne, na które przejdą uczniowie klas IV-VIII. Jak tłumaczy Morawiecki to właśnie ta grupa dzieci jest odpowiedzialna za najsilniejszą transmisję koronawirusa.

Nauka zdalna obowiązuje na razie do 8 listopada.

Młodsze dzieci zostaną w szkołach, ponieważ - jak pokazują badania - w tym wieku rzadziej chorują na COVID, a nauka w placówkach jest dla nich ważniejsza ze względów psychologicznych.

Dzieci do 16. roku życia nie będą również mogły przemieszczać się samodzielnie po ulicach - w godzinach od 8 do 16 nieletni mogą wychodzić z domu tylko pod opieką osoby dorosłej.

Te obostrzenia, w połączeniu z ochroną seniorów, zamknięciem restauracji i zakazem zgromadzeń mają ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa wśród Polaków. Premier Morawiecki wspomniał również o konieczności wietrzenia sal w szkołach - w klasach, których lekcje będą się odbywać, o noszeniu maseczek i zachowywaniu zasad higieny.

Premier Morawiecki dodał również, że zasiłki dla rodziców będą przewidziane tak jak to było wiosną.

Czytaj: Szkoły świecą pustkami: nauczyciele na L4, dzieci w kwarantannie. Czy będzie zdalne nauczanie?

Koronawirus u dzieci. Czy koronawirus jest szczególnie groźny dla dzieci?

Czy szczepić dziecko w czasie pandemii koronawirusa?

COVID-19 u dzieci - jakie są objawy COVID-19 u dzieci i czy infekcja powoduje powikłania?

Praca zdalna: jak ją połączyć z opieką nad dzieckiem?

Jakich zasad przestrzegać podczas zabaw dziecięcych w czasie epidemii koronawisrusa?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE